ARUM CHCE ZORGANIZOWAĆ WALKĘ TEOFIMO LOPEZ vs SHAKUR STEVENSON

Redakcja, Fighthype

2021-11-19

Szef grupy Top Rank Bob Arum ogłosił, że planuje zorganizowanie pojedynku, który byłby wielkim hitem amerykańskiego boksu. Mowa o starciu Teofimo Lopeza (16-0, 12 KO) z Shakurem Stevensonem (17-0, 9 KO).

- Teofimo Lopez stwierdził, że nie chce rewanżu z Wasylem Łomaczenką, którego pokonał w walce unifikacyjnej. Nie mogę zmusić Lopeza do starcia rewanżowego, więc chciałbym zorganizować jego pojedynek z Shakurem Stevensonem. Muszę jeszcze porozmawiać o tym z zawodnikami, ale to jest konfrontacja, którą kibice chcieliby zobaczyć - powiedział Arum.

Przypomnijmy, że "Nieustraszony" Shakur, który w październiku zdetronizował mistrza świata wagi super piórkowej Jamela Herringa, wyraził niedawno chęć walki z Lopezem, a także z innym młodym czempionem wagi lekkiej - mistrzem WBC Devinem Haneyem.

- Teofimo Lopez to świetny pięściarz, to puncher. Devin Haney to również znakomity bokser. Nie ma wielkiej mocy w pięściach, ma za to naprawdę porządne umiejętności. Na koniec dnia, obaj to dla mnie naprawdę ciekawe wyzwania na dalszej drodze - stwierdził Shakur, wicemistrz olimpijski z Rio (2016).

Dodajmy, że 27 listopada w Nowym Jorku Teofimo Lopez zmierzy się z George'em Kambososem Juniorem. Jeżeli wygra ten wielokrotnie przekładany pojedynek i obroni pasy IBF, WBA i WBO wagi lekkiej, będzie mógł wreszcie skupić się na największych - przynajmniej w teorii - wyzwaniach.