TRENER WILDERA: FURY JEST ŚWIETNY, ZAMĘCZY I POKONA USYKA

- Przez ostatni pół roku byłem dwa tygodnie w domu, gdy rodziła się moja córka i walczyła o życie. To nie były najlepsze przygotowania, ale nigdy nie szukam wymówek - przyznaje Tyson Fury (31-0-1, 22 KO), niewątpliwie jeden z najwybitniejszych mistrzów w historii wagi ciężkiej.

- Teraz na pewno spędzę trochę czasu z rodziną zanim podejmę kolejne kroki. Wilder kilka razy mnie zranił w tej trylogii i naprawdę musiałem się ostro napracować na swoje pieniądze. To twardziel i jeden z największych puncherów w historii. Wciąż uważam go, pomimo tych trzech porażek ze mną (oficjalnie dwóch porażek i jednego remisu dop. Redakcja), za numer dwa obecnej wagi ciężkiej - dodał "Król Cyganów".

Poraniony Deontay Wilder (42-2-1, 41 KO) po kilku godzinach opuścił University Medical Center i wrócił do domu. Teraz trzeba wylizać rany, bo na pewno kibice dalej będą czekać na "Brązowego Bombardiera" w akcji.

- Jesteśmy po konsultacji z lekarzami, wszystko jest w porządku. Życie toczy się dalej. Chciałbym, żeby Deontay wyłączył się teraz na jakiś czas i odpoczął od boksu. Bo tak naprawdę ciężko pracował już od momentu zakończenia zeszłorocznej walki. Zasłużył teraz na fajny i dłuższy odpoczynek. Spędzimy razem kilka najbliższych dni - stwierdził Malik Scott, nowy trener byłego mistrza WBC, który przy okazji narzekał trochę na pracę sędziego Russella Mory.

- Ringowy był momentami zbyt pasywny i pozwalał Fury'emu wieszać się na moim zawodniku. W pierwszych rundach udało nam się wcielić w życie kilka nowych rzeczy, muszę jednak oddać Fury'emu, że jest świetnym zawodnikiem. Teraz zapewne dostanie walkę z Aleksandrem Usykiem i będzie to dobra walka. Ale będzie się na nim również wieszał i jak myślicie, jak to się skończy? Styl robi walkę i jestem przekonany, że Wilder poradziłby sobie z Usykiem dużo lepiej niż zrobił to Joshua. Fury siądzie na Usyka, od razu na niego ostro pójdzie, zamęczy i przełamie. On znakomicie wykorzystuje swoje kilogramy i sprawia, że rywal słabnie z każdą kolejną rundą. Niestety w walce z nami dodatkowo pomagał mu w tym trochę zbyt pasywny sędzia ringowy. Prawie już go mieliśmy. Przegraliśmy, lecz to było bardzo dobre doświadczenie na przyszłość - dodał Scott.

Teoretycznie jeśli pod koniec miesiąca Dillian Whyte (28-2, 19 KO) pokona Otto Wallina (22-1, 14 KO), będzie obowiązkowym pretendentem dla Fury'ego z ramienia federacji WBC, w rzeczywistości jednak "Król Cyganów" wielokrotnie już udowadniał, że nikogo nie słucha i podąża swoją własną drogą... Aleksandra Usyka (19-0, 13 KO) czeka natomiast na przełomie marca i kwietnia rewanż z Anthonym Joshuą (24-2, 22 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 11-10-2021 14:25:40 
Swoją drogą, ciekawe jak długo zajmie WBC uczynienie z Wildera obowiązkowego pretendenta. Wyczuwam czwartą walkę Fury-Wilder.
 Autor komentarza: Furmi
Data: 11-10-2021 14:28:57 
Nie zdziwię się, jeśli w okolicach października 2022 pojawi się pomysł na eliminator Wilder vs Ruiz Jr...
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 11-10-2021 14:31:48 
No, jeśli to byłby taki eliminator z prawdziwego zdarzenia, to nie miałbym nic przeciwko.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 11-10-2021 14:34:28 
Bo ostatni obowiązkowy wyłoniony był w eliminatorze z udziałem zawodników z odległych miejsc rankingu, a wcześniejszą, Stiverne... Sam nie wiem w jakich okolicznościach.
 Autor komentarza: Errtu
Data: 11-10-2021 14:41:07 
Ramirez82

Oczywiście wykluczyć nie można niczego - zwłaszcza w boksie ;) - ale czwarta walka chyba nie ma sensu...
Wilder dostał już trzy szanse, nie wykorzystał żadnej. Stracił mnóstwo zdrowia - zwyczajnie ta bułgarska tirówka już więcej nie może...
Raczej będą go pchać w innym kierunku i omijać Fury'ego z daleka. No chyba, że będą chcieli wycisnąć ostatnią kasę i zezłomować buma.
 Autor komentarza: stanoski
Data: 11-10-2021 14:45:32 
Czwarta walka ma sens jeśli odbyłaby się niedługo i Wilder ważył 97 kg. Taki Wilder znów bije Cygana.
 Autor komentarza: Uznam
Data: 11-10-2021 14:50:38 
Już wiadomo dlaczego Wilder i jego ekipa to Bum Squad ;)

Niech teraz udowodni, że pokona kogoś z top 5 lub top 10. Tylko błagam to jest boks, jak nie rozumie to do MMA niech idzie.
W walce Fury Usyk stawiam na Ukraińca.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 11-10-2021 14:52:08 
Fury może i będzie chciał sie wieszać i zamęczać Usyka, ale czy Usyk mu swoimi nogami i końską kondycją na to pozwali ? Śmiem wątpić. Jeśli Ukrainiec wypadnie w rewanżu z AJ jeszcze lepiej, to jest to dla mnie walka 50 na 50.
 Autor komentarza: Uznam
Data: 11-10-2021 14:53:30 
I jeszcze jedno Usyk z Wilderem zrobiłby to samo co z Huckiem, jeden i drugi to cepiarz.
 Autor komentarza: stanoski
Data: 11-10-2021 14:54:37 
W czystej przepychance i klinczach to Usyk może być silniejszy i wydolniejszy od Wildera, także niech psychofani Fury'ego też na to zwrócą uwagę.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 11-10-2021 14:56:10 
Wilder z Usykiem to nie wiem czy by rundę wygrał. Oczywiście byłaby szansa punchera, ale raczej nie na kogoś tak inteligentnego. Usyk w przeciwieństwie do Fury'ego nie pajacuje w ringu i utrzymuje cały czas koncentrację.
 Autor komentarza: stanoski
Data: 11-10-2021 14:58:38 
Fury ma jeden mankament; nie jest taki bardzo stąd dotąd, popełnia błędy, nie jest bardzo konsekwentny w swoim boksie, w walce z kimś takim jak Usyk może się okazać, że tu trzeba być jak pilny uczeń, a nie jak ten przysłowiowy leniwy zdolniacha którym jest Tyson Fury.

I może się przez to okazać, że Usyk zajedzie go swoją systematycznością, żelazną realizacją taktyki, szybkością, etc.
Już Cunningham dawał przedsmak tego, że Fury'ego taki zawodnik może frustrować ale z Cunninghamem mógł to załatwić siłą - z Ukraińcem może się przeliczyć i zwyczajnie zostać wypunktowany.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 11-10-2021 15:08:42 
Będąc psychofanem Usyka uważam, że poradziłby sobie z Furym a tym bardziej Wilderem. Pierwszy nie miałby tylu okazji do wieszania się co z dzikim a Wilder nie miałby tylu okazji do trafienia co z Tysonem.
 Autor komentarza: blazini86
Data: 11-10-2021 15:15:56 
@ uznam "Tylko błagam to jest boks, jak nie rozumie to do MMA niech idzie."
---
W mma z tym swoim sygnalizowanym prawym, to by leżał na glebie zanim zdążyłby sie porządnie zamachnąć. A boksowi życzyłbym tak rozsądnie układanych zestawień jak w UFC.
 Autor komentarza: slovik
Data: 11-10-2021 15:16:39 
Lubię obydwu, szkoda byłoby mi porażki i Fury'ego i Usyka. Jednak zgadzam się z trenerem Fury'ego. Fury może być już nie do przeskoczenia przez Usyka.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 11-10-2021 15:29:38 
slovik
w czym oprócz gabarytów (wyraźnie) i ciosu ma przewagę Fury nad Usykiem? Moim zdaniem w niczym innym. Usyk choćby trochę ale w każdym aspekcie jest lepszy: inteligencja ringowa, szybkość, umiejętności, zdolność utrzymania koncentracji, konsekwencja, zimna wyrachowana psychika czy wreszcie praca nóg. Na remis daję taktykę bo obaj mają za sobą odpowiednich ludzi. Bardzo ciężka walka dla obu po której Usyk wygrywa.
 Autor komentarza: stanoski
Data: 11-10-2021 15:37:13 
Niesamowite, że jeszcze niedawno na tej stronie były teksty, że tacy jak Usyk to są już dziś za mali na dzisiejszą HW, a teraz... a teraz okazuje się, że nie tylko nie są za mali, co jeszcze stawia się ich faworytami nawet z wyższymi o 12 cm kolosami jak Fury (Usyk 191, Fury 203)

Oj laicy, laicy. Tyle znaczy Wasze zdanie w tematach bokserskich. Więcej słuchać jednak, mniej gadać głupot.
 Autor komentarza: Marduk
Data: 11-10-2021 15:38:06 
Zobaczymy kiedy zawalczą, bo jednak Fury walczy bardzo rzadko. Teraz będzie miał walkę z Whyte pewnie i potem ewentualnie z Usykiem, cały czas coś przebąkiwuje o emeryturze i ile to jeszcze walk mu zostało. Moim zdaniem nie wyjdzie do Usyka.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 11-10-2021 15:45:34 
stanoski
jeśli pijesz do mnie nawet bawi, bo to ja pisałem w kontekście zbliżającej się walki AJ vs Usyk, że pojęcie "nienaturalny ciężki" jest farmazonem. To ja pisałem, że Usyk wcale nie ma waty. Ty natomiast ostatnio cały czas do znudzenia tylko powtarzasz, że lekki Wilder tak by się nie słaniał na nogach zapominając, że to nie jego wyższa waga stoi za tym problemem Wildera tylko kolos Fury potrafiący się na nim wieszać - nawet Malik Scott to zauważył i miał pretensje do ringowego.
 Autor komentarza: stanoski
Data: 11-10-2021 15:46:55 
Forma Fury'ego z walki z Wilderem to może być za mało dla Usyka i on też to wie, dlatego do Usyka Fury będzie musiał się jeszcze raz zmusić do ogromnego reżimu diety, treningu i wyjść w wadze jak do Włada, może odrobinę wyższej, 111-116 kg.
Dlatego ta walka może kosztować Fury'ego mnóstwo sił: lata mijają, facet się starzeje, a tu będzie musiał jeszcze ten raz wziąć się za prawdziwą robotę i spartański reżim jak do walki z Władem.

To może być już dla niego za dużo, choć kto wie. Dlatego generalnie Panowie powinni zrobić tę walkę jak najszybciej, będzie czas na ewentualny rewanż, bo tu wynik może być tak bliski, że kto wie czy nie będzie tu rewanżu potem.

Już obaj nie są młodzi więc nie ma na co czekac, walić tego grubasa Whyte'a i dopinać swoją walkę - dla legacy, dla spuścizny, dla swojej legeny. Whyte to tylko strata czasu a nie budowanie legendy.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 11-10-2021 15:48:20 
stanoski
poza tym zachowujesz się jak taki prosty chłopina z zapadłej dziury gdzie psy chu..mi wodę piją, który wygrał w totka i teraz się obnosi jaki to nie jest bogaty - do momentu jak przeputa fortunę :)
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 11-10-2021 15:55:25 
@poszukiwacz

Po co wchodzisz z tym idiotą w dyskusję?
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 11-10-2021 15:59:45 
Ramirez82
bo się tutaj narzuca ze swoim samozachwytem graniczącym już z samogwałtem a ja(jak każdy normalny facet) nie lubię tego oglądać:) chyba, że to jakaś fajna foczka by była.
 Autor komentarza: Marduk
Data: 11-10-2021 16:00:34 
Usyk i tak musi zrobić rewanż z Joshuą, no chybam że się AJ wycofa. W międzyczasie Fury na spokojnie powinien załatwić Whyte.
 Autor komentarza: stanoski
Data: 11-10-2021 16:01:20 
@Ramirez82
Trollu i debilu morda
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 11-10-2021 16:03:04 
Marduk
celna uwaga, Fury nie miałby znowu bezsensownego przestoju i odbył pierwszą prawdziwą obronę. Bo obrona w ostatniej walce z Łajlderem to dla mnie bardziej obrona interesów (po sądowym nakazie) niż pasa.
 Autor komentarza: babyfat
Data: 11-10-2021 16:04:09 
poszukiwacz

Heheh dobrze powiedziane. Te przechwałki i z dupy prowokacje są nie potrzebne bo w sumie nie głupio gadał, nie raz nie dwa :)

Moja refleksja po walce była taka, że Usyk ich zrobi. Dlaczego? Bo Wilder po 5 rundzie nie ma sił, a drugi męczy się wiele rund, by ten worek strącić z patyczków, no i jeszcze się kładzie przy tym. Emocje w trakcie walki były fajne, ale refleksja na chłodno po niej takie sobie.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 11-10-2021 17:51:09 
Opcja z nie wyjściem do Usyka całkiem prawdopodobna, w ogóle im dłużej to będzie przeciągane w czasie, tym większe szanse na zwycięstwo Fury'ego, a malejące u Usyka, ze względu na bardzo energetyczny styl boksowania i dość zaawansowany wiek Aleksandra, co znacząco się gryzie właśnie z metryką.
 Autor komentarza: holy
Data: 12-10-2021 12:15:31 
Fury zamęcza rywali swoją wagę. Wiesza się na nich, dzięki czemu potem wygrywa. Oczywiście umiejętnosci mu nie brakuje. Sama waga by tu nie pomogła, gdyby ich nie miał.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.