Archiwum wiadomości z dnia: 2021-11-17

 

SAUERLAND: MAKABU BĘDZIE DLA CANELO ŁATWYM RYWALEM

Jedną z pierwszych osób, które zareagowały na wieść o planowanej na przyszły rok walce Saul Alvarez vs Ilunga Makabu, był Kalle Sauerland. Niemiecki promotor twierdzi, że mistrz świata WBC wagi cruiser będzie łatwym łupem dla niekwestionowanego mistrza świata wagi super średniej, uważanego za lidera współczesnego boksu.TONY YOKA vs CARLOS TAKAM 15 STYCZNIA W PARYŻU

Mistrz olimpijski z Rio (2016) w wadze super ciężkiej, Francuz Tony Yoka (11-0, 9 KO) miał zmierzyć się w grudniu z Martinem Bakole, ostatecznie jednak wystąpi 15 stycznia przyszłego roku, a jego rywalem będzie były pretendent do tytułu mistrza świata, reprezentujący Francję Kameruńczyk Carlos Takam (39-6-1, 28 KO). Do walki Yoka vs Takam dojdzie w paryskiej hali Accor Arena.


MATEUSZ BEREŹNICKI: PO ZŁOTO MISTRZOSTW EUROPY u-22!

Mateusz Bereźnicki (-92kg) ma dwadzieścia lat, a broni w Wałbrzychu tytułu Mistrza Polski Seniorów wagi ciężkiej. Mieszkający od piątego roku życia w Wielkiej Brytanii pięściarz Skorpiona Szczecin ostatnio zrobił duże postępy, sięgnął po medal Mistrzostw Europy u-22, a w przyszłym roku zamierza już stanąć na najwyższym stopniu podium. W Wałbrzychu, gdzie się urodził, broni póki co prymatu w kraju i w pierwszej walce wygrał szybko przed czasem. Po wszystkim porozmawialiśmy z Bereźnickim o przeszłości i przyszłości.


MAKABU O WALCE Z CANELO: MOGĘ SIĘ Z NIM BIĆ W KAŻDYM MIEJSCU NA ZIEMI

Dziś gruchnęła wieść o planowanej na maj walce Saula Alvareza (57-1-2, 39 KO) z mistrzem świata WBC wagi cruiser Ilungą Makabu (28-2, 25 KO). Ekipa Canelo uzyskała zgodę federacji na ten pojedynek. Trener Meksykanina - Eddy Reynoso - ujawnił, że Canelo otrzymał już ofertę konfrontacji z Makabu na gali w Kongo. Tymczasem Kongijczyk zabrał głos na temat starcia z niekwestionowanym czempionem wagi super średniej.10 GRUDNIA KAROL WELTER KONTRA ADRIAN SZCZYPIOR

W ostatniej walce wybił rywalowi ząb, a chwilę po wygranej wykrzyczał w ringu. - Szczypior będziesz następny! Karol Welter (9-1, 2 KO) po raz drugi stanie do walki o zawodowe mistrzostwo Polski. A na drodze po marzenia 10 grudnia podczas gali KAPEO Rocky Boxing Night w Żukowie stanie mu właśnie wywołany międzynarodowy mistrz kraju w wadze średniej, Adrian Szczypior (8-0, 3 KO).