JARON ENNIS: IDĘ PO WSZYSTKICH MISTRZÓW WAGI PÓŁŚREDNIEJ

Keith Idec, Boxingscene

2021-11-10

Waga półśrednia jest jedną z najmocniej obsadzonych w dzisiejszym boksie. Wielkich mistrzów ściga dwóch gorących prospektów, którzy wkrótce mogą zostać wielkimi gwiazdami. Jednym z nich jest Jaron Ennis (28-0, 26 KO).

Właśnie Ennis obok Vergila Ortiza Jr (18-0, 18 KO) bardzo mocno naciska na Crawforda (WBO), Spence'a (WBC/IBF) czy Ugasa (WBA). I coraz bardziej się niecierpliwi.

- Idę po mistrzów świata i albo ze mną w końcu zawalczą, albo zmuszę ich do zawakowania swoich tytułów. Obojętne mi, który to będzie z nich, najwyżej jestem w rankingu IBF i być może ten tytuł zaatakujemy najpierw. Jeśli nie uda się ze Spence'em, pójdziemy po Ugasa albo zwycięzcę walki Crawforda z Porterem. A jeżeli wszyscy oni nadal będą mnie unikać, mogę spotkać się z Keithem Thurmanem. W przyszłym roku zamierzyć wyważyć drzwi, wspiąć się na szczyt, a potem pozbierać wszystkie pasy - powiedział Ennis.

W podobnym tonie wypowiada się drugi z wielkich talentów wagi półśredniej, wspomniany już Ortiz Jr. Więcej pisaliśmy TUTAJ.