EUBANK JR vs WILLIAMS: ROŚNIE NAPIĘCIE PRZED RINGOWĄ WOJNĄ

Redakcja, Boxingscene, Manchester Evening News

2021-11-12

Chris Eubank Jr (31-2, 23 KO) zmierzy się 11 grudnia w Cardiff z Liamem Williamsem (23-3-1, 18 KO) i zamierza potraktować ten pojedynek jako sprawę osobistą. Napięcie między Brytyjczykami rośnie i powinno eksplodować w ringowej konfrontacji, na razie trwa wojna werbalna.

- Jestem podekscytowany tym pojedynkiem, długo na niego czekałem. Nie mogę się doczekać, aż zamknę Eubankowi usta raz na zawsze. Wiele osób chciało tego pojedynku i myślę, że poza walką Tyson Fury vs Anthony Joshua moje starcie z Eubankiem to największa walka w brytyjskim boksie - powiedział Williams, który w swojej ostatniej dotychczas walce przegrał jednogłośnie na punkty z mistrzem świata WBO wagi średniej Demetriusem Andrade'em w kwietniu tego roku.

-  Mówi się o pracy Eubanka z Royem Jonesem Juniorem, ale nie widzę, żeby Eubank zrobił jakiekolwiek postępy. Jego ostatnie występy niczym nie imponują. Jeżeli wygram ten pojedynek, a mogę zrobić to przed czasem, to będę się liczył wśród kandydatów do walki o mistrzowskie tytuły w wadze średniej - dodał Walijczyk.

- Ta konfrontacja to jest dla mnie sprawą osobistą. Boks to zazwyczaj biznes, ale tym razem jest inaczej. Naprawdę nie lubię Williamsa, w ostatnich miesiącach wiele razy okazał wobec mnie brak szacunku. Wszystko odszczeka. Nie będę nawet powtarzał tego, co wypisywał mi w mediach społecznościowych. Ciężko mi w każdym razie zachować spokój. Mam wreszcie okazję, żeby zmusić go do zapłaty za jego słowa - tako rzecze wyraźnie zdenerwowany Eubank Jr.