KELLERMAN O ZMIANIE TRENERA JOSHUY I JEGO REWANŻU Z USYKIEM

Redakcja, IFL TV

2021-11-18

Popularny i ceniony amerykański dziennikarz sportowy Max Kellerman wypowiedział się na temat rewanżowej walki Anthony'ego Joshuy (24-2, 22 KO) z Aleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO), która czeka nas prawdopodobnie w pierwszej połowie przyszłego roku. Ukrainiec zdetronizował Brytyjczyka we wrześniu, a teraz zmieni być może trenera i właśnie na tym aspekcie skupia się Kellerman.

EDDY REYNOSO: JOSHUA NIE KORZYSTA ZE SWOICH ATUTÓW >>>

- Gdyby Joshua zaakceptował złożoną niedawno propozycję trenowania z Tysonem Furym i Javanem Hillem (trenerem Fury'ego - przyp.red.), to postawiłbym na Joshuę w rewanżu z Usykiem. Współpraca z "Królem Cyganów" postawiłaby jednak AJ'a w roli ucznia i osłabiłaby wymowę ich ewentualnej ringowej konfrontacji - powiedział Kellerman.

- A jakie Joshua ma szanse w rewanżu bez pomocy Fury'ego? AJ to wielki, cholernie silny chłop i ma naprawdę dobre bokserskie podstawy, boksuje bardzo porządnie. Fury ma na koncie największe zwycięstwa, jednak głębia dorobku jest po stronie Joshuy. On pokonał najwięcej mocnych zawodników. Rewanż nie może być dla AJ'a szermierką na pięści, z Usykiem to nie działa. On stosuje zwody i kontruje kontry rywali, to niezwykle zaawansowany bokser. Żeby go pokonać, Joshua musi zaznaczyć swoją przewagę siły i swoją energię młodości. Atakować korpus i ryzykować - dodał Amerykanin.

- Kto jest najlepszym trenerem w zawodowym boksie? Być może Eddy Reynoso, trener między innymi Saula Alvareza. Świat boksu w pewnym sensie czeka na współpracę Joshuy z Reynoso. Oni mogą wejść razem na jeszcze wyższy poziom niż widzieliśmy u Anthony'ego dotychczas - podsumował temat charyzmatyczny ekspert.