ROY JONES JR: JEŻELI JOSHUA NIE ZAŁATWI USYKA DO PIĄTEJ RUNDY...

Legendarny Roy Jones Jr pokusił się o krótką i treściwą analizę jutrzejszej hitowej walki na stadionie Tottenhamu w Londynie, gdzie czeka nas konfrontacja mistrza świata IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej Anthony'ego Joshuy (24-1, 22 KO) z obowiązkowym pretendentem WBO Aleksandrem Usykiem (18-0, 13 KO).

WIDEO: JOSHUA CIĘŻSZY OD USYKA O 8,5 KILOGRAMA >>>

- Na ważeniu widać było, że Joshua ma wyraźną przewagę rozmiaru. To dobrze dla niego, bo będzie jej potrzebował. Jeżeli nie załatwi Usyka do piątej rundy, możemy być świadkami dramatu. AJ musi szybko załatwić sprawę. Uwielbiam Joshuę, jednak nie uważam, że w drugiej walce z Andym Ruizem Juniorem boksował prawidłowo, choć wtedy wygrał (...) Usyk jest lepszy technicznie, ale nie ma przewagi rozmiaru - powiedział Jones Jr.

- Usyk nie może dać się na początku mocno trafić. Musi z tego zrobić długą, brzydką walkę. Nie może się martwić kibicami, nie jest faworytem, także dlatego, że waga cruiser nie jest zbyt popularna. Usyk ma wspaniałą technikę, ale nie jest eksplozywny jak ja czy jak Mike Tyson. Dlatego Usykowi może być trudno powstrzymać Joshuę, dużo większego gościa. Jeżeli AJ zrani Usyka wcześnie, wygra walkę, ale jeśli pozwoli Usykowi rozwinąć skrzydła, to będzie miał kłopoty - dodał Amerykanin, były mistrz świata czterech kategorii (m.in. ciężkiej), w swoim czasie najlepszy pięściarz na świecie i jeden z najlepszych zawodników wszech czasów.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 24-09-2021 18:10:57 
"Na ważeniu widać było, że Joshua ma wyraźną przewagę rozmiaru"

To laik. Nie zauważył sneakersów AJ-a... Na nauki do Rafałka. Nigdy nie jest za późno by nasz mistrz czegoś nauczył Roya o boksie...
 Autor komentarza: MLJ
Data: 24-09-2021 18:14:24 
Andy Ruiz jadł snickersy, Joshua nosi sneakersy, przypadek ? nie "sondze" xD
 Autor komentarza: tyler
Data: 24-09-2021 18:17:24 
BlackDog &MLJ
I taki ton wypowiedzi lubię, to znaczy że też już nie możecie się doczekać walki. Endorfiny uwolnione, a jeszcze się je podchmieli ...heh Sobota już jutro:-)
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 24-09-2021 18:19:31 
No ba. W końcu jakaś wielka walka. Ileż można czekać. Dobrze że jest AJ bo gdyby nie on to by była słabizna. Na cygana i patyczaka w masce nie ma co liczyć/
 Autor komentarza: MLJ
Data: 24-09-2021 18:20:43 
Oczywiście że nie mogę się doczekać, dla mnie bokserskie wydarzenie roku.. Najważniejsze że panowie już po ważeniu, znaczy się na 99 % walka będzie :)
W dobie covidowskiego cyrku i odwoływania kolejnych gal, to najważniejsze.
 Autor komentarza: tyler
Data: 24-09-2021 18:25:24 
To prawda, pełna profeska z dwóch stron. I być może (mam nadzieję że nie) to będzie jedyna taka walka tego kalibru w tym roku w HW, gdyż 9 października jest niepewny do momentu pojawienia się Dea i Taysona w ringu.
 Autor komentarza: Ama
Data: 24-09-2021 18:27:57 
@BlackDog
Nie gadaj bo jak w końcu się spotkają w ringu, to emocje nie będą mniejsze niż jutro ;) Tam jest zła krew.
Będzie miazga
 Autor komentarza: puncher48
Data: 24-09-2021 18:29:02 
"Na ważeniu widać było, że Joshua ma wyraźną przewagę rozmiaru. To dobrze dla niego, bo będzie jej potrzebował. Jeżeli nie załatwi Usyka do piątej rundy, możemy być świadkami dramatu. AJ musi szybko załatwić sprawę"

Joshua to nie Rocco, zresztą na zdjęciu nie widać wielkiej różnicy, tylko nie wiem o co chodziło z tym dramatem, że niby taśmy filmowej braknie albo zejdzie z wycieńczenia podczas akcji:)
 Autor komentarza: rocky86
Data: 25-09-2021 00:09:19 
To złudzenie przez sneakersy

...
i czapkę oczywiście, a może przede wszystkim przez czapkę
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.