MISTRZOWSKIE ZAKOŃCZENIE KARIERY PRZEZ KAROLINĘ KOSZEWSKĄ

W wielkim stylu bogatą karierę bokserską skończyła 39-letnia Karolina Koszewska (Warszawska Szkoła Boksu). W Wałbrzychu wygrała XXI Mistrzostwa Polski, pokonując w finale Darię Paradę (Skorpion Szczecin). Pięściarka z Warszawy w swoim ostatnim występie w mistrzowskim turnieju została uznana najlepszą zawodniczką i otrzymała Złotą Odznakę Polskiego Związku Bokserskiego i nagrodę finansową.

- Dziękuję bardzo prezesowi, wiceprezesom, całemu Polskiemu Związkowi Bokserskiemu za opiekę, za te wszystkie lata. Bardzo miło było uczestniczyć i trenować z kadrą narodową, reprezentować Polskę na arenach krajowych i międzynarodowych - mówiła w ostatnim dniu MP w Wałbrzychu Karolina Koszewska, trenowana w reprezentacji przez Karolinę Michalczuk i w klubie przez Jacka Dymowskiego.

Pierwsze złoto Mistrzostw Polski wywalczyła mając 20 lat w 2002 roku. Po kolejnych dwóch dekadach, dalej w świetnej formie, żegnała się z boksem olimpijskim. Odniosła wielkie sukcesy, zdobywając złoto, srebro i brąz Mistrzostw Europy oraz wygrywając przed dwoma laty w Igrzyskach Europy. Na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio pokonała pierwszą rywalkę w wadze 69 kg, Uzbeczkę Szachnozę Junusową, a przegrała z późniejszą złotą medalistką Turczynką Busenaz Surmeneli.

- Bardzo dziękuję za promowanie boksu olimpijskiego na terenie całego świata - powiedział Grzegorz Nowaczek, prezes Polskiego Związku Bokserskiego, a Karolina Koszewska dziękowała i złożyła szefowi polskiego pięściarstwa życzenia z okazji 50. urodzin.

- Jesteśmy z Ciebie dumni, jesteś osobą, która tworzy znakomite strony polskiego boksu. Ponad 20 lat ostrych treningów i wyrzeczeń! - stwierdził Maciej Demel, wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego ds. finansów i organizacji.

Karolina Koszewska, 7-krotna Mistrzyni Polski, nie ukrywa, że być może jeszcze pojawi się w ringu, a z pewnością teraz będzie miała znacznie więcej czasu dla swojej rodziny, dwóch synów i męża. W czasie pięknej kariery zwyciężała również w boksie zawodowym i kickboxingu. W boksie olimpijskim jest od 2001 roku, czyli praktycznie od początku żeńskiego pięściarstwa na świecie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: TheKudiq
Data: 24-11-2021 14:59:55 
Brawo, wspaniała kariera! Mogła by jeszcze zawalczyć zawodowo, np pożegnalną walke.
 Autor komentarza: Mic323
Data: 24-11-2021 19:57:59 
Brawo Karolina!!!
 Autor komentarza: SWJar
Data: 25-11-2021 03:54:46 
Tak, zawodowa walka by się przydała na koniec na jakiejś większej gali, by dała się poznać szerszej publiczności i lepiej utrwaliła we świadomości kibiców. Szkoda by było jakby została zapomniana po takiej owocnej karierze.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.