PREZYDENT UFC: BOKS POTRZEBOWAŁ TAKIEJ WALKI JAK FURY vs WILDER

Dana White - prezydent federacji UFC, wielokrotnie krytykował boks, jednocześnie przyznając, że kocha tę dyscyplinę i jej mocno kibicuje. Nic więc dziwnego, że był oczarowany po sobotnim starciu Tysona Fury'ego (31-0-1, 22 KO) z Deontayem Wilderem (42-2-1, 41 KO).

- To była niesamowita walka. Początkowo zastanawiałem się, po co to wszystko, ale walka okazała się znakomita. Boks jako dyscyplina potrzebował czegoś takiego, obaj dali z siebie wszystko. Fury wniósł do ringu 125 kilogramów i sposób w jaki walczył, jak powstał z desek i walczył dalej, właśnie czegoś takiego potrzebował boks. Gratulacje należą się tak samo Fury'emu, jak i Wilderowi - powiedział White.

"Król Cyganów" rzucił rywala na deski w trzeciej rundzie, ale "Brązowy Bombardier" zrewanżował się mu dwoma nokdaunami w czwartym starciu. W dziesiątym to znów Wilder był liczony, a w jedenastej odsłonie Fury dokończył egzekucji, broniąc tym samym tytułu mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBC.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 14-10-2021 12:19:05 
Serio Stulejman? To trzeba było jeszcze dłużej Wilderowi podstawiać tych no namów.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 14-10-2021 12:19:52 
A, to White, a nie Stulejman :) Przeczytałem nagłówek "prezydent WBC" ;)
 Autor komentarza: puncher48
Data: 14-10-2021 12:48:55 
Tak to prawda, liczę również na zachwyt White'a, tym razem swoim produktem 30 października w Abu Zabi, gdy Błachowicz spotka się w obronie tytułu z Teixeirą, a Tybura zrobi kolejny znaczący krok ku walce mistrzowskiej, odprawiając Volkova.
 Autor komentarza: Polakos
Data: 14-10-2021 13:04:09 
Szkoda, że boks nie ma jednej wielkiej organizacji w której występują najlepsi pięściarze tak jak to jest w przypadku UFC. Wtedy hitowe starcia pokroju Wilder vs Fury mielibyśmy co tydzień.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.