BITWA O LIVERPOOL - SMITH PRZEŁAMAŁ FOWLERA

Liverpool może mieć tylko jednego króla w wadze junior średniej. Został nim Liam Smith (30-3-1, 17 KO), który przełamał dawną gwiazdę ringów olimpijskich, Anthony'ego Fowlera (15-2, 12 KO).

W pierwszą rundę lepiej wszedł Fowler, który dwa razy po zakroku skontrował mocnym prawym krzyżowym, rozcinając rywalowi już na początku walki łuk brwiowy. Po przerwie jednak to były mistrz świata wydłużył swoje serie,m które najczęściej kończył celnym lewym sierpowym. Gdy wydawało się, że w trzeciej rundzie zaczyna łamać przeciwnika, Anthony zranił go kombinacją prawy-lewy-prawy. Kolejne trzy minuty to ringowa wojna w półdystansie. Obaj wracali już do narożników zakrwawieni.

Przełom nastąpił w połowie piątego starcia. Smith przepuścił akcję rywala, zrobił krok w tył i skontrował krótkim prawym sierpowym, posyłając swojego krajana na deski. Od tego momentu Liam przejął kontrolę nad pojedynkiem. Co prawda Fowler cały czas pozostawał groźny i polował na jakąś mocną kontrę, został jednak złamany psychicznie i coraz bardziej spychany do odwrotu.

Minutę przed końcem ósmej rundy Smith przeprowadził kończącą akcję - lewy hak na korpus, po którym poszedł lewy sierp na szczękę. Fowler co prawda podniósł się na osiem, wciąż jednak był zraniony i sędzia zatrzymał potyczkę.