TYSON FURY: ALI, FRAZIER, TYSON, LEWIS, WIERZĘ, ŻE POKONAŁBYM KAŻDEGO

- Jestem największym zawodnikiem swojej ery - mówił po wielkiej trylogii z Deontayem Wilderem (42-2-1, 41 KO) mistrz świata wagi ciężkiej federacji WBC, Tyson Fury (31-0-1, 22 KO).

- Wierzę, że mógłbym pokonać każdego człowieka w historii. Zasiadam teraz obok tych wielkich, jak Ali, Frazier, Foreman, Tyson, Lewis czy bracia Kliczko, zawsze jednak wierzyłem, że mógłbym pokonać każdego zawodnika, teraz i kiedykolwiek - dodał Fury.

- Teraz bardzo chciałbym sprowadzić Tysona znów do Wielkiej Brytanii na kolejną walkę - nie ukrywa Frank Warren, jeden z dwóch promotorów "Króla Cyganów".

Przypomnijmy, że jeśli za trzy tygodnie Dillian Whyte (28-2, 19 KO) pokona Otto Wallina (22-1, 14 KO), federacja WBC nakaże Fury'emu walkę właśnie z Whyte'em. I taki pojedynek w Wielkiej Brytanii zapełniłby każdy stadion... Tyson za ten pojedynek miał gwarantowane 18 milionów dolarów, przy czym jego wypłata może wzrosnąć przy odpowiednio dużej sprzedaży PPV.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 11-10-2021 11:09:32 
Z Vitalijem byłaby ciekawa walka. Starszy Kliczko w przeciwieństwie do swojego młodszego brata nie dałby sobie wejść do głowy zachowaniem, przebierankami za batmana i trashtalkiem Fury'ego. I tu szczerze powiedziawszy chyba stawiałbym na Vita. Oczywiście mówie o zdrowym będącym w prime Kliczce. Fury'emu zostały trzy walki (Whyte, Usyk i według mnie wciąż można zrobić walkę Fury - AJ, nawet jeśli ten znów przegra z ukraińcem.
 Autor komentarza: Marduk
Data: 11-10-2021 11:19:46 
Moim zdaniem miałby problem z Lewisem, Witalijem i Bowe 1992 z pierwszej walki z Holyfieldem. Frazier czy Ali warunkami mocno odstają, Tyson by ich stłamsił.
 Autor komentarza: MirKiewicz
Data: 11-10-2021 11:29:43 
Po pierwszej minucie walki, nie mogłem uwierzyć że Wilder dał się nabrać na numer, który zrobił mu nowy "trener". Długaśny prosty bity na tułów, w dziwnej by nie rzec pokracznej pozycji. Widać było, że to miał robić non stop. Ta pozycja, intensywność i skupienie aby tak kłuć z każdą minutą odbierała mu słabą i bez tego kondycję. Rezultatu brak, a sił coraz mniej. Na szczęście dla niego został szybko zmuszony przez Furego, by porzucić idiotyczna taktykę a starać się o urwanie głowy, bo w tym przecie była jego jedyna szansa na zwycięstwo.

Z kolei Kownackiego jedyna szansa to zarzucanie przeciwnika ilością ciosów, a tym razem - jeśli był przygotowany, wyglądało na to że miał być w zadawaniu ciosów do bólu oszczędny. No to w czym upatrywano szansy ?

Zmiany, zmiany, zmiany...
 Autor komentarza: Waluk
Data: 11-10-2021 11:34:09 
Vitali tak naprawdę nigdy nie przegrał żadnej walki (kontuzja oka i pleców). Vitali nigdy nawet nie był liczony. Fury jest dobry, ale nie tak jak uważa o sam. Większe osiągnięcia, mimo dwóch porażek, ma AJ (którego nie lubię). Za to Tyson wygrał z Kliczko (chociaż to była tak beznadziejna walka, że obu powinno się wyjebać do szatni bez pasów). Poradził sobie z miernym boksersko i o niskiej inteligencji Wildrze.

Usyk miałby problem z Furym bo ten by się na niego wieszał i próbował wymeczyc a Usyk nie dałby rady posadzić go jednym ciosem (chociaż kto wie... Cunningham usadził Furego jednym strzalem)
 Autor komentarza: puncher48
Data: 11-10-2021 11:36:39 
To była trylogia, widzieliśmy wszyscy
nie Sienkiewicza, co drugi tak myśli
jeden oglądał, drugi ją czytał
a wczoraj widzieliśmy, jakby ktoś pytał

wielkie to grzmoty i dramaturgie
klincze nokdauny, bokserską też furie
starcie tytanów, na panteonie
jak sobie przypomnę, to łzę i uronię

to była klasa, prawdziwy cymes
siła i masa, prędkość jak wykres
ciągle to w górę a potem do dołu
prosto na chmurę, kapujesz ziomuś

takie coś lubię, widzieć na torcie
to jest najlepsze, w tym ostrym sporcie
jak wióry latają, gdzie drwa także rąbią
jak mają ochotę, to show dać też mogą

Oj grubo było, nikt nie zaprzeczy
nie było nudno, ringowej to biedy
ciskano ciosy, z każdej to strony
słyszano odgłosy, jak biją potwory

Spięte jak klamra i jej dopięcie
Wilder się starał, ale miał ścięcie
zdjęcie też dostał, bo mu cyknęli
gdy padł na ringu, to wszyscy wiedzieli

każdy to widział i każdy słyszał
przez większość walki, ciężko tak dyszał
choć nie zaprzeczam, naprawdę próbował
i tymi próbami, piekło zbudował

niestety dla siebie i to jest przykre
robił co trzeba, mając strategie
w pierwszej to rundzie, plany miał chytre
to wszystko było, qurwa zbyt piękne

po tym okresie, jakby coś pękło
w gruzach powoli, wszystko mu legło
wierzył do końca, ambicje miał wielką
aż Tyson huknął i wszystko się jebło

Oj grubo było, nikt nie zaprzeczy
nie było nudno, ringowej to biedy
ciskano ciosy, z każdej to strony
słyszano odgłosy, jak biją potwory
 Autor komentarza: GROiLLORT
Data: 11-10-2021 11:41:22 
Wiadomo, że to gdybologia, ale zawodnicy, z którymi był widział T. Fury w roli faworyta to Bowe (miał kłopoty m.in. ze śliskim, znacznie mniejszym od Cygana Tubbsem), Holmes (lepiej wypadał z puncherami niż z technikami, miał bardzo duże kłopoty z większym out-boxerem C. Williamsem), Holyfield (za mały), Frazier (za mały), Foreman (styl out-boxer-slugger zdecydowanie na korzyść T. Fury), Liston (to był boxer puncher, ale za mały i zdecydowanie za wolny na nogach).

Z W. Kliczko, bardzo chimerycznym Lewisem wynik zależałby od dyspozycji dnia. Ali i M. Tyson w prime byliby imo z Furym faworytami.

Ale generalnie z nikim bym Gypsy Kinga nie skreślał na wstępie.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 11-10-2021 11:50:43 
Myślę, że z Bowe u szczytu miałby piekło, tak samo jak z Holmesem choćby z walki z Nortonem łatwo by mu nie było. Jak dojdzie do starcia z Usykiem też będziemy mieli loterie i naprawdę detale zadecydują o sukcesie którejś ze stron.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 11-10-2021 11:58:58 
Słabe jest takie gdybanie, zwłaszcza jeśli osoba gdybająca sama się tak wywyższa. Rozumiem przerost ego Furyego ale takie osądy, porównania z legendami najlepiej pozostawić kibicom, historii. Tak pozostaje wrażenie jakby już skomlał o uznanie a prawda jest taka, że powinien to osiągać czynami - na początek przydałaby się w końcu jakaś obrona i unifikacja z Usykiem.
 Autor komentarza: Scross
Data: 11-10-2021 12:18:13 
Nie dowiemy się ale sam fakt zestawiania tych nazwisk świadczy już o wielkości. Myślę, że każdy z wielkich miałby cholery problem. Frazier miałby bardzo duże problemy z Furym jego klinczem ala Kliczkowie, z Alim każda następna runda działałby na korzyść Furego ale to starcie dwóch podobnie bijących bokserów. Foreman raczej by przegrał. Najwięcej zagwostek mam Lewisem, który mógłby sprawić sporo problemów, walka prawdopodobnie na punkty. Z Tysonem nie wiem jakby Mike sobie poradził w klinczu, te jego haki byłyby piekielnie groźne + peek a boo. Szanse Tysona to rundy 1-6, potem Fury by już go niemiłosiernie oklepywał jabami i ciosami na schaby. Joshue w takim stylu jak dwie ostatnie walki z Wilderem Fury robi do 7 rundy.
 Autor komentarza: pankracy
Data: 11-10-2021 12:21:14 
poszukiwacz

Dlaczego mówisz, że w końcu przydałaby się jakaś obrona?Przecież z Wilderem bronił pasa.
 Autor komentarza: stanoski
Data: 11-10-2021 12:30:05 
Ali i Holmes by Fury'ego pokonali.
Byli silni psychicznie, mieli mocne nogi (nie jak Wilder) i kondycję na 15 rund.
Ich by nie zdusił - Split Decision, tak to widzę.

Z Lewisem i Witalijem Kliczko bardzo ciężka przeprawa, mogłoby pójść w obie strony.
 Autor komentarza: stanoski
Data: 11-10-2021 12:32:31 
Walka Usyka z Fury'm sporo nam powie, jeśli ta walka będzie w miarę szybko (bo Ukrainiec jest coraz starszy) to moim zdaniem są bardzo duże szanse, że mający te same warunki fizyczne, pracę nóg podobną jak Ali etc Usyk pokonałby Fury'ego.
 Autor komentarza: stanoski
Data: 11-10-2021 12:35:45 
Holmes i Ali są wręcz stworzeni do pokonania Fury'ego - sprawialiby mu podobne problemy techniczne jak Cunningham, ale byli 3 razy silniejsi od chudziutkiego Cunninghama, to były duże silne fizycznie chłopy. Alego nawet Foreman nie przepychał w klinczach, wszyscy mówili, że był bardzo silny fizycznie.

Holmes lubił jabować się z takimi dużymi, szczękę miał z żelbetonu, dobrą siłę fizyczną, miał 192 cm, 100 kg osiągał na lekko, genialny jab, dobra praca nóg.

Myślę, że Holmes i Ali zrobiliby Fury'ego przez Split Decision, Ci faceci mieli kondycję na 15 rund, nie ma co się sugerować Wilderem, bo Wilderowi wysiadły nogi już w 3 rundzie przed nokdaunem.

Skoro Cunningham kondycyjnie wytrzymywał z Cyganem, ba, Wallin wytrzymywał, to i Holmes i Ali by wytrzymali i by go wzięli na punkty.
 Autor komentarza: stanoski
Data: 11-10-2021 12:36:40 
Cygan jest dobry w biciu szybkich ciosów, lewy prawy, etc i to wygląda dobrze na tle Wildera który polował na jeden cios, natomiast z takimi technikami jak Ali czy Holmes, którzy sami dużo jabują, sami wyprowadzali szybkie ciosy, kombinacje, jabowali nie szukali urwania głowy rywalowi tylko boksowali - Fury już nie wyglądałby tak dobrze.
 Autor komentarza: stanoski
Data: 11-10-2021 12:44:42 
A gdyby Fury próbował dusić Alego przy linach, to niektórzy chyba zapominają, że Ali trenował doły i nie raz pozwalał rywalowi aby ten walił go w odsłonięte doły przy linach.

To byłaby bardzo ciężka walka na przełamanie dla obu, ale zapewniam, że jak Wallin z Fury'm przewalczył cały dystans, to tym bardziej zrobiłby to Ali czy Holmes.
 Autor komentarza: stanoski
Data: 11-10-2021 12:46:12 
Zapomnijcie o walce Cygana z Wilderem, to nie ma nic wspólnego z tym, jakby wyglądała walka z Alim czy Holmesem. Walki z Alim czy Holmesem wyglądałyby podobnie do Wallina, oni swarmerowaliby Fury'ego zadając dużo serii, ciosów, dużo męskiej przepychanki, ale przez Split Decision wygrałby Ali i Holmes, a może i przez UD.
 Autor komentarza: tezetwu
Data: 11-10-2021 12:51:56 
Z każdym z nich przy dobrym układzie walki mógłby wygrać, ale też z większością przegrać. Na tym poziomie decydują detale.
 Autor komentarza: tezetwu
Data: 11-10-2021 12:55:56 
Tutaj się zgodzę ze Stanoskim. Fury dobrze wygląda na tle dużych ciężkich, bo jest od nich szybszy. Sam Tyson przyznawał w "bez maski", że najgorzej było z Cunninghamem, bo nie zawsze za nim nadążał. Musiał to sprowadzić do brudnego boksu. Tylko gdzie Ali a gdzie Cunningham, tutaj mialby przejebane. Może wygrałby z 3 walki na 10.
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 11-10-2021 13:01:07 
Jak dla mnie tylko LL faworytem w walce z Furym
Lennox miał psychikę niczym granitowy blok i był ringowym killerem, nie ustępował siłą i warunkami fizycznymi Tysonowi,mial lepszy półdystans,mocniejszy cios i chyba nieco lepsza obronę
 Autor komentarza: stanoski
Data: 11-10-2021 13:04:37 
Dokładnie @tezetwu

Cunningham ma słabiutki kościec, Ali między walkami ważył nawet 115 kg i przepychał się z Foremanem, Fury miałby przewagę, ale nie jakąś dużą, Ali miał kondycję na 15 rund, ba, nawet i więcej. Ali też interesował się wrestlingiem i zapasami, jak ktoś dobrze poszuka, znajdzie jego exhibition fights w wrestlingu - tak! I to kilka!

Także to nie jest takie proste, że Fury by sobie zdusił Alego, Ali naturalnie był większy od Usyka.
I choć warunki niby premiują Fury'ego, to Ali był znacznie szybszy, miał dużo lepszą pracę nóg.

Polecam obejrzeć walkę Usyk - Joshua bo przed walką też wielu myślało, ze różnicy w szybkości, pracy nóg to tu wielkiej nie będzie, a jednak okazało się, że różnica jest wyraźna i Joshua był jak dziecko we mgle, nie mógł nadążyć za Usykiem, nie mógł go w ogóle trafić. Próbował go nie raz skontrować jak Martina, ale jego ciosy tylko pruły powietrze.

Różnica w szybkości między Usykiem czy Alim a Fury'm jest wyraźna i to, co wydawało się niezwykle szybkie przy Wilderze przy Usyku by już bledło, on by te ciosy widział i reagował na nie dużo wcześniej.

Pozostaje kwestia rozmiarów, siły fizycznej, kondycji, ale Ali to był koń pociągowy, więc na pewno by to przetrwał, skoro Wallin dawał radę.

Jak dla mnie równa walka, ale jednak szybkość Alego a szybkość Fury'ego to spora różnica i Fury miałby problemy nadążyć z tym, a Alego by nie zdusił, może jakby walka trwała z 20 rund to może miałby jakieś szanse na to, ale nie 12.

Holmes w wielu aspektach był bardzo podobny do Alego, więc tu byłoby podobnie.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 11-10-2021 13:18:10 
pankracy
racja ale ta obrona została nakazana sądowo i jest to rywal z którym Fury zrobił więcej rund niż miał Łomaczenko na zawodowstwie jak zaatakował pierwszy pas.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 11-10-2021 13:24:36 
W "Bez maski" Fury (o ile się nie mylę) określił Cunninghama jako najtrudniejszego rywala.
 Autor komentarza: coolpix
Data: 11-10-2021 13:35:43 
Zachwycanie gównem.gdzie boks?trochę emocji nic po ad
 Autor komentarza: maro1988
Data: 11-10-2021 14:45:47 
Nie widze Furego w walce z Bowe ,Lewis ,Holyfield ,Ibeabuchci ,Gołota ,Holmes, V.Kliczko Władkiem z kolei Tyson za mały na Furego.
 Autor komentarza: babyfat
Data: 11-10-2021 15:28:31 
Czyli jednak ślady walki są duże .... te nie widoczne
 Autor komentarza: krzysiek34
Data: 11-10-2021 16:37:09 
maro1988
Masz rację ... Fury z Władkiem bez szans...
 Autor komentarza: marcinm
Data: 11-10-2021 18:41:08 
ciezko cos wygdybac dopoki Fury nie ma porazki na koncie, tak czy owak z zawodnikow - nazwijmy to czolowych (zalozmy top20) problemy sprawiali mu Cunnigham (ok to bylo dawno) czy Wallin (tak kontuzja oka) czyli zawodnicy mobilni z dobra praca nog, mozna wiec zalozyc że taki Ali (czy obecnie Usyk) moga wygraz Furym, na pewno jako faworyta stawialbym prime Lennoxa bo imo to najlepszy ciezki ever, mysle ze zarowno Bowe 92 czy Vit przegraliby z Furym nie przez brak umiejetnosci czy sily tylko przez to, że obydwaj byli w ringu podatni na prowokacje - Vit jak oblizal w jape to sie gotowal niemilosiernie - co prawda nikt nie potrafil tego wykorzystac, ale mysle ze Fury by potrafil.
 Autor komentarza: MrBean
Data: 11-10-2021 19:28:39 
@Scross

Uzasadnij dlaczego gość z żelazną szczęką i kondycją na 15 rund lub więcej miałby z każdą rundą coraz gorzej?

Moim zdaniem Ali łatwo robi Furyego, podobnie Holmes i Lewis. Vitka również stawiam w roli faworyta i Bowego. Tyson i Foreman za słaba kondycja a Frazier i Holy za mali.
 Autor komentarza: stanoski
Data: 11-10-2021 19:31:28 
Jak tak średnio widzę Witka z Fury'm bo choć był on walecznym, to tak naprawdę bardzo prostym boksersko gościem.
Dwa proste na krzyż i właściwie zasypywanie rywala prostymi, czasem jakiś niezgrabny uppercut, do tego średnie umiejętności w klinczu.
Z Fury'm Witek mógłby obrywać niemiłosiernie i nie mieć recepty co z tym zrobić.

Z Lennoxem 50 na 50. Tak naprawdę na Fury'ego najgorsi byliby zawodnicy o dobrej pracy nóg, dobrym jabie, mający szeroki wachlarz ciosów, bicie seriami, dobrą kondycję i siłę fizyczną.
Dlatego tutaj przychodzą mi na myśl jak w mordę strzelił Ali i Holmes.
 Autor komentarza: stanoski
Data: 11-10-2021 19:40:24 
Podsumuję to procentowo w szansach:

Ali - Fury (55-45)
Holmes - Fury (51-49)
Lewis - Fury (50-50)
Witalij - Fury (47-53)
Bowe - Fury (45-55)
Foreman - Fury (40-60)
Tyson - Fury (38-62)
Holyfield Fury (20-80)

reszta niżej.
Holyfield tylko 20%, bo on by po prostu ładnie przegrał, natomiast wygrać - nie widzę takiej szansy zanadto.
Witalij - Fury jak mówiłem, Witek za wąski wachlarz ciosów i średnie umiejętności w klinczu - walcząc z szybkim i technicznym kolosem swoich rozmiarów Witek miałby spory problem mając jednak dość ograniczony zasób ciosow.

Alego muszę postawić ponad Fury'ego, bo kto oglądał wiele walk Alego ten wie, że kondycję to miał mega, także pod koniec walki przyspieszał, silny fizycznie był bardzo, świetna praca nóg, bicie seriami, różne warianty zadawania ciosów, wspaniała psychika i szczęka.
Ali miał wszystko i choć przewaga warunków jest tu wyraźna na korzyść Fury'ego, to Ali był naturalnie dużym gościem (można zobaczyć jak wyglądał przy 197 cm 105 kg Chuck Wepnerze) z mega kondycją. Walka wyrównana, ale Ali raczej by wygrał.
 Autor komentarza: Sambor
Data: 11-10-2021 21:22:53 
Fury miałby szanse z tymi wszystkimi starymi mistrzami ale bez przesady. On nieznacznie pokonał Władka, mocno past prime. Dlatego z Holmesem, Alim czy Lewisem nie daję mu więcej niż 40%. Faworytem byłby z Frazierem, Holyfieldem. Podobnie pokonałby go Bowe. Tak realnie, wygrał, ale bez szału ze starym Władkiem i Wilderem. Ani z jednym ani z drugim nie zachwycił.
 Autor komentarza: Galed12
Data: 11-10-2021 21:53:04 
@Stanowski

Że Ali niby był silny fizycznie? chyba sobie żartujesz
Przecież Ali gabarytowo to kopia Usyka, no może miał troszkę lepszy cios ale nadał dość słaby.
Ali z lat 64-67 czyli z prime miał wszystko oprócz mocnego ciosu.
Czy wygrałby z Furym? ciężko powiedzieć bo to jednak 15cm różnicy wzrostu i 18cm różnicy w zasięgu.

Z Furym największe szanse miałby Mike Tyson, Lewis i Bowe.
Vitali miał mierną ofensywę i nie dałby rady. Raczej słaby pojedynczy cios, mały zasięg (201 cm), mały arsenał ciosów.
 Autor komentarza: stanoski
Data: 11-10-2021 22:41:15 
"Autor komentarza: Galed12Data: 11-10-2021 21:53:04
@Stanowski

Że Ali niby był silny fizycznie? chyba sobie żartujesz
Przecież Ali gabarytowo to kopia Usyka, no może miał troszkę lepszy cios ale nadał dość słaby.
Ali z lat 64-67 czyli z prime miał wszystko oprócz mocnego ciosu."

Najpierw gadasz o gabarytach na papierze, potem o mocnym ciosie jakby oznaczał on siłę fizyczną...
chłopie - nawet nie mam czasu na idiotów, sory. Elo.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.