LEMIEUX CHĘTNY NA WALKĘ Z BENAVIDEZEM O SCHEDĘ PO CANELO

David Lemieux (43-4, 36 KO) nie ma już takiej wartości marketingowej jak trzy-cztery lata temu i zdał sobie chyba sprawę, że nie dopadnie Canelo. Dlatego skierował swoje armaty na Davida Benavideza (25-0, 22 KO).

Amerykanin dwukrotnie tracił tytuł mistrza świata wagi super średniej poza ringiem - raz przez narkotyki w organizmie, a potem przez za dużo kilogramów dzień przed walką. Zdaniem wielu to jedyny facet, który mógłby postawić się Saulowi Alvarezowi (57-1-2, 39 KO) w limicie 76,2 kg.

Federacja WBC wydając zgodę na walkę Canelo o pas w kategorii cruiser jednocześnie zakwalifikowała Benavideza do walki o pas WBC wagi super średniej, choć póki co tylko w wersji tymczasowej. I właśnie o ten pas(ek) z bombardierem z Phoenix chciałby zaboksować kanadyjski puncher.

- Mam nadzieję, że uda się doprowadzić do walki z Benavidezem o tymczasowy pas WBC - mówi Lemieux. A promujący go Camille Estephan rozpoczął już nawet rozmowy z Sampsonem Lewkowiczem, czyli promotorem Benavideza.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Polakos
Data: 23-11-2021 23:10:25 
Nawet prime Lemiuex pewnie byłby za krótki w uszach, a co dopiero teraz.
 Autor komentarza: MacGyjwer
Data: 24-11-2021 07:48:40 
Kiedy Lemieux był w swoim prime Canelo przegrywał walkę z Mayweatherem i wyciągnięty za uszy został w pojedynku z Larą. Nawet GGG w wywiadach wyrażał się z respektem do siły ciosu Lemieux.
W tamtym czasie ta walka na papierze wyglądała znakomicie.
 Autor komentarza: Polakos
Data: 24-11-2021 10:07:43 
No, z tą siłą ciosu to podobnie jak u Golovkina - niby była całkiem solidna, ale bez większego przełożenia na konkretniejsza nazwiska. Najbardziej uwypuklił jego ograniczenia Saunders, który go wręcz go ośmieszył w wyjazdowej walce. Dzisiaj Benavidez kończy go przed czasem.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 24-11-2021 10:52:03 
Lemieux klasyczny puncher, taki zawodnik nawet mocno po swoim prime jednym ciosem może "uratować" swoją karierę. Zgadzam się wyjątkowo z rzecznikiem Team Canelo na Polskę, w tej chwili Benavidez go rozbija.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.