ROACH I HOPKINS O JUTRZEJSZEJ WALCE ROSADO Z MUNGUIĄ

Redakcja, Fighthype, Boxing Social

2021-11-12

Były mistrz świata WBO wagi junior średniej Jaime Munguia (37-0, 30 KO) zmierzy się jutro w pojedynku wagi średniej z Gabrielem Rosado (26-13-1, 15 KO) na gali w Anaheim transmitowanej przez platformę DAZN. Rosado ma za sobą wsparcie legend: jego trenerem jest Freddie Roach, a mentorem Bernard Hopkins.

- Gabriel jest w świetnej formie, trenował bardzo ciężko, zwiększył swoją siłę uderzenia, w ostatniej walce było widać, jak potrafi nokautować. Uderza teraz lepiej technicznie niż kiedyś, wkłada w ciosy całą swoją masę. Walczymy z gościem, który mocno bije i trzeba na niego uważać, ale myślę, że wygramy przed czasem. Gabriel umie znajdować miejsce do kontr i myślę, że ta walka sprawi nam dużą przyjemność. Mieliśmy bardzo dobre jakościowo sparingi, między innymi z Davidem Benavidezem - powiedział 61-letni Roach, znany przede wszystkim z wieloletniej współpracy z Mannym Pacquiao.

- Moje rady dla Gabriela? Musisz ten pojedynek traktować jak inny niż poprzednie, a zarazem nie możesz się przesadnie pompować mentalnie, bo brałeś już udział w takich walkach. Znasz już ten poziom, znajdowałeś się w tej pozycji. Ty musisz wygrać, a Munguia wciąż będzie miał przed sobą karierę w przypadku porażki. Nie myśl o tym inaczej. Jeżeli będziesz tak dalej pracował, możesz znaleźć się w gronie legend - dodał 46-letni Hopkins, legendarny filadelfijski czempion, były mistrz świata dwóch kategorii i najstarszy zdobywca tytułu mistrza świata w boksie zawodowym.

Przypomnijmy na koniec, że w swojej ostatniej dotychczas walce 24-letni Jaime Munguia pokonał przed czasem Kamila Szeremetę w El Paso w czerwcu tego roku. Podczas tej samej gali 35-letni Gabriel Rosado sensacyjnie znokautował bardzo mocnego Bektemira Melikuzijewa.