CANELO vs MAKABU: MIESZANE REAKCJE AMERYKANÓW

Redakcja, American Media, Social Media

2021-11-18

Planowany na maj przyszłego roku pojedynek Saul Alvarez vs Ilunga Makabu o należące do Kongijczyka mistrzostwo świata WBC wagi cruiser budzi mieszane reakcje, zwłaszcza w USA, gdzie waga cruiser nie cieszy się dużą popularnością. Oto wybrane opinie z amerykańskiego rynku na temat kolejnego pojedynku Canelo.

EDDY REYNOSO: WIEM, ŻE CANELO WYGRA Z MAKABU >>>

Eddie Chambers (były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej): kibice gadają, że potencjalny rywal Canelo - Demetrius Andrade - to okropny zawodnik i że mało kto go zna. Tymczasem jarają się tym, że Canelo będzie walczył w wadze cruiser i że wybrał Makabu, którego nie zna nikt. Ameryka nie ma pojęcia o wadze cruiser.

Demetrius Andrade (mistrz świata WBO wagi średniej): Canelo powiedział, że jestem mistrzem, który z nikim nie walczy. Tymczasem z kim walczy Canelo? Z nikim. I to jest prawda.

Timothy Bradley (były mistrz świata dwóch kategorii): to wszystko choreografia, to wszystko jest jakby wyreżyserowane... Canelo idzie do wagi cruiser, ale nikogo to nie obchodzi. Są goście, którzy stanowią dla niego wyzwanie, a on walczy z gościem, którego nikt nie zna. Ludzie Canelo mają wszystko zaplanowane, ruszają zawodnikami jak pionkami, wybierają dogodnych rywali.

Dan Rafael (popularny dziennikarz): ludzie narzekają, że Canelo unika zawodnika wagi średniej Jermalla Charlo lub dwukrotnie pozbawionego tytułu wagi super średniej Davida Benavideza? Dajcie spokój, co za bzdury... Canelo tak "unika", że tworzy historię walcząc z mistrzem wagi cruiser, który ma prawdziwą moc w pięści i jest od Alvareza dużo większy.

Stephen Edwards (uznany trener i ekspert): Canelo mądrze to rozgrywa. Zawodnicy wagi średniej i super średniej będą musieli rywalizować, żeby w przyszłości mieć szansę się z nim zmierzyć. Zobaczymy teraz, kto jest prawdziwym kozakiem, dość czekania na wygraną na loterii.