FURY PRZED WALKĄ Z HAMMEREM: IDĘ PO MISTRZOSTWO ŚWIATA

Hughie Fury (25-3, 14 KO) zmierzy się pojutrze w Newcastle z pochodzącym z Rumunii Niemcem Christianem Hammerem (26-7, 16 KO). Brytyjczyk jest dodatkowo zmotywowany sobotnim zwycięstwem swojego kuzyna, mistrza świata WBC wagi ciężkiej Tysona Fury'ego, który pokonał zresztą Hammera przed czasem w 2015 roku.

- Nie mogę się doczekać soboty. Hammer to gość, który nie przyjeżdża po to, żeby się położyć i zgarnąć wypłatę. Potrzebuję takich pojedynków, chcę rywalizować z takimi zawodnikami. Na tym etapie mojej kariery muszę toczyć odpowiednie walki, by wciąż się uczyć - powiedział 27-letni Fury, który w swojej ostatniej dotychczas walce pokonał w grudniu zeszłego roku w Londynie jednogłośnie na punkty Mariusza Wacha.

- Kiedy walczyłem o mistrzostwo świata z Josephem Parkerem (w 2017 roku Fury przegrał stosunkiem głosów dwa do remisu - przyp.red.), byłem chłopcem, a Parker był mężczyzną. Teraz zmężniałem. Muszę krok po kroku dążyć do głównego celu, mistrzostwa świata wagi ciężkiej. Ta walka może na mnie czekać tuż za rogiem. Sytuacja ciągle się zmienia, Anthony Joshua przegrał z Aleksandrem Usykiem, myślałem, że szanse rozkładają się po równo, ale AJ próbował boksować z kapitalnym bokserem. Teraz musi dokonać korekt i przystąpić do rewanżu. Natomiast Tyson Fury znów pobił Deontaya Wildera, który po prostu nie miał szans w tym pojedynku. Tyson ma sposób na tego gościa - dodał Hughie, notowany obecnie na czwartym miejscu rankingu WBA i na czternastym w zestawieniu IBF (mistrzem obu tych federacji jest wspomniany Usyk).

Oprócz walki Fury vs Hammer na sobotniej gali w Newcastle zobaczymy kilka innych ciekawych pojedynków, m.in. starcia Chris Eubank Jr vs Wanik Awdijan, Savannah Marshall vs Lolita Muzeya (walka mistrzowska) i Lewis Ritson vs Henry Lundy.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 14-10-2021 20:43:07 
"Kiedy walczyłem o mistrzostwo świata z Josephem Parkerem, byłem chłopcem, a Parker był mężczyzną."

Między nimi jest różnica 2,5 roku. Parker był 25 letnim mężczyzną, a Hughie 23 letnim chłopcem? No ok...
 Autor komentarza: Olimp85
Data: 14-10-2021 21:11:28 
Trzy testy i trzy porażki. Gość mówi o walce o tytuł a walczy z Hamerem który był średniakiem 10 lat temu.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 14-10-2021 22:10:01 
"Dziadki" Pulew i Povietkin sprali go, zwłaszcza ten pierwszy, Parker nieznacznie, ale też lepszy. Jakie mistrzostwo. Owszem, może title shit jakiś będzie, ale nie ma szans na pas.
 Autor komentarza: Olimp85
Data: 14-10-2021 22:26:51 
Nie dostanie walki o pasy bo znowu przegra z kimś wymagającym chyba że Wilder znowu zostanie mistrzem. U niego nie takie asy dostawały szansę a byłaby możliwość rewanżu na Furym Hjiuim ale jednak Furym.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 15-10-2021 09:16:08 
Anderson/Yoka/Hrgovic- Hugie Fury bym zobaczył. Młody to taki gatekeeper, nic ponadto.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.