JOSEPH PARKER OCENIA POJEDYNEK USYK vs JOSHUA

Redakcja, Boxing Social

2021-09-29

Joseph Parker (29-2, 21 KO) stracił pas mistrza świata WBO wagi ciężkiej w 2018 roku, przegrywając z Anthonym Joshuą (24-2, 22 KO). Wczoraj wieczorem poznaliśmy zdanie Parkera na temat sobotniej porażki Joshuy z Aleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO), który pozbawił Brytyjczyka pasów IBF, WBA i WBO.

USYK: REWANŻ? OK, NAJWYŻEJ POKONAM JOSHUĘ DWA RAZY >>>

- To była wręcz perfekcyjna robota Usyka. Poruszanie się w ringu, zwody, zmiany płaszczyzn ataku, wszystkie elementy funkcjonowały znakomicie. Wspaniały występ. Zobaczymy, czy Joshua zdoła dokonać zmian w rewanżu. Byłem nieco zaskoczony przebiegiem pojedynku. Myślałem, że Joshua będzie w stanie naruszyć Usyka, jednak się myliłem. Czy Joshua zmienił się jako zawodnik? Moim zdaniem po prostu wybrał w sobotę złą taktykę - powiedział Parker, który w maju tego roku pokonał Derecka Chisorę, a 18 grudnia zmierzy się z nim w rewanżu.

- Usyk będzie w drugiej walce jeszcze pewniejszy siebie, ale Joshua jest się w stanie poprawić i powalczyć o zwycięstwo. Ukrainiec pokazał, że mniejszy "ciężki" może dominować w tej kategorii olbrzymów. To daje nadzieję mniejszym zawodnikom. Historia Usyka jest zresztą naprawdę niesamowita, to wspaniały zawodnik - dodał lubiany przez kibiców za swoją skromność, bezpretensjonalność i wybuchowy styl boksowania Nowozelandczyk.