FIODOR EMELIANENKO WCIĄŻ CHCE BOKSERSKIEJ WALKI Z ROYEM JONESEM JR

Fiodor Emelianenko to być może największa legenda MMA - sprawa sporna. Dla innych Roy Jones Jr (66-9, 47 KO) to największy bokser w historii, choć i tu znajdą się tacy, którzy mają inne zdanie. Co jeszcze łączy obu? Fakt, że wciąż może dojść do ich walki.

Rosjanin od lat wypowiada się o Jonesie z najwyższym szacunkiem, choć podkreśla, że jego marzeniem jest walka z Amerykaninem. Do tego stopnia, że "Ostatni Cesarz" jest gotów walczyć na zasadach bokserskich. Emelianenko jest wciąż czynnym zawodnikiem. Dwa i pół tygodnia temu 45-latek efektowną kombinacją sierpów odprawił Timothy Johnsona po zaledwie stu sekundach. Roy ostatni pojedynek - w limicie wagi junior ciężkiej, stoczył w lutym 2018 roku. Pewnie wypunktował wtedy Scotta Sigmona.

- Taka walka bokserska byłaby dla mnie prawdziwym zaszczytem. Mam dla Roya szacunek jako sportowca i człowieka, to prawdziwa legenda oraz jeden z najwybitniejszych pięściarzy w historii. Byłbym bardzo zainteresowany i zaszczycony taką walką, choć musielibyśmy jeszcze omówić wszystkie warunki. Niektórzy pewnie by marudzili, ale wielu ludzi nasz pojedynek by naprawdę zainteresował - przekonuje Emelianenko. Dodajmy, że w lutym Jones Jr także poparł pomysł takiej walki, choć on chciał "pokazówki", która nie byłaby wpisywana do rekordu.

- Być może nie wymienialibyśmy ciosów na sto procent, ale wciąż bardzo chciałbym tej walki. Raczej będzie to walka pokazowa, choć jestem otwarty na każdą opcję - dodał rosyjski wojownik.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: marcinm
Data: 10-11-2021 23:09:56 
emeryci poczuli hajs. Fiodor jak zawsze z szacunkiem. Gdyby 15 lat temu obydwa sporty (boks i szeroko rozumiane mma) byly tak popluarne jak teraz to takie starcia generowalyby olbrzymie pieniadze. Przykladem jest m.in starcie FMJ (ktory byl porownywalna gwiazda co RJJ) z McGregorem (gdzie ten przy Fiodorze jest/byl "produktemm" [nie odmawiajac mu wielkich umiejetnosci])
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 11-11-2021 00:24:58 
"Być może nie wymienialibyśmy ciosów na sto procent"
45-letni aktywny elitarny ciężki z 52-letnim nieaktywnym półciężkim, kiedyś elitarnym ale bazującym m.in. na refleksie...
 Autor komentarza: BOXER
Data: 11-11-2021 09:11:51 
Fedor to największa Legenda MMA .Szkoda,że Cain Velasquez nie zdążył nią być bo szedł jak burza ale kontuzje zaprzepaściły tworzenie z niego legendy.
 Autor komentarza: bolos
Data: 11-11-2021 10:40:08 
Co z niego za legenda, jak nigdy do UFC nie poszedł.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 11-11-2021 12:37:23 
Strike Force go zweryfikował, a właściwie to wiek, choć zasług w Pride trudno mu odmówić i w tamtym czasie faktycznie był najlepszy, ale co w takim razie powiedzieć o takich zawodnikach jak Anderson/Jones/Cormier/Miocic?
 Autor komentarza: RedaktorNaczelny
Data: 11-11-2021 13:16:47 
W Pride faktycznie był najlepszy tylko że tam mógł być napizgany koksem pod sam korek:P Dla mnie najlepszym zawodnikiem w historii jest zdecydowanie Jon Jones ale jednocześnie jest też najbardziej zmarnowanym talentem przez swoje występki po za oktagonem,
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.