Archiwum wiadomości z dnia: 2021-11-12

 


NA ŻYWO: GALA W LONDYNIE (M.IN. WALKA SOCZYŃSKI vs YOUMBI)

Były mistrz Polski wagi ciężkiej i brązowy medalista mistrzostw Europy juniorów, Michał Soczyński (3-0, 2 KO) wystąpi dziś na gali Adeleye vs Musil w słynnej londyńskiej York Hall. Rywalem Soczyńskiego będzie debiutujący na zawodowym ringu Aloys Youmbi. Swoją dzisiejszą walkę w York Hall przegrał już Piotr Gudel (10-8-1, 1 KO), którego już w pierwszej rundzie odprawił Brad Strand (6-0, 3 KO).WACH: INNI PRZYCHODZĄ I ODCHODZĄ, A TO JA JESTEM NAJLEPSZY W POLSCE!

- Kto się teraz liczy w kraju? Ja, Kownacki i Różański. Jest więc jedna prosta metoda, skonfrontować nas z sobą i sprawdzić, kto jest jedynką, kto dwójką, a kto trójką. Inni przychodzą i odchodzą, ale to ja jestem najlepszy w Polsce w wadze ciężkiej - mówi Mariusz Wach (36-7, 19 KO), który czeka na potwierdzenie dużej walki w drugiej połowie stycznia.

POWRACA TEMAT ELIMINATORA IBF HRGOVIĆ vs McKEAN

Dawno nie słyszeliśmy o planach Chorwata Filipa Hrgovicia (13-0, 11 KO), brązowego medalisty igrzysk w Rio (2016) i mistrza Europy z Samokowa (2015), uważanego za jednego z najlepszych prospektów wagi ciężkiej. Być może pod koniec roku Hrgović stoczy jednak upragniony pojedynek o dużej stawce.


NIGEL BENN: POSTAWIĘ PIENIĄDZE NA WYGRANĄ JOSHUY W REWANŻU Z USYKIEM

Były mistrz świata wagi średniej i super średniej, legendarny Nigel Benn twierdzi, że postawi pieniądze na wygraną swojego rodaka, byłego mistrza świata wagi ciężkiej Anthony'ego Joshuy (24-2, 22 KO) w jego planowanym na pierwszy kwartał przyszłego roku rewanżu z obecnym mistrzem IBF, WBA i WBO Aleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO), który zdetronizował Joshuę półtora miesiąca temu.


KTO MOŻE POKONAĆ CANELO? McGUIGAN SZUKA ODPOWIEDZI

Jeden z najlepszych trenerów młodego pokolenia - Shane McGuigan - spróbował odpowiedzieć na pytanie, które nurtuje rzesze miłośników pięściarstwa zawodowego: kto może pokonać niekwestionowanego mistrza świata wagi super średniej, lidera współczesnego boksu Saula Alvareza (57-1-2, 39 KO)? Canelo zunifikował w ostatnią sobotę wszystkie pasy wygrywając przed czasem z Calebem Plantem.