FRAMPTON: WALKA Z BETERBIJEWEM JEST DLA CANELO NIEBEZPIECZNA

Mistrz świata WBA, WBC i WBO wagi super średniej Saul Alvarez (56-1-2, 38 KO) zmierzy się w najbliższą sobotę z mistrzem IBF Calebem Plantem (21-0, 12 KO). Meksykanin jest wielkim faworytem tego pojedynku i już mówi się o tym, że jako niekwestionowany czempion przeniesie się do wagi półciężkiej. Taką perspektywę analizuje dla dziennika The Sun były mistrz świata dwóch kategorii, Carl Frampton.

ANKIETA MAGAZYNU THE RING: CANELO 20 - PLANT 0 >>>

- Artur Beterbijew (mistrz świata IBF i WBC - przyp.red.) może sprawić Canelo kłopoty w wadze półciężkiej. Ten pojedynek jest dla Canelo niebezpieczny. Jeżeli go weźmie, a mówiło się już o tym, to ma przed sobą niebezpieczną walkę. Jeżeli do niej dojdzie, to prawdopodobnie w umownym limicie poniżej wagi półciężkiej, który będzie pasował Alvarezowi - powiedział Frampton.

- Caleb Plant? To dobry rywal, Canelo będzie go musiał rozszyfrowywać przez pewien czas, ale w końcu to zrobi i wygra. Możliwe, że przed czasem w końcowych rundach albo na punkty. W pierwszej połowie walki sposób poruszania się Planta w ringu może sprawić trochę kłopotów. Ale Canelo go rozpracuje. On robi to z każdym - dodał irlandzki czempion globu o pseudonimie "Szakal".

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: SpoconyAlfons
Data: 02-11-2021 19:26:03 
Chyba jedyne realne niebezpieczeństwo włącznie do wagi półciężkiej dla Alvareza to właśnie Beterbiev
 Autor komentarza: marcinm
Data: 02-11-2021 19:51:46 
no nie wiem, gdyby doszlo do takiej walki to na pewno byloby wiele koloringowych szczegolow, ktore drastycznie zmniejszalyby szanse Beterbieva, ktory w tym wieku i z ta rama jezeli zdecyduje sie na zbijanie (czy do limitu w dniu wazenia czy w dniu walki) wyjdzie tylko po kase. Mlodszy, mniejszy i lepiej wyszkolony Bivol to w mojej opinii wieksze zagrozenie dla rudego, no chyba ze Canelo wyszedlby w full 175 dajac odpowiednio duzo czasu na przygotowania to Beterbijew moglby go przelamac
 Autor komentarza: Polakos
Data: 02-11-2021 19:52:09 
Ja bym chętnie zobaczył starcie Bivola z Callumem Smithem. Obaj związani z Hearnem, ciekawe czy jest w ogóle taki pomysł - naprawdę ciężko byłoby wskazać faworyta tutaj. W ogóle w półciężkiej sytuacja też jest ciekawa, Zurdo Ramirez, Beterbijew, Smith Jr. Będzie miał Canelo co robić - natomiast z Beterbijewem dla mnie byłby faworytem 65/35.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 02-11-2021 21:38:54 
Beterbijew to bokser, który pod koniec amatorskiej kariery boksował w kategorii do 91 kg. Pewnie z wielkim trudem zbija do LHW. Jakikolwiek umowny limit poniżej półciężkiej (lub dodatkowy limit w dniu walki) praktycznie pozbawia go szans w starciu z Canelo. Jeśli dojdzie do walki na takich zasadach, to będzie zwykłe oszustwo.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 02-11-2021 21:39:45 
Pewnie, że byłby faworytem, jak dobrze by poszło powtórzony zostałby manewr jak z Kowaliowem. Beterbijew organizacyjnie zostałby osłabiony, w końcu każdy ma swoją cenę, a Artur młodzieniaszkiem nie jest, więc zapewne myśli o niedalekiej emeryturze.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.