OJCIEC FURY'EGO: TYSON MYŚLI, ŻE JESTEM IDIOTĄ

Redakcja, Rob Moore

2021-11-22

Ojciec mistrza świata WBC wagi ciężkiej Tysona Fury'ego (31-0-1, 21 KO), John Fury z rozgoryczeniem opowiada o możliwym pojedynku syna z jego rodakiem Dillianem Whyte'em (28-2, 19 KO).

TYSON FURY: WHYTE TO CHODZĄCY WOREK TRENINGOWY >>>

Federacja WBC nie nakazała w zeszłym tygodniu (podczas zjazdu w Meksyku) pojedynku Whyte'a - tymczasowego mistrza WBC - z Furym, jednak Whyte widzi całą sytuację inaczej. Federacja wskazała na to, że w sądzie wciąż toczy się sprawa przeciwko niej, którą wytoczył Whyte. Urodzony na Jamajce Brytyjczyk pomija ten wątek i twierdzi, że Fury musi z nim walczyć. Sam "Król Cyganów" z jednej strony nie zamierza na Whyte'a czekać, z drugiej może być do tego w końcu zobowiązany przez federację.

- Jestem poirytowany i zmartwiony perspektywą walki Tysona z Whyte'em. Decyzja na temat tego pojedynku nie będzie jednak miała nic wspólnego ze mną. Tyson myśli, że jestem idiotą, tak samo myśli reszta moich synów. Ja nie dałbym Whyte'owi i jego promotorowi Eddie'emu Hearnowi żadnej satysfakcji (...) - powiedział John Fury. 

- Eddie Hearn jest w tej chwili zazdrosny. Widać w jego wywiadach wielką zazdrość wobec Tysona. Hearn nie jest już graczem numer jeden, bo jego koń pociągowy Anthony Joshua stracił pasy mistrzowskie. Hearn myślał, że trzyma wszystko w ręku, to rozpieszczony dzieciak (...) - dodał ojciec "Króla Cyganów".