CRAWFORD ODCHODZI OD ARUMA, ŻEBY MÓC ZAWALCZYĆ ZE SPENCE'EM

Terence Crawford (38-0, 29 KO) bijąc i odsyłając na sportową emeryturę Shawna Portera wypełnił swój kontrakt z grupą Top Rank. Czy już wkrótce zobaczymy go na galach PBC, na przykład z Errolem Spence'em Jr (27-0, 21 KO)?

Mistrz świata wagi półśredniej federacji WBO uważany jest przez wielu za najlepszego pięściarza tego limitu, dotąd jednak był problem, by Bob Arum zakontraktował mu kogoś z elity, bo cała reszta "wielkich" boksowała u Ala Haymona.

- Bob Arum nie był w stanie zakontraktować mi walki ze Spence'em, kiedy byłem jego zawodnikiem, jak więc miałby mi ją załatwić teraz, kiedy już nie jestem jego pięściarzem? Ruszam z moją karierą naprzód - mówi mistrz World Boxing Organization.

- Odchodzę z Top Rank, decyzję podjąłem już wcześniej. Życzę wszystkim tylko najlepszego - dodał Crawford.

Arum widzi jednak szansę na dalszą współpracę, a zachętą mógłby być bezdyskusyjny mistrz niższego limitu, Josh Taylor (18-0, 13 KO).

- W tej chwili są tylko dwa nazwiska, które mogą zbudować spuściznę Crawforda. Jednym z nich jest Errol Spence, drugim Josh Taylor.  Walka z Taylorem w Wielkiej Brytanii byłaby wielkim wydarzeniem - przekonuje 90-letni promotor.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 22-11-2021 17:07:33 
No to czekam na jego spuściznę. |Pokona Spenca jr., ogra jakiegoś młodego wilka, albo i dwóch i może spokojnie rozważać emeryturę.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 22-11-2021 17:32:04 
dalsza współpraca z Bobem można oznaczać dobre walki, natomiast wyczekiwany rywal jest u konkurencji, wiec ten ruch nikogo nie dziwi. Miejmy nadzieję że Errol kolokwialnie mówiąć nie spęka, bo Crawford ewidentnie tego chce. 2022 musi dać nam ten pojedynek, choć osobiście stawiam raczej na drugą część roku.
 Autor komentarza: Marduk
Data: 22-11-2021 17:43:01 
Niech Crawford idzie od Aruma i pójdzie do tego, kto mu załątwi walkę ze Spencem. Spence nie dość, że lepsza walka, to w dodatku nie wiadomo czy po związaniu się z Arumem znowu by się nie okazało, że walka z Taylorem nie wypali itd.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 22-11-2021 17:49:33 
Pytanie jaka propozycje dostanie Crawford od Ala, bo jezeli ten bedzie chcial go uwiazac to o walce z Taylorem zapewne zapomnimy. Na miejscu Crawforda (jest za maly, zeby zostac wolnym strzelcem) skontaktowalbym sie z Hearnem - on robi biznesy ze wszystkimi - spokojnie dogada sie z Haymonem a po ewentualnej wygranej Crawforda ze Spencem, bez problemu zorganizuje walke z Taylorem
 Autor komentarza: rocky86
Data: 22-11-2021 21:16:56 
No rychło w czas. Chłop ma 34 lata, czyli ze dwa lata walk na top levelu, może tej walki ze Spence nie doczekać. Szczególnie biorąc pod uwagę, ze ostatnio targany jest wypadkami/kontuzjami. Z marszu do niego nie wyjdzie, musi zrobić ze dwie walki, w tym zapewne z Urgasem. Swoja droga Hammon wcale nie musi kontraktować Crawforda, jego stajnia nie jest już tak ciekawa jak kiedyś, welter tez powoli przygasa, Spence moze pójść w gore jak stwierdzi, ze Crawford chce za dużo kasy. W przyszłym roku to ja tej walki nie widzę, moze w 2023, biorąc pod uwagę, ze czas działa na korzyść Spence
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.