CRAWFORD ODCHODZI OD ARUMA, ŻEBY MÓC ZAWALCZYĆ ZE SPENCE'EM

Redakcja, iFL

2021-11-22

Terence Crawford (38-0, 29 KO) bijąc i odsyłając na sportową emeryturę Shawna Portera wypełnił swój kontrakt z grupą Top Rank. Czy już wkrótce zobaczymy go na galach PBC, na przykład z Errolem Spence'em Jr (27-0, 21 KO)?

Mistrz świata wagi półśredniej federacji WBO uważany jest przez wielu za najlepszego pięściarza tego limitu, dotąd jednak był problem, by Bob Arum zakontraktował mu kogoś z elity, bo cała reszta "wielkich" boksowała u Ala Haymona.

- Bob Arum nie był w stanie zakontraktować mi walki ze Spence'em, kiedy byłem jego zawodnikiem, jak więc miałby mi ją załatwić teraz, kiedy już nie jestem jego pięściarzem? Ruszam z moją karierą naprzód - mówi mistrz World Boxing Organization.

- Odchodzę z Top Rank, decyzję podjąłem już wcześniej. Życzę wszystkim tylko najlepszego - dodał Crawford.

Arum widzi jednak szansę na dalszą współpracę, a zachętą mógłby być bezdyskusyjny mistrz niższego limitu, Josh Taylor (18-0, 13 KO).

- W tej chwili są tylko dwa nazwiska, które mogą zbudować spuściznę Crawforda. Jednym z nich jest Errol Spence, drugim Josh Taylor.  Walka z Taylorem w Wielkiej Brytanii byłaby wielkim wydarzeniem - przekonuje 90-letni promotor.