HELENIUS: JESTEM JESZCZE LEPIEJ PRZYGOTOWANY NIŻ OSTATNIO

- Wiedziałem, że ludzie nie postrzegają mnie jako faworyta przed pierwszą walką, wiedziałem też jednak, że go pokonam. Teraz zapewne też wielu we mnie wątpi - mówi Robert Helenius (30-3, 19 KO). Dziś w nocy rewanż z Adamem Kownackim (20-1, 15 KO)!

- Przez bardzo dużą część kariery borykałem się z kontuzjami, najczęściej dłoni lub barku. Aż nagle wszystko zagrało. Przed walką z Kownackim byłem zdrowy, mogłem normalnie trenować i wszystko poszło tak jak powinno. Od trzech lat nie czułem się tak mocny i wygrałem. Jakiś czas temu zacząłem nową dietę, jem znacznie więcej mięsa, za to zrezygnowałem z węglowodanów. Trochę musiało minąć czasu, zanim przestawiłem się na dobre, ale przyniosło to efekty i poczułem się dużo mocniejszy. Wzmocniłem nie tylko mięśnie, ale cały organizm. Kiedy więc dostałem propozycję walki z Kownackim, nie wahałem się nawet przez moment - wspomina fiński olbrzym.

- Moje cele się nie zmieniają, wciąż chcę zostać mistrzem świata wagi ciężkiej. Pomagałem w sparingach Wilderowi, ale sam też dużo zyskałem na tych sparingach. Wiem na co mnie stać i jeśli pozostanę zdrowy, mam przed sobą jeszcze kilka lat poważnej kariery. W sobotę, tak samo jak i za pierwszym razem, jestem gotów umrzeć w ringu, byleby tylko znów pokonać Kownackiego. Dam z siebie tyle ile zostało mi paliwa w baku. Kownacki na mnie ostro pójdzie, bo on zawsze tak robi, teraz jednak czuję się dużo lżejszy na nogach i kibice zobaczą moją najlepszą wersję. Czułem się dobrze przygotowany do pierwszej walki i go pokonałem, a teraz jestem w jeszcze lepszej formie - dodał Helenius.

Transmisja z gali w Las Vegas od 2:00 w TVP Sport oraz od 2:40 na antenie TVP 1. Poniżej rozpiska walk w przekazie głównym.

8 rund: Jared Anderson (9-0, 9 KO) vs Władimir Tereszkin (22-0-1, 12 KO)
12 rund: Adam Kownacki (20-1, 15 KO) vs Robert Helenius (30-3, 19 KO)
10 rund: Efe Ajagba (15-0, 12 KO) vs Frank Sanchez (18-0, 13 KO)
12 rund: Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) vs Deontay Wilder (42-1-1, 41 KO) - o pas WBC wagi ciężkiej

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: YABOLprank
Data: 09-10-2021 14:07:56 
Kownaś czy Helenius ?
 Autor komentarza: YABOLprank
Data: 09-10-2021 14:08:40 
Bo mnie się zdaje że jednak ten drugi..
 Autor komentarza: RedaktorNaczelny
Data: 09-10-2021 14:35:08 
Helenius przed pierwszą walką z Kownackim miał lepszą finansowo ofertę od Eddiego, nie pamiętam już z kim miał walczyć ale odrzucił lepszą propozycję i wybrał Adama. Być może finowi pasuje styl Kownasia i znowu będzie ko, obym się mylił bo Adasia zawsze fajnie się ogląda i jak znowu dostanie ko to ten nasz Polski boks będzie jeszcze nudniejszy.
 Autor komentarza: Chupacabra
Data: 09-10-2021 15:51:54 
Niesamowite, jak jedna akcja, jedno dość szczęśliwe odwrócenie losów pojedynku, może całkowicie zmienić spojrzenie na czyjąś pozycję w boksie. Mówimy przecież o gościu, który został znokautowany przez Duhaupasa i Washingtona, a z Whytem spieprzał przez 12 rund. Wydawało się, że już dawno wypisał się ze światowej czołówki i pogodził z rolą gatekeepera. Oglądając go z Kownackim miałem wrażenie, że jest na skraju poddania się i niewyjścia do kolejnej rundy, tymczasem jedna kontra, powalenie Adasia, i wszystko zmienia się o 180 stopni. Nagle Helenius znowu staje się poważnym graczem, ma wspaniały obóz, formę życia, ba, nawet przebąkuje o mistrzostwie świata! Widać, że teraz, w przeciwieństwie do pierwszej walki, wyjdzie z wiarą i świadomością, że Kownackiego można skutecznie przeczekać i skontrować. A gdyby drugi raz pokonał Adama, chętnie zobaczyłbym jego kolejne rewanż, tym razem z Chisorą.
 Autor komentarza: nyger1
Data: 09-10-2021 16:37:23 
mi tez sie wydaje ze helenius chociarz sercem za adasim
 Autor komentarza: btfh
Data: 09-10-2021 16:41:02 
Wygrana Heleniusa to nie był przypadek, miał na Kownackiego plan i konsekwentnie go realizował. Adam jest jednowymiarowym bokserem i wątpię aby był w stanie odpowiedzieć inną taktyką na pojedynek. Helenius będzie robił to samo, cofał się ze zmianą kierunku i kontrą. Moim zdaniem wynik będzie taki sam jak w pierwszej walce.
 Autor komentarza: Cooperek
Data: 09-10-2021 20:02:46 
Ja uważam, że Adama strasznie przeceniamy. To klasyczny bijok z sercem do walki i z masą podstawowych błędów i braków, który rozwala rywali szarżą i presją.
Taki bokser fika dopóki ktoś nie znajdzie na niego sposobu.
Pytanie tylko, że Helenius kimś takim jest. W poprzedniej walce przegrywał i po prostu trafił.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.