CUNNINGHAM WSPOMINA: CAŁY ŚWIAT WIDZIAŁ, ŻE WYGRAŁEM Z ADAMKIEM!

Steve Cunningham (30-9-1, 13 KO) zdecydował się wrócić na ring i już 22 października na gali Polsat Boxing Night w Gliwicach skrzyżuje rękawice z Nikodemem Jeżewskim (20-1-1, 9 KO). Popularny "USS" został przez nas zapytany o powody powrotu między liny oraz jego wspomnienia dotyczące walk z Tomaszem Adamkiem (53-6, 31 KO) oraz Krzysztofem Włodarczykiem (59-4-1, 39 KO). 

- Od jakiegoś czasu chciałem wrócić na ring. Niestety pandemia koronawirusa zniszczyła te plany, 2020 był praktycznie stracony. Chcę się ponownie przetestować, dać dobre występy i przejść na emeryturę - przekonuje "USS", który ostatni pojedynek stoczył z Frankiem Mirem w kwietniu tego roku, wcześniej miał prawie cztery lata przerwy o walk zawodowych. 

Amerykanin w przeszłości dwa razy bił się z "Diablo", dwa razy z "Góralem" i raz z Krzysztofem Głowackim. Cztery z tych pięciu walk miało status mistrzowskich potyczek. Z Włodarczykiem mierzył się w latach 2006-2007. W pierwszym starciu na warszawskim Torwarze górą okazał się "Diablo" i tym samym Polak zdobył tytuł mistrza świata IBF wagi junior ciężkiej. W rewanżu w katowickim Spodku "Cunn" pokonał Włodarczyka, zabierając Polakowi jego pas mistrzowski. Cunningham swój tytuł obronił siedem miesięcy później w Niemczech, gładko pokonując Marco Hucka. 

- Muszę przyznać, że pojedynki z Włodarczykiem były naprawdę trudne taktycznie i męczące... Cieszyłem się, gdy te walki się już kończyły (śmiech). Krzysztof jest bardzo dobrym zawodnikiem, to był wielki zaszczyt dzielić ring z takim mistrzem - wspomina w rozmowie z BOKSER.ORG dwukrotny mistrz świata wagi junior ciężkiej. 

Rok po zwycięstwie nad Huckiem, Cunningham skrzyżował rękawice w słynnej hali Prudential Center w Newark z ówczesnym byłym mistrzem WBC wagi półciężkiej Tomaszem Adamkiem. Po znakomitej walce, w której trzykrotnie na deskach lądował "USS", niejednogłośnie na punkty sędziowe wskazali na "Górala". 

- Pierwsza walka z Adamkiem była pełna zwrotów akcji i jest prawdziwym klasykiem. Adamek wygrywał rundy, w których też były nokdauny, ale ja z kolei wygrałem inne rundy. Warto wspomnieć, że na karcie u jednego z sędziów wygrałem tę walkę: to pokazuje, że to był niesamowity, pełny emocji pojedynek - dodaje "USS". 

Cunningham z Adamkiem zmierzyli się po raz drugi w grudniu 2012 roku na gali w Betlejem. Po dwunastu rundach pięściarz z Gilowic został ogłoszony zwycięzcą, ale werdykt nie został dobrze odebrany przez kibiców i ekspertów - wielu z nich uważa, że to Amerykanin był lepszy i zasłużył na wygraną. 

- Oczywiście wiem, że wygrałem drugą walkę… Polscy kibice tak twierdzili, podobnie amerykańscy fani. Cały świat widział tę walkę i widział moje zwycięstwo - przekonuje Cunningham.  

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 01-10-2021 17:15:05 
Zdecydowanie Cunn wygrał drugą walkę. Zresztą, czy nie było tam jakichś jaj z ogłoszeniem werdyktu? Najpierw zwycięzcą ogłosili Cunna, a dopiero po chwili się poprawili, że jednak Adamek? Tak coś kojarzę. Cud w Betlejem.
 Autor komentarza: BumPromotion
Data: 01-10-2021 17:30:51 
Po Kliczce to już byłą równia pochyła. Z Cunnem drugą walkę przegrał, ale już wcześniej został ośmieszony przez Chambersa. Wprawdzie wygrał z tym ostatnim, ale całą walkę Chambers wkładał mu takie czyściochy, że aż wstyd biorąc pod uwagę, że Amerykanin walczył tylko jedną ręką. Druga kontuzjowana. Adamek już wtedy przestał widzieć i zaczął się ruszać jak wóz z węglem. Te mityczne treningi Rogera, zastąpić chodzenie na nogach - ruszaniem głową. Tylko i nóg nie było i zwodów i ruszania głową w amerykańskim stylu.
 Autor komentarza: GROiLLORT
Data: 01-10-2021 17:31:32 
Nasz dzielny europoseł z Gilowic wygrał z kłamliwym Cunnem obie walki, bo był szybki, a wiara góry przenosi. Alleluja i do przodu Tomku!
 Autor komentarza: BumPromotion
Data: 01-10-2021 17:38:06 
"Ja się interesuję polityką i chce pomagać, nie chodzi bym zarabiał". Nie wygrał wyborów, zaginął i już nigdy nie poruszył społecznych problemów xD Jedna z bardziej bezczelnych, politycznych prób skoku na kasę.
 Autor komentarza: BumPromotion
Data: 01-10-2021 17:40:29 
To złoto nigdy się nie zestarzeje:

https://www.youtube.com/watch?v=YV_VXYPwQow
 Autor komentarza: MLJ
Data: 01-10-2021 17:43:39 
Drugie zwycięstwo Adamka nad Cunnem oczywiście nie miało miejsca. Był to duży prezent dla "Górala" .Tomek w HW podobał mi się tylko dwa razy. Raz z Arreolą gdzie zawalczył naprawdę mądrze i z Travisem Walkerem, gdzie nokdaun na Adamku zadzaiłał na niego pobudzająco niczym dobra kawa, zebrał się i walkera zastopował.
 Autor komentarza: WielkiBokser
Data: 01-10-2021 18:08:20 
speed its everything !
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 01-10-2021 18:16:14 
Autor komentarza: BumPromotionData: 01-10-2021 17:40:29
To złoto nigdy się nie zestarzeje:

https://www.youtube.com/watch?v=YV_VXYPwQow

Powinieneś zostać zbanowany za wrzucanie tutaj takich rzeczy :) obejrzałem, ale to była straszna męka.
 Autor komentarza: tyler
Data: 01-10-2021 18:27:41 
Mam obawy że będą chcieli 3 walki, szczególnie po tym jak się zaprezentuje Cunn w ringu z Jeżewskim
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 01-10-2021 18:37:06 
Ale z was durnie BumPromotion ty to jesteś debil do kwadratu, Adamek poszedł na kasę? Adamek został twarzą solidarnej Polski chyba tak nie pamiętam. Ziobro go o to poprosił bo Tomek popularnością mógł im dać trochę wiecej punktów procentowych a pomysł polityczny wziął się od Vitalija Kliczki jemu też powiesz że to skok na kasę? chociaż w jego wypadku to może tak wyglądać bo do tej pory sprawuję jakiś urząd. Adamek zarobił tylko kampanię bo jakiś polityk na to wpadł milionów nie zarobił zawistny bumie, ciekawe jak ty z pieniędzmi stoisz i za ile się sprzedajesz?
 Autor komentarza: puncher48
Data: 01-10-2021 20:14:45 
"Góral" był świetny do Kliczki ten mu zabrał duszę i od tamtej pory coraz bardziej był zauważalny jego substytut, zmyłką mogła być też walka Walkerem, gdzie pokazał charakter wstając i ładnie go kończąc, ale to już była dobra mina do złej gry.
 Autor komentarza: BumPromotion
Data: 01-10-2021 21:14:54 
deeceWzp tumanie. On startował do Parlamentu Europejskiego. To jakbyś ty startował do Mensy.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 01-10-2021 23:55:14 
Adamek nie osiagnal max potecjalu w HW. Zaczal za duzo zmieniac w swoim boksie. Teraz przyklad Usyka pokazuje, ze jesli jestes szybki to bazuj na szybkosci, a nie pompuj sztucznie buły. Adamek stracil speed, tlen, wydolnosc, czyli to czym jeszcze zdeklasowal twardego do dzis Arreole, ktory nie pekl przed Ruizem.

Cunn vs Adamek III, pompowane dla Polsadu takze mozna sie spodziewac kolejnych "zali" USS.Cunn pokona Jezewskiego, potem zechce go pomscic Adamek i bedzie trylogia.
 Autor komentarza: Piesel
Data: 02-10-2021 08:27:43 
Nie takie wały były na świecie, na ch.. to drążyć
 Autor komentarza: Mike555
Data: 02-10-2021 10:45:44 
Racje ma, drugą walkę wygrał bezapelacyjnie. Widzicie jak to czasy się zmieniają: za Gołoty oszukiwali Polaka, a potem za Adamka Polak miał takie układy z Żydówką, że to oni oszukiwali.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 02-10-2021 11:20:11 
Nie przesadzałbym Gołota co najwyżej mógł wygrać niejednogłośnie z Byrd'em, choć wynik jaki uzyskał też jest sprawiedliwy, a sama walka z Ruizem dla mnie osobiście była remisowa, a że tytuł posiadał John...to nie widzę żadnego skandalu.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.