ARUM: JOSHUA MÓGŁBY ZAWALCZYĆ Z LEPSZYM Z DWÓJKI FURY vs USYK

Redakcja, Boxingscene

2021-11-09

Bob Arum, promotor Tysona Fury'ego (31-0-1, 22 KO), wciąż ma nadzieję, że Anthony Joshua (24-2, 22 KO) zrobi miejsce i uda się doprowadzić do unifikacji wszystkich pasów wagi ciężkiej z Aleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO).

Ukrainiec pozbawił AJ-a tytułów IBF/WBA/WBO, wygrywając z nim pod koniec września na punkty. Wcześniej jednak podpisał klauzulę o rewanżu w razie zwycięstwa i teraz jest zobligowany dać Anglikowi drugą walkę. Z kolei przed Furym prawdopodobnie obowiązkowa obrona z Dillianem Whyte'em (28-2, 19 KO). Ale wszystko poszłoby w odstawkę jeśli obozy Usyka i Fury'ego dogadały się odnośnie unifikacji.

- Rozsądne wydaje się, żeby Joshua stoczył walkę na przetarcie z kimś innym, pozwolił na unifikację Usyka z Furym, a potem miał zagwarantowaną walkę ze zwycięzcą. To byłoby logiczne wyjście, niestety nie wszystko zależy ode mnie - powiedział szef grupy Top Rank, jeden z dwóch obok Franka Warrena promotorów "Króla Cyganów".

Tuż po porażce z Usykiem Joshua uaktywnił klauzulę o rewanżu i zapewniał, że nie bierze nawet innej opcji pod uwagę. Według wstępnych zapowiedzi ma do niego dojść na przełomie marca i kwietnia.