MASTERNAK O WIELKIM TRYUMFIE USYKA: SZERMIERKA PONAD WSZYSTKO!

Mateusz Masternak (45-5, 30 KO) był w tej mniejszości, która stawiała na wygraną Aleksandra Usyka (19-0, 13 KO) nad Anthonym Joshuą (24-2, 22 KO). - Na punkty, ale na zmęczeniu może go nawet zastopować - mówił były mistrz Europy kategorii cruiser. Teraz "Master" odniósł się do wielkiego tryumfu Ukraińca.

Mamy nowego króla wagi ciężkiej, jak również króla P4P! Usyk po raz kolejny udowodnił, że nie ma sobie równych, niezależnie od tego, w jakiej kategorii walczy. Niewiele osób dawało mu w tej walce szanse. Ja, wierząc, że wygra, byłem w naprawdę nielicznym gronie.

Dlaczego wszyscy tak bardzo wierzyli w wygraną Joshuy? Moim zdaniem nie chodziło tylko o warunki fizyczne, ale też o to, że po jego stronie jest nieskazitelny wizerunek, skrupulatnie budowany przez specjalistów, mocny rynek, sztab trenerów od przygotowania motorycznego, dietetyków, doradców, psychologów, ale po stronie Usyka jest doskonały trener boksu, który ponad wszystko stawia technikę bokserską. A w ringu, jak kiedyś powiedział Roger Mayweather, liczą się umiejętności. Owszem, cała reszta też jest ważna, ale nie najważniejsza. Ja też zawsze o tym mówię.

Ostatnio zostałem skrytykowany w komentarzu za to, że napisałem, że #oldschoolboxing rządzi. Polecono mi, bym patrzył na boks angielski i z nich brał przykład. A mi się wydaje, że lepszy przykład mamy dużo bliżej, po drugiej stronie. Tyle że wciąż mamy za mało trenerów boksu, którzy robią to z pasją i jednocześnie posiadają duże umiejętności i wiedzę. A ja niestety wciąż spotykam dużo osób, którym się wydaje, że wiedzą dużo więcej, niż w rzeczywistości jest. Od ekspertów aż się roi, łatwo jest krytykować, wymagać, oczekiwać, a trochę trudniej zrobić. Bardzo dużo osób pisze mi o tej walce, że są pod wrażeniem, że nie mogli po niej zasnąć. Też tak miałem. Po tej walce czułem przede wszystkim dumę, że to jest najlepsza promocja tej dyscypliny, jaką można sobie tylko wyobrazić! Usyk boksował w tej walce wzorowo, po prostu książkowo. Był bardzo ruchliwy, doskonale pracował na nogach, obchodził rywala. Duża częstotliwość uderzeń, swoim prawym prostym, nad ręką i pod ręką "Sasza" wyeliminował "Antkowi" groźną broń w postaci lewego prostego. Dodatkowo schodzenie z linii ciosu w prawo utrudniło znacznie Anglikowi zadawanie prawego prostego.

Kolejna rzecz, wszystkie zwody, przedruchy, zmienianie kątów, balans tułowia Ukraińca, trzymały Joshuę w stałym napięciu, wybijały z rytmu i bardzo męczyły. Po prostu uczta dla oka. Mnie osobiście, jako zawodnika, może w przyszłości trenera, to bardzo motywuje. Prawdziwa szermierka jest bezkonkurencyjna. Technika, pomysł, spryt, ringowa inteligencja ponad wszystko!

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Baggio
Data: 27-09-2021 11:37:26 
Masternak byłby na pewno świetnym trenerem. Zna się jak mało kto.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 27-09-2021 11:50:51 
Cała wypowiedź do początku do końca trafia w sedno. Samozwańczych ekspertów mamy więcej niż wyników. Pełne garście ekspertów od medycyny, poprzez piłkę nożną, budownictwo,aż po boks.
 Autor komentarza: GeorgeForeman
Data: 27-09-2021 11:50:51 
Zgadzam się tu chyba ze wszystkim. Joshua ma tak zbudowany wizerunek żeby ciągnął za sobą jak najwięcej kibiców i właśnie to zrobił będąc faworytem dla większości. Ludzie zapomnieli jego walk z Ruizem i widzieli tylko walkę Usyka z Chisorą. Pomyśleli że Joshua jest większy i silniejszy więc musi wygrać. Zresztą widać to nawet w komentarzach po walce. Usyk jest wielkim wygranym który już dawno przeszedł do historii jako najlepszy cruiser i właśnie zdobył 3 pasy HW. Można o nim pisać w tomach encyklopedii, a wciąż więcej wspomina się o Joshule i jego porażce.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 27-09-2021 11:53:37 
Też jestem zwolennikiem szermierki w boksie. Tylko nie sportowej, a bitewnej. Takiej, gdzie szpady przebijają na wylot, a szable ścinają łby. Oczywiście to przenośnia, żeby przypadkiem ktoś nie posądził mnie o krwiożercze instynkty. Uczta dla oka to techniczny boks kończący się efektownym nokautem, a nie obcierkami.
 Autor komentarza: Bonnte
Data: 27-09-2021 12:22:20 
chłop ma łeb. Ładnie wyciąga wnioski z pojedynków, które ogląda. Szkoda, że nie ma więcej takiego czystego talentu bokserskiego. Jest dobry, bardzo pracowity, przyzwoity zawodnik. Ale na mistrza to za mało.
Niech Mateusz naprawdę zajmie się szkoleniem pięściarzy jak już przejdzie na "emeryturę". Ma ku temu predyspozycje.Wiedza teoretyczna poparta doświadczeniem.
Brakuje nam dobrych trenerów.
 Autor komentarza: Lancaloht
Data: 27-09-2021 12:30:50 
Po prostu nie traktuje boksu tylko i wyłącznie jako zawodu, pewnie pasjonuje się boksem..., analizuje i stąd mądrze mówi, życze Panu Masternakowi żeby tez spełnił się jak trener, bo stać go na to.
Oczywiście najpierw jako bokser, najlepiej jakiś pas mistrza świata : )
 Autor komentarza: Marduk
Data: 27-09-2021 13:02:43 
U nas trenerka niestety leży i kwiczy. Jeśli chodzi o MMA to się to mega rozwinęło, a w boksie się to zwija, starzy dobrzy trenerzy wymierają, a nowi to nic specjalnego. W dodatku wałki na amatorskich walkach i promowanie nie tych bokserów co trzeba.
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 27-09-2021 13:36:22 
Jaki nieskazitelny wizerunek,przecież po porażce z Ruizem i nawet wygranej w rewanżu grono sceptyków jeszcze urosło
Wielu ludzi związanych z boksem skłaniało się w stronę Usyka
Faktycznie Joshua był faworytem bukmacherów i większości kibiców ale z różnych względów raczej nie związanych z marketingiem jakiś specjalistów z nim związanych
Ja stawiałem na Joshue bo jest bardzo dobry technicznie,mocno bije,jest większy niż Usyk i pokonał naprawdę dobrych ciężkich
Usyk to była spora niewiadoma w ciężkiej.Tylko dwie walki i to bez szału
Zagadka było czy jego pojedynczy cios będzie miał wymowę,czy dodatkowe kilogramy go nie spowolnią no i przecież nie jest już najmłodszym pięściarzem
Naprawdę nie rozumiem tego samozachwytu Mastera,tym,ze sprawdził się jego typ na walkę a już te słowa o sztabie trenerskim,diecie itd w ogóle nie maja sensu
To co Usyk trenuje w szopie,je zimniory z maślanka i trenuje go jakiś nikomu nie znany pasjonat-amator
Dorośnij Mateuszku bo zachowujesz się jak nie jeden użytkownik Orga któremu fuksem wszedł typ na walkę i teraz uważa się za delficka wyrocznie lol
 Autor komentarza: marcinm
Data: 27-09-2021 15:25:54 
Czekam teraz na kilka slow od Mateusza Borka, ktory to twierdzil ze nie mozna patrzec na Joshue przez pryzmat walki z Ruizem tylko trzeba patrzec na Usyka przez pryzmat walki z Chisora :D hahaha ciekawe co hipokryta wyduka :D
 Autor komentarza: puncher48
Data: 27-09-2021 15:43:41 
Życzę Masternakowi pełnoprawnego tytułu mistrzowskiego, ale nie Europy, bo takim już był, ale Świata, byłoby to piękne ukoronowanie bogatej kariery, a potem trenerka wysokich lotów.
 Autor komentarza: BOXER
Data: 27-09-2021 17:01:43 
Szermierka na pięści to sobie moze być ale w wadze lekkiej .W cieżkiej kibice potrzebują wojny i nokautów,ryzyka,ataków .Joshua bardzo sie zmienił od walki Kliczko .W 12 rundzie panikował jakby wiedział ze zartaz padnie .Coś sie chyba zmieniło albo nie ma już tego głodu.
 Autor komentarza: SpoconyAlfons
Data: 27-09-2021 21:08:21 
gdzie te 1.90 usyka jak Mastermind ma poniżej 1.90
 Autor komentarza: Shaker1982
Data: 28-09-2021 16:56:38 
Master ma sneakersy +5 do zajebistości ;)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.