FROCH: USYK JEST FENOMENEM, TO NIEZWYKLE TRUDNY RYWAL DLA JOSHUY

Już za kilkanaście godzin w Londynie do ringu wejdą Anthony Joshua (24-1, 22 KO) i Aleksander Usyk (18-0, 13 KO). Głównym trenerem Brytyjczyka jest Rob McCracken, były trener mistrza świata wagi super średniej Carla Frocha, który jest już na sportowej emeryturze. Oto opinia, jaką przedstawił Froch na temat dzisiejszej konfrontacji o pasy IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej.

SPARINGPARTNER JOSHUY I USYKA: USYK NARZUCA WYŻSZE TEMPO >>>

- Joshua osiągnął optymalną dla siebie w tym momencie wagę. Usyk nabrał trochę kilogramów, ale nie jest za ciężki. Jaki plan przygotuje Rob? Może jedna czy dwie rundy na rozgrzewkę, a potem stopniowe narzucanie swojej przewagi zasięgu, wzrostu, rozmiaru, siły i mocy. Joshua musi aktywnie boksować lewym prostym i wciągać Usyka na kontrę prawą ręką. AJ boksował już z bardzo mocnymi zawodnikami, z najlepszymi. Porażka z Andym Ruizem Juniorem była lekcją, Anthony nie pokazał może do końca, że się całkowicie odbudował, ale po rozmowach z nim i z Robem wierzę w ich przygotowanie - powiedział Froch.

- Walka z Usykiem jest niezwykle trudna, on jest fenomenem. To elitarny zawodnik, ale czy będzie taki w wadze ciężkiej? W walce z Dereckiem Chisorą nie wyglądał wspaniale, ale może nie o to mu chodziło. Oczekuję od AJ'a wygranej przed czasem, ale z drugiej strony nie potrafię sobie wyobrazić znokautowanego Usyka. Dlatego ta walka jest tak fascynująca i dlatego trzeba pochwalić Joshuę za to, że nie unikał Usyka - dodał człowiek o pseudonimie "Cobra".

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: rocky86
Data: 25-09-2021 10:14:36 
Obstawiam AJ na pkt w okolicach 116-112. Fajerwerków w ringu się nie spodziewam, KO/TKO w którąkolwiek stronę jest moim zdaniem mało prawdopodobne.
Będzie dużo boksu, sporo wyrównanych rund, AJ będzie trzymał się jabu i czekać na okazje do kontry, w początkowych rundach będzie bil doły a w półdystansie będzie raczej klinczowac, by zmęczyć Ukraińca. Usyk będzie dużo się ruszać i walczyć on&out, odda kilka pierwszych rund i nie nadrobi strat. W drugiej części walki AJ częściej będzie bić na górę i zacznie odpalać kombinacje, pokaże trochę agresji.

Oto moja przepowiednia :-)

A i zapomniałem dodać, że po walce rafał ogłosi wielki wałek, zapieni się i w krótkim czasie dostanie bana...
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 25-09-2021 10:23:54 
"Oczekuję od AJ'a wygranej przed czasem, ale z drugiej strony nie potrafię sobie wyobrazić znokautowanego Usyka."


Coś w tym jest. Mam w głowie to, że przy tych wszystkich osiągnięciach Usyka, zwłaszcza przy podbiciu całej kategorii Cruiser, walkami wyjazdowymi z mistrzami, w tym z takimi kozakami jak Gasijev. Briedis, czy Hunter, nigdy nie widzieliśmy go w jakichś tarapatach. Ostatnią porażkę poniósł dekadę temu na amatorce.

Joshua był dla mnie nieznacznym faworytem, ale im bliżej walki, tym bardziej widzę to 50/50.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 25-09-2021 10:35:40 
Cytowanej przez Frocha walki z Chisorą z paru powodów nie można uznać za miarodajną dla oceny możliwości Usyka w HW.
1. To była pierwsza poważna walka Usyka w wadze ciężkiej i rzeczą normalną było, że zapłacił "frycowe". Konkretnie dał się zaskoczyć przeciwnikowi w początkowych rundach.
2. Styl Chisory oparty na nieustającym ataku wybitnie Usykowi nie leżał, a tym bardziej na małym ringu.
3. Usyk niepotrzebnie chciał coś udowodnić obserwatorom, a konkretnie że jest dość silny na wagę ciężką. Z tego powodu zupełnie zbędnie kilka razy przepchnął Chisorę przez cały ring. Gdyby nie zużył tych sił, to zapewne wygrałby przed czasem w końcówce walki. Wcześniej w USA z Hunterem z kolei udowadniał, że potrafi boksować ofensywnie i też wypadł poniżej oczekiwań i możliwości.
 Autor komentarza: Polakos
Data: 25-09-2021 10:35:51 
Szkoda, że tak mało jest takich walk w dzisiejszym boksie. Chyba tylko walka Canelo vs Saunders była większym wydarzeniem sportowym jak do tej pory. Ja już swoje zdanie wyraziłem - nie widzę tutaj problemów Joshuy w tej walce.
 Autor komentarza: stanoski
Data: 25-09-2021 11:11:15 
"Autor komentarza: rocky86Data: 25-09-2021 10:14:36
A i zapomniałem dodać, że po walce rafał ogłosi wielki wałek, zapieni się i w krótkim czasie dostanie bana..."


Buahahha Ty śmierdzący manipulancie nie rób sobie już dupochronu. Teraz sobie szykujesz miękkie lądowanie na wypadek gdyby Usyk robił Joshuę jak dziecko, a Angole Usyka oszukali. Wtedy będziesz palił głupa po walce, że "przecież Joshua sprawiedliwie wygrał" i wskazywał jak to niby mówiłeś, że było wiadomo, że ja będę trąbił o wałku.

Sprytne manipulacje stosujesz śmierdzący tchórzu, sprytne. Wcześniej też próbowałeś robić w chuja ludzi ale Ci nie pykło. Pierdoliłeś najpierw głupoty jak to Joshua jest dużo wyższy, a jak na ważeniu wyszło, że nie, to pierdoliłeś pseudo sarkazmy o butach na podwyższeniu Joshui.

To, że śmierdząca tchórzliwa pipka z Ciebie to już wszyscy wiemy.

A TERAZ KOMUNIKAT DO WSZYSTKICH:

Mój typ: Usyk będzie lepszy w ringu i będzie wyboksowywał Joshuę. I TERAZ UWAGA: Jesteście świadkami, jak @rocky86 napisał, że jego zdaniem JOSHUA BĘDZIE LEPSZY W RINGU. Wg niego Joshua będzie SPRAWIEDLIWIE lepszy w ringu od Usyka.

Pamiętajmy o tym wszyscy - ten post kolegi @rocky86 został zapisany i po walce sobie pogadamy jak będziesz palił głupa jak Twój Joshua zostanie zrobiony jak dziecko.
Będziesz palił głupa, że niby Joshua sprawiedliwie wygrał jak mu dadzą przekręcone zwycięstwo.

Zapewniam Cię chłopcze, że Twój brak wiedzy o boksie zostanie szczegółowo wypunktowany tutaj po walce.

Jesteś dobry w pierdoleniu frazesów, tego co mówią eksperci, bo własnego oglądu i rozumienia boksu za grosz nie masz. Po walce się widzimy chłopcze - zobaczymy jak będziesz palił głupa udając, że wierzysz, że Joshua naprawdę był lepszy od Usyka hahahha xDD
 Autor komentarza: stanoski
Data: 25-09-2021 11:12:11 
Jak myślicie, czy @rocky86 będzie palił głupa tak jak po ważeniu, gdy wyszło, że pierdolił głupoty o dużej różnicy wzrostu? Tam też palił głupa udając sarkazmy o butach Joshuy i czapce. Wcześniej walnął babola, że Joshua jest z 10 albo i więcej cm wyższy xD

Ciekawe czy będzie palił głupa po walce tak samo.
 Autor komentarza: YABOLprank
Data: 25-09-2021 11:45:37 
Powiem Ci co ja o tym myślę koleżko, przestań srać żarem i tyle w temacie.
 Autor komentarza: tyler
Data: 25-09-2021 11:46:14 
Mam nadzieję że redakcja zrobi "moim zdaniem", a powtarzające się IP z innymi Nickami będzie banowane.
 Autor komentarza: rocky86
Data: 25-09-2021 11:54:50 
Rafał kontroluj zwieracze, bo jak tak dalej pójdzie, to do walki nie doczekasz i nie zrobisz tego swojego dnia sądu ostatecznego.

Tak, stawiam na uczciwą wygraną i tak Ty oglosisz po tej wygranej wal stulecia.

Tak, AJ był sporo większy od Usyka na ważeniu, nawet bez tej czapki grozy.
Dokładnie tego się spodziewałem, a w ringu będzie to jeszcze bardziej widoczne.

I proszę mi tu stosowania Twoich praktyk nie zarzucać, nie jestem piwniczakiem budującym alternatywne życie w internetach, żeby się zniżać do tego poziomu egzystencji.
 Autor komentarza: rocky86
Data: 25-09-2021 11:58:01 
A i znów jakieś pierdoły wymyślasz, o tym że rzekomo twierdziłem, że AJ jest 10cm czy nawet więcej, wyższy od Usyka.
Po ch@j tak kłamać, to serio nie rozumiem.
Mój cytat poproszę mitomanie
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 25-09-2021 12:18:00 
Ja również chcę być zapisany. Mam podobny typ do @Rocky86, przy czym, ja stawiam na TKO/KO na Usyku, jako najbardziej prawdopodobny scenariusz.

Poza tym, mam taką małą dygresję Rafał. Po jaki chuj, tak bardzo chcesz rozliczać po walce czyjeś typy? Rzeczą normalną jest, że wyniki wydarzeń sportowych nigdy nie są do końca do przewidzenia. Skoro w swoich typach mylą się pieściarze, boksersy eksperci, to możemy się też mylić my, czyli kibice. Typowanie, to jest czysta zabawa, poparta swoimi przeczuciami i jakąś tam wiedzą na temat danego wydarzenia. Mam pytanie, skoro taki Borek, czy inny Whyte typują wynik dzisiejszej walki w ten sam sposób, jak ja, to jeżeli pojedynek zakończy się w inny sposób, to będzie znaczyło, że nie znają się na boksie?
 Autor komentarza: Champion20
Data: 25-09-2021 12:26:12 
Walkę wygra na 100% Joshua. Nie jestem jego fanem nie lubię go nawet, ale Usyk jest za mały na wagę ciężką nie przyjął jeszcze soczystej bomby od kogoś takiego jak Joshua.
Obstawiam albo wysoko na punkty AJ albo KO w końcowych rundach. Tak czy owak Usyk to przegra nie dam się nabrać nigdy więcej.
Jedyny gość który może pokonać AJ i to kilka razy pod rząd do Tyson Fury no i może wilder chcoiaż niewiadomo w jakiej formie jest teraz
 Autor komentarza: MLJ
Data: 25-09-2021 14:00:51 
trashtalk

Zauważ że Rafał chce rozliczać ludzi za błędne typy, samemu żadnego nie podając, lub podając go w taki sposób żeby i tak wyszło na jego korzyść. Jeśli dziś Aj wygra nieznacznie na pkt ale uczciwie, to i tak poleci mu z ryja piana i będzie stękał o wale. Jak wygra Usyk to nazwie tych co nie trafili z typem dyletantami i laikami i będzie szczytował że miał racje. Jakkolwiek walka się nie skończy Rafał będzie dziś nakręcony na maksa i to nie w pozytywnym tego słowa znaczeniu.
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 25-09-2021 15:58:40 
@MLJ

Ja na Rafała patrzę przez "różowe okulary". Wiem, że jest bardzo inteligentnym gościem i lubi trollować, dlatego nie przykładam zbyt dużej uwagi, do tego, co pisze. Chociaż niekiedy potrafi zapodać nam tu jakąś merytoryczną "perełkę".

Tak, jak pisałem, ja mam wyjebane na typy innych osób, bo dla mnie, jest to tylko zabawa. Jeszcze nie spotkałem się z osobą, która by zawsze trafiała. Oczywiście w ramach żartów można później się przekomarzać, ale nie powinno się robić nic ponad to.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 25-09-2021 18:40:02 
Rafał, mnie nie zapisuj, bo serio nie wiem jak ta walka się skończy, wyobrażam sobie różne warianty, poza dominacją jednego, lub drugiego.

Lubię też Usyka, ale liczę na Joshue.

Możesz za to zapisać mój typ na twoje zachowanie: 99/1,ze dziś wieczór ci odwali
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.