SMITH JR vs JOHNSON - STARCIE PUNCHERÓW O PAS WBO!

Redakcja, ESPN

2021-11-18

Joe Smith Jr (27-3, 21 KO) miał nad sobą obowiązkową obronę, ale ostatecznie mistrz świata wagi półciężkiej federacji WBO zawalczy z innym rywalem niż pierwotnie zakładano.

Bombardier z Long Island miał pod koniec października bronić tytułu przeciwko Umarowi Salamowowi (26-1, 19 KO), ale jeszcze we wrześniu ta walka została skasowana. Champion miał pozytywny wynik na covid-19. Teraz, gdy jest już zdrowy i gotowy do powrotu, temat Salamowa upadł, a na pretendenta wybrano równie silnego fizycznie Calluma Johnsona (20-1, 14 KO). Brytyjczyk po przegranej wojnie z Arturem Beterbijewem odbudował się trzema zwycięstwami.

Pojedynek odbędzie się 15 stycznia w Turning Stone Resort Casino w Veronie. Lepszy z tej dwójki będzie miał swoje zobowiązania wobec federacji i kolejna walka będzie już obowiązkową obroną. Tylko że...

Salamow przez problemy wizowe nie wleci do USA. Nie jest już więc brany pod uwagę jako challenger. Obowiązkowym pretendentem dla zwycięzcy walki Smith Jr vs Johnson będzie lepszy z dwójki Lyndon Arthur vs Anthony Yarde (4 grudnia).