DAVID BENAVIDEZ: CHCĘ ZASTOPOWAĆ DAVISA, POTEM CANELO LUB CHARLO

- To ja będę tym, który pokona i zdetronizuje Canelo - mówi David Benavidez (24-0, 21 KO). Były dwukrotny mistrz świata kategorii super średniej spotka się póki co w sobotę z solidnym i twardym Kyrone'em Davisem (16-2-1, 6 KO).

- Walka Canelo z Plantem przebiegła dokładnie jak przewidziałem. Z nim może rywalizować tylko ktoś, kto może mocno uderzyć. Dobra defensywa nie wystarczy. Wciąż uważam, że Alvarez ma swoje braki i mogę je uwypuklić. A do tego na pewno mogę go zranić - kontynuował były champion, który tracił pas WBC najpierw za narkotyki w organizmie, a potem za nadwagę. W ringu jeszcze nie przegrał.

- Szykowałem się na Uzcategui, ale Davisa traktuję bardzo poważnie. Miałem naprawdę mocny obóz przygotowawczy, zresztą ja każdego traktuję poważnie. Tym bardziej, że Tyrone zremisował ostatnio z Anthonym Dirrellem. Wygrana nade mną to dla niego olbrzymia szansa. Na horyzoncie rysują się wielkie walki, najpierw jednak muszę pokonać najbliższą przeszkodę. Saul Alvarez bardzo przejmuje się tym, co mówią inni, a że coraz częściej mówią o mnie, jestem przekonany, że w końcu dojdzie do naszej walki. Według mnie pozostaję dla niego ostatnim prawdziwym wyzwaniem w tym limicie. Mogę również spotkać się z Jermallem Charlo, jeśli lepszy z naszej dwójki zmierzyłby się potem z Canelo - kontynuował Benavidez.

- Chcę być pierwszym, który pokona Davisa przed czasem. Prawdopodobnie Uzcategui byłby trudniejszym przeciwnikiem, ale Davis też będzie niewygodny. Kibice przyjdą zobaczyć nokaut, dlatego też będę go szukał od początku. Kiedy przeciwnik poczuje już moją presję i siłę, zrozumie, że z czymś takim dotąd się jeszcze nie spotkał. Będę czerpał energię z dopingujących kibiców. Zamierzam bawić się tą walką - zakończył niespełna 25-letni bombardier z Phoenix, gdzie odbędzie się jutrzejsza gala.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: fighter777
Data: 12-11-2021 23:22:16 
Uważam, że z czwórki Benavidez, Charlo, Biwoł i Beterbijew to właśnie Benavidez ma największe szanse. Benavidez posiada niezwykły ofensywny talent nieporównywalny do nikogo innego w tej kategorii wagowej. Nawet Alvarez nie jest tak dobry w ofensywie jak David. Szybkość, siła i chirurgiczna precyzja ciosów plus bicie kombinacjami ciosów Benavideza powoduje, że byłby najtrudniejszym rywalem dla Canelo. Sądzę, że Canelo będzie chciał potrzymać jeszcze swoje 4 pasy w gablocie więc walka z Benavidezem jest bardzo realna.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 13-11-2021 07:05:09 
@fighter
Zgadzam się z większością twoich spostrzeżeń odnośnie Benaavideza, ale z chirurgiczną precyzją jego ciosów to już nie. Zauważ, że odkąd zaczął boksować z klasowymi rywalami, to nokautuje ich raczej w późnych rundach. Bije bardzo mocno, ale dokładnie nie trafia. Nie zmienia to faktu, że byłby godnym rywalem dla Canelo nie bez szans na wygraną w walce na uczciwych zasadach.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.