WIELKIE PIENIĄDZE DLA FURY'EGO I WILDERA

Redakcja, mirror.co.uk

2021-10-09

Co innego oficjalne gaże, a co innego pieniądze, które rzeczywiście spłyną do kieszeni zawodników. Ile więc zarobią za dzisiejszą walkę Deontay Wilder (42-1-1, 41 KO) i Tyson Fury (30-0-1, 21 KO)?

Ta oficjalna wersja, to 10 milionów dolarów dzielone w stosunku 60 do 40 na korzyść mistrza WBC wagi ciężkiej, czyli 6 milionów dla Fury'ego i 4 dla Wildera. W rzeczywistości jednak obaj mają gwarantowane kwoty, poniżej których nie zejdą.

Tak więc Wilder i Fury zarobią minimum po 18 milionów dolarów. Przy dobrej sprzedaży PPV te pieniądze oczywiście wzrosną i będą dzielone w stosunku 60% Fury i 40% Wilder. Na waciki wystarczy...

Dla Anglika będzie to pierwsza obrona tytułu mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBC. Zanim zrzucił z tronu swojego dzisiejszego rywala, wcześniej Wilder bronił skutecznie tego pasa aż dziesięć razy. Przypomnijmy, że panowie dopełnią dziś trylogię. Za pierwszym razem sędziowie orzekli remis, a w rewanżu, w marcu zeszłego roku, Brytyjczyk zdominował przeciwnika, stopując go w siódmej rundzie.

WSZYSTKO O WIELKIEJ DZISIEJSZEJ WALCE FURY vs WILDER >>>

Transmisja z gali w Las Vegas od 2:00 w TVP Sport oraz od 2:40 na antenie TVP 1.