'PRZYSZEDŁ CZAS NA WALKĘ MUNGUIA vs GOŁOWKIN'

Redakcja, Boxing Social

2021-11-16

Po zwycięstwie w sobotniej walce z Gabrielem Rosado Meksykanin Jaime Munguia (38-0, 30 KO) zbliża się do walki o mistrzostwo świata. Najwięcej mówi się o jego starciu z legendarnym Kazachem Giennadijem Gołowkinem (41-1-1, 36 KO). Rodak Mungui, były mistrz świata wagi super średniej Gilberto Ramirez (42-0, 28 KO) twierdzi, że przyszedł czas na ten hitowy pojedynek. 

MUNGUIA CHCE DEREWIANCZENKĘ, A POTEM JUŻ GOŁOWKINA >>>

- Munguia walczył z Rosado wspaniale. Wszyscy byli podekscytowani tym pojedynkiem, choć byłem zaskoczony tym, że Rosado przetrwał cały dystans. Jaime poruszał się w tej walce naprawdę dobrze, potrafił zawsze znaleźć właściwy dystans. To był świetny występ w jego wykonaniu - powiedział Ramirez, rywalizujący obecnie w wadze półciężkiej.

- Teraz przyszedł czas na walkę Mungui z "GGG". Jaime jest gotowy na Gołowkina - dodał "Zurdo", a jego słowa poparła rzesza meksykańskich kibiców w mediach społecznościowych, potwierdzając niejako komercyjny i sportowy potencjał, jaki posiada starcie Munguia vs Gołowkin.

Przypomnijmy, że Munguia miał walczyć z Kazachem już w maju 2018 roku, po tym jak w organizmie Saula Alvareza wykryto clenbuterol i Canelo został zawieszony, co opóźniło jego rewanż z "GGG". Ostatecznie Munguia nie został zaakceptowany jako zastępczy rywal przez Komisję Sportową Stanu Nevada, a Gołowkin stoczył pojedynek z Vanesem Martirosjanem, którego szybko znokautował. Tydzień później Munguia pokonał przed czasem Sadama Alego i zdobył tytuł WBO w wadze junior średniej.

Obecnie 25-letni Munguia rywalizuje w wadze średniej i znajduje się na pierwszym miejscu rankingów WBC (mistrzem tej federacji jest Jermall Charlo) i WBO (mistrzem tej federacji jest Demetrius Andrade), na czwartym miejscu w zestawieniu WBA (mistrzem tej federacji jest Ryota Murata) i na dwunastym miejscu zestawienia IBF (mistrzem tej federacji jest Gołowkin). 29 grudnia 39-letni Kazach zmierzy się z Muratą w walce unifikacyjnej, a Munguia zadeklarował po walce z Rosado, że chce teraz skrzyżować rękawice z Siergiejem Derewianczenką i że będzie potem szukał pojedynku z Gołowkinem.