FURY: USYK JEST ZA MAŁY, PRZEJADĘ SIĘ PO NIM JAK PO WILDERZE

Tyson Fury (31-0-1, 22 KO) najchętniej spotkałby się teraz z Aleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO), wiemy jednak, że Ukrainiec jest zobligowany do rewanżu z Anthonym Joshuą (24-2, 22 KO).

"Król Cyganów" chce koniecznie wrócić w pierwszym kwartale przyszłego roku. Końcówka lutego lub początek marca - wtedy mamy znów zobaczyć w akcji mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBC. Champion ma wrócić drugą obroną pasa do Wielkiej Brytanii, gdzie nie boksował od sierpnia 2018.

- Pokażę temu małemu facetowi (Usykowi) jak się z takimi walczy i przejadę się po nim. Będzie wyglądał jak po zderzeniu z osiemnastokołową ciężarówką, tak samo jak zrobiłem z Deontayem Wilderem. Ten gość jest po prostu za mały. Zdemoluję każdego kogo postawią naprzeciw mnie - zapowiada Fury.

Rewanż Joshuy z Usykiem ma z kolei odbyć się na przełomie marca i kwietnia.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MikeTrollo
Data: 22-11-2021 23:58:10 
A Ja mam jakies przeczucie ze jakby dzisiaj była ta walka to Usyk robi Furego na punkty
 Autor komentarza: CzystyHarry
Data: 23-11-2021 05:18:47 
Pokraka umie się bić, ale pięściarzem nie jest.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 23-11-2021 06:38:01 
Tylko czy on się będzie bił z Usykiem? Nie sądzę. Będzie zadawał ciosy na przemian z klinczowaniem i wieszaniem się na rywalu. Ludzie chyba uwielbiają go za to, za co nienawidzili Kliczko.
 Autor komentarza: MrRoshi
Data: 23-11-2021 08:05:27 
Usyk nie ma sufitu, na pewno troche zajmie zanim przyzwyczai sie do parametrow i stylu Furego, ale stawiam ze i Furego obskoczy :]
 Autor komentarza: babyfat
Data: 23-11-2021 08:42:17 
Teraz parę walk z ogórkami, a w między czasie prdlenie ...
Fajne jest to, że takie gadki może serwować bokserom o słabej psychice. AJ też tak myślał, że jest większy, a potem bił się z wielkim wojownikiem. Mniejszym fizycznie, ale wielkim wojownikiem. A ta jego wielkość to jego psychika, mentalność. Zachowanie na co dzień, spotkania medialne, szacunek jaki okazuje rywalom, nie dający się sprowokować.
Wracając do tego "Alego 2.0 dla ubogich" to każdy może gadać co chce ...
 Autor komentarza: RedaktorNaczelny
Data: 23-11-2021 08:52:33 
Fury w formie z ostatniej walki mógłby przegrać ale jak będzie ważył poniżej 120 to Usyk raczej mu nie zagrozi.
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 23-11-2021 09:34:29 
Usyk bezsprzecznie wygrał i z Joshuą i z Chisorą, ale w obu walkach balansował na linie, Fury jest za cwany żeby się tak dać robić i wygra z Usykiem
 Autor komentarza: MLJ
Data: 23-11-2021 09:41:13 
Im bardziej lekceważy on wymiary Usyka, tym lepiej dl Usyka. Obstawiam jednak że to raczej zasłona dymna i Tyson doskonale wie z jakim kalibrem zawodnika będzie się mierzył. Zwłaszcza jeśli ten kaliber odpali ponownie AJ'a
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 23-11-2021 09:57:18 
Styl w jakim Usyk pokonał AJa na pewno dał do myślenia Tysonowi. Fury głupi nie jest tylko czasem głupio gada, strzela tymi tekstami i żarcikami jakby zaadresowanymi do dzieci. Nie lekceważy Usyka, nie wierzę w to. Stosuje proste analogie, że zdemoluje go jak Wildera. Tylko ile razy słyszeliśmy z jego ust teksty w które nikt nie wierzy - włącznie z nim ?
 Autor komentarza: Clevland
Data: 23-11-2021 10:45:40 
Usyk w walce z A.J. pokazał że z jego ciosem trzeba się liczyć.

A.J. moim zdaniem powinien walczyć tak jak Usyk - wykorzystując zasięg i bić pacanki.
I do tego presja, brudna walka, szczególnie że sędziowie po jego stronie.

Fury - on będzie bił szybko z biodra, robił na nogach Usyka.
A jak ruszy to Usyk będzie latał.
Szczególnie po tym jak Fury wzmocnił siłę uderzenia przed drugą walką i zaczął się w tym celu skręcać.

Nie sądzę aby Usyk znalazł na sparingi kogoś kto będzie chociaż Tysona przypominał - zasięg bodaj 216cm do tego nogi baletnicy, ruchy, kiwka...
 Autor komentarza: Erwin
Data: 23-11-2021 12:21:39 
AJ przegra po raz drugi, jeżeli chodzi o potencjalny pojedynek Aleksandra z Tysonem to wszystko będzie zależeć od formy cygana, jeżeli będzie podobna do tej z trzeciej walki z Wilderem to marne szanse na końcowy sukces cygana. Pisanie że Tyson "będzie robił na nogach Usyka", no cóż tak może napisać tylko laik...
 Autor komentarza: ThePinEffect
Data: 23-11-2021 13:01:55 
Najważniejszy w tej walce będzie silnik. To on zdecyduje kto te walkę wygra. Jeśli Fury nie spowolni Usyka, a ja uważam, że nie spowolni to o zwycięstwie zadecyduje pierwsza połowa walki, nie druga. Fury musi zbierać punkty od początku póki ma siłę i kondycje. Generalnie on będzie miał doskonałą kondycje jednak i tak połowę gorszą niż Usyk. Dlatego w drugiej połowie walki kiedy Fury podupadnie na siłach Usyk zacznie go obijać jak dziecko jeśli ten będzie zbyt ciężki i zbyt zmęczony... Fury nie będzie się wieszał na Usyku bo ten o tym wie i na to nie pozwoli, będzie czekał aż olbrzym się zmęczy i będzie chciał go wypunktować albo znokautować w drugiej części walki gdzie przewaga szybkości już będzie ogromna. Jedyna szansa dla Furego to zdecydowanie wygrać pierwszą połową walki nieustannie próbując się wieszać się na Usyku, ale czy tego da się zmęczyć? Sądzę, że się nie da, nie na tyle by go wystarczająco spowolnić. Znokautować go Fury nie znokautuje bo Usyk zamiast być wolniejszym to w drugiej połowie zaskoczy Furego i jak zawsze zamiast zwolnić to przyspieszy będąc jeszcze bardziej mobilny. Od 6 rundy Usyk będzie walczył jak Adamek z Aareolą. Druga opcja to pójście na bitkę od początku, pytanie tylko czy to możliwe bo Usyk jest kontrbokserem i może ustrzelić Furego. Generalnie to będzie potwornie trudna walka dla TF. On sam mówił i pisał o tym w swojej książce, że najtrudniejszym dotąd jego rywalem był USS z racji przewagi szybkości, ktorą wówczas miał lepszą niż ma dzisiaj. Różnica tylko jest taka, że USS nie miał połowy tych nóg co Usyk, nie miał połowy tych umiejętności, a na punkty prowadził wyraźnie. Różnica też jest taka, że o ile dało się dopaść w ringu USS, tak Usyka się nie da... Usyk to znikający punkt kogo byś przed nim nie postawił. Usyk może przegrać szybciej z Wilderem niż z TF. Bo tam musi być czujny 36 minut, Wilderowi wystarczy sekunda.
 Autor komentarza: filozofo
Data: 23-11-2021 13:38:37 
"Autor komentarza: ClevlandData: 23-11-2021 10:45:40
Nie sądzę aby Usyk znalazł na sparingi kogoś kto będzie chociaż Tysona przypominał - zasięg bodaj 216cm do tego nogi baletnicy, ruchy, kiwka..."

Nogi baletnicy, ruchy, kiwka - ta... to wszystko tak wygląda na tle dużego ociężałego Wildera. Na tle dużych klocków.
Joshua też jak mówili, miał dobre nogi, atletyczny, bla, bla. Nawet szybsze nogi od Fury'ego - wielu mówiło. W walce z Usykiem wyglądał jak mucha w smole, za wolny, za słaby refleks, próbował macać prostym ale był za wolny.

Z Fury'm będzie to samo. Jeśli ktoś tutaj przypomina Alego, to jest to Usyk a nie Fury. Usyk ma podobną prace nóg do Alego, tańczy w podobny sposób, u Fury'ego jest to wolne (w porównaniu z Usykiem) i pokraczne.

Fury to jest "szybki" i "lotny na nogach" przy Wilderze. Przy Usyku to będzie jak mucha w smole. Zresztą już z Cunninghamem był wyraźnie wolniejszy, musiał ratować się faulami.
 Autor komentarza: filozofo
Data: 23-11-2021 13:43:54 
"Autor komentarza: ErwinData: 23-11-2021 12:21:39
Pisanie że Tyson "będzie robił na nogach Usyka", no cóż tak może napisać tylko laik...

Jak zobaczyłem ten tekst @Clevelanda to nie wiedziałem, czy on sobie żartuje, bo nie wierze, że można takie głupoty pisać na trzeźwo. Fury jest lotny na nogach, kiwki, szybki, itd. ale na tle dużych kloców, jak na swoje gabaryty, a nie w porównaniu z kimś takim jak Usyk.

Różnica szybkościowa w pracy nóg, refleksie, poruszaniu się między Fury'm a Usykiem będzie wyraźna. Usyk ma dużo lepszą pracę nóg od Fury'ego, dużo bardziej przypominającą tę Alego. Jest niesamowicie zwrotny, fruwa z jednego kąta na drugi, rywal nie wie co się dzieje.

Nie porównuj tego do Fury'ego please, u Fury'ego wygląda to nieźle ale tylko na swoje rozmiary... tylko jak na swoje rozmiary...
 Autor komentarza: filozofo
Data: 23-11-2021 13:57:53 
"Autor komentarza: ThePinEffectData: 23-11-2021 13:01:55
Generalnie to będzie potwornie trudna walka dla TF. On sam mówił i pisał o tym w swojej książce, że najtrudniejszym dotąd jego rywalem był USS z racji przewagi szybkości, ktorą wówczas miał lepszą niż ma dzisiaj."

Dokładnie tak. Niektórym nawet walka Usyka z Joshuą nic nie dała do myślenia. Joshua też miał być atletycznym, dobrze poruszającym się na nogach szybkim zawodnikiem, wielu pisało, że przewaga szybkości będzie tu niewielka. W praktyce jednak Joshua był jak słoń w składzie porcelany przy Usyku, obskakiwany z jednej strony, z drugiej strony, punktowany, za wolny na nogach, za wolny refleks. To, co było szybkim i piekielnym ciosem na takiego Pulewa, z Usykiem pruło powietrze, a Joshua się tylko męczył. Było trochę takich ciosów - potężne szybkie sierpy Joshuy, itd. - to wszystko fajnie siadało na Pulewie czy mu podobnym, Usyk bez problemów od tego odskakiwał.

Fury wydaje się mieć szybkie kiwki, refleks, bla bla ale to na tle Kliczki może tak było. Jednak wierzcie mi - Kliczko to jest bardzo szybki jak na swoje gabaryty, jak na takiego gladiatora, natomiast przy Usyku taki Kliczko to jest znacznie wolniejszy, nie ten refleks, nie ta praca nóg, etc.

Dlatego przewaga szybkości będzie WYRAŹNA na korzyść Usyka.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 23-11-2021 15:19:58 
@filozofo
"Różnica szybkościowa w pracy nóg, refleksie, poruszaniu się między Fury'm a Usykiem będzie wyraźna."

No, Fury robi krok do tyłu to Usyk będzie musiał zrobić dwa, albo podbiec, albo shiftować.
A.J. jest mega statyczny w porównaniu do Furego.

Do tego siła ciosu Furego.

Walka z Cunninghamem? Przecież Fury wtedy nie miał ciosu - bił pacankami i nie umiał się skręcać jak zadawał ciosy. Dopiero nowy trener przed drugą walką z Wilderem mu pomógł.
 Autor komentarza: filozofo
Data: 23-11-2021 16:07:34 
"Autor komentarza: ClevlandData: 23-11-2021 15:19:58
No, Fury robi krok do tyłu to Usyk będzie musiał zrobić dwa"

Masz rację, 1 albo 2 kroki, nie ma przecież 1.2, 1.3, 1.4.
W sumie to Tyson jest jak mówisz dwa razy większy, czyli Usyk ma 102 cm.
Dzięki za info.
*
*
"Walka z Cunninghamem? "

Tak, przestudiuj ją zanim napiszesz głupoty.
 Autor komentarza: babyfat
Data: 23-11-2021 17:26:57 
Filozofo... nic dodać nic ująć. Dodałbym może jeszcze że Fury tocząc każdą walkę ma przewagę warunków, które dostatecznie dobrze wykorzystuje. Porównanie Furego do Alego zawsze mnie irytowało jako nietrafione.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 23-11-2021 19:14:45 
O witaj Rafale :)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.