KTO MOŻE POKONAĆ CANELO? McGUIGAN SZUKA ODPOWIEDZI

Redakcja, Boxing Social

2021-11-12

Jeden z najlepszych trenerów młodego pokolenia - Shane McGuigan - spróbował odpowiedzieć na pytanie, które nurtuje rzesze miłośników pięściarstwa zawodowego: kto może pokonać niekwestionowanego mistrza świata wagi super średniej, lidera współczesnego boksu Saula Alvareza (57-1-2, 39 KO)? Canelo zunifikował w ostatnią sobotę wszystkie pasy wygrywając przed czasem z Calebem Plantem.

DAVID BENAVIDEZ: CHCĘ ZASTOPOWAĆ DAVISA, POTEM CANELO LUB CHARLO >>>

- Canelo walczył z Plantem wspaniale, choć walka była chwilami stosunkowo nudna. Plant został złamany w podręcznikowy sposób. Widziałem jak dobry jest Plant z bliska, gdy byłem trenerem George'a Grovesa i gdy sparował on z Plantem. Już wtedy Plant miał bardzo duże umiejętności, ale brakowało mu mocy w pięści. Boksował też zbyt defensywnie i w jednym tempie. Miał zbyt długie przerwy między akcjami. W walce z zawodnikiem takim jak Canelo było to widać, z Alvarezem trzeba boksować aktywniej, nie można tylko pozorować trafień. Plant nieźle się ruszał, ale Canelo wykonał fantastyczną robotę - powiedział McGuigan.

- Kto może pokonać Canelo? Bardzo duży jak na wagę średnią Jermall Charlo. Albo bardzo groźny David Benavidez. Może Artur Beterbijew, choć moim zdaniem fakt, że Rosjanin musi w wieku 36 lat zbijać dużo kilogramów, sprawia, że nie wierzę za bardzo w jego zwycięstwo z Canelo przez nokaut. To raczej Canelo znokautuje Beterbijewa. Większe szanse na wygraną z Alvarezem ma Benavidez, to kapitalny zawodnik. Canelo podobno nie chciał sparować z Benavidezem przez swoją walką z Gołowkinem. Ludzie Benavideza myślą od tego czasu, że Canelo się go boi, ale moim zdaniem on nie boi się nikogo, jest zbyt mocny - dodał mieszkający w Londynie fachowiec.

McGuigan - syn byłego mistrza świata Barry'ego McGuigana - ma zaledwie 33 lata, jednak na jego koncie jest już udana współpraca z mistrzami świata: Carlem Framptonem, George'em Grovesem, Joshem Taylorem i Lawrence'em Okolie. Dwaj ostatni z wymienionych zdobyli pod okiem McGuigana swoje pierwsze tytuły mistrzowskie. Polskim kibicom szczególnie zapadła w pamięć marcowa walka Lawrence Okolie vs Krzysztof Głowacki, w której świetnie dysponowany i przygotowany taktycznie Brytyjczyk zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBO wagi cruiser.