GŁUPI BOKS SOCZYŃSKIEGO STARCZYŁ (JESZCZE) NA WYGRANĄ W LONDYNIE

Debiutujący na zawodowym ringu Aloyse Youmbi (0-1) sprawił masę problemów chaotycznemu Michałowi Soczyńskiemu (4-0, 2 KO). Najsłabsza walka Polaka od lat na szczęście zakończyła się minimalnym zwycięstwem.

Obaj zaczęli bardzo ostro, ale po trzydziestu sekundach lewy prosty "Soczka" rzucił rywala na liny. Potem pięściarz z Lublina przeprowadził szturm, bił jednak bez pomysłu na gardę, tracąc w głupi sposób siły.

Między linami zapanował chaos, a niemal równo z gongiem kończącym drugą rundę Anglik trafił mocnym prawym sierpowym i wydawało się, że Michał poczuł ten cios. Trzecia odsłona to obustronna wojna na wyniszczenie. Zero techniki, tylko charakter. Doświadczony z ringów olimpijskich Michał szedł na bitkę niczym początkujący junior. Przed ostatnim starciem "Soczek" miał też podbite lewe oko.

Ostatnie trzy minuty to dalsza bitka na wyniszczenie. Po ostatnim gongu sędzia punktował 39:38, co oznacza, że aż dwie rundy dał remisowe (przy nokdaunie).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: garylinker
Data: 12-11-2021 21:31:35 
Najsłabsza walka od lat? Przecież to bzdura. On od lat tak boksuje, na amatorce w seniorach wszystkie poważne walki w łeb.
 Autor komentarza: Saturianin
Data: 12-11-2021 21:44:15 
Soczyński tragedia wygrał ale kiepściutko to wyglądało widać było że sam nie był pewny rezultatu po ostatnim gongu.
 Autor komentarza: Furmi
Data: 12-11-2021 21:53:18 
Pamiętam, jak kręciłem Michałowi w 2015 roku walki na Mistrzostwach Europy. Boksował za lewym prostym, a jak tylko się podpalił, krótko trzymał go trener Raubo. I wyglądało to naprawdę dojrzalej niż dziś, sześć lat później. Jestem zawiedziony.
 Autor komentarza: leon84
Data: 13-11-2021 00:24:14 
@Furmi
Kiedyś to Zimnoch pokonał Wildera,ten drugi zapomniałem nazwiska,bo chyba nawet nie warto pamiętać,pokonał DDD{Dubois} i na tym jadą chłopacy przez lata,robiąc nadzieje naiwnym ludziom,że coś z tego będzie.Niestety jedni się przykładają do treningów i coś chcą osiągnąć,a inni przestali się rozwijać i jadą na tym,że w przeszłości kogoś tam pokonali
 Autor komentarza: loobelak76
Data: 13-11-2021 05:54:53 
@Furmi
mimo ze krajan to już od dawna twierdze ze jest to kolejny przykład (nie tylko z boksu) fatalnej myśli szkoleniowej .... w sportach walki cechy wolincjonalne są bardzo wazne ale wyłącznie na nich wielu polskich trenerach w młodzieżowym sporcie opiera wszystko i o zgrozo czasem udaje się osiągnąć sukcesy na arenie międzynarodowej. W DOROSŁYM SPORCIE jednak wychodzą braki wyszkolenia technicznego (BRAK PODSTAW) lub kończa się kariery ze względu na kontuzje.
Soczek opiera się na agresywnym boksie awantura i do przodu, jak ktoś sobie z tym nie radził to przegrywał dwie pierwsze rundy i było po temacie w amatorce ale na dystansie zawodowym to nie przejdzie .....
Niby Soczek to ma albo lepiej powinien mieć .... ale moim zdaniem obecni trenerzy nie są w stanie z nim już nic więcej osiągnąć i jak najszybciej musi poszukać sztabu doświadczonego w zawodowym boksie i zmienić ten jednowymiarowy boks. Coś się wypaliło, wyczerpało w takim układzie. Trzeba zmian bo inaczej kolejny zmarnowany chłopak ....
 Autor komentarza: Hugo
Data: 13-11-2021 07:12:45 
W przeciwieństwie do wielu innych początkujących polskich bokserów zawodowych Soczyński posiada siłę fizyczną i mocny cios, czyli bardzo ważne atuty dla zawodowca. Nie zajdzie jednak daleko z takim stylem cepiarza spod remizy, jaki zademonstrował wczoraj. Pilnie potrzebuje dobrego trenera i to takiego, który będzie dla niego autorytetem.
 Autor komentarza: ZeWschodu
Data: 13-11-2021 10:38:13 
Drogi niedouczony redaktorku. Lewy Soczyńskiego nie rzucił go na liny, tylko na deski. Po tym nastąpiło liczenie, a więc był nokdaun. Więc jak zdajesz relacje z walki ślepaku to pisz zgodnie z prawdą albo się ciągnij komentować ping-pong.
 Autor komentarza: baklajan
Data: 13-11-2021 14:16:59 
Lepiej brzydko wygrać, niż ładnie przegrać. Poza tym, Soczek jako jedyny Polak wygrywa walki w Anglii. Jednak wiadomo, że najłatwiej krytykować i narzekać ;)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.