LEGENDARNY MANNY PACQUIAO OGŁOSIŁ ZAKOŃCZENIE SPORTOWEJ KARIERY

Legendarny, już 42-letni Manny Pacquiao (62-8-2, 39 KO) - jeden z najlepszych bokserów wszech czasów - przegrał w sierpniu w Las Vegas z mistrzem świata WBA wagi półśredniej Yordenisem Ugasem i wygląda na to, że była to ostatnia walka Manny'ego. Wczoraj pisaliśmy o tym, że Filipińczyk będzie w przyszłym roku kandydował na stanowisko prezydenta Filipin, a dziś Manny ogłosił zakończenie kariery sportowej.

PACQUIAO NA PREZYDENTA >>>

- To koniec mojej bokserskiej kariery. Długo boksowałem i moja rodzina zawsze mówiła mi, że czas kończyć. Byłem kiedyś dzieciakiem sprzedającym chleb i gdybym powiedział komuś, że będę znanym na całym świecie czempionem, usłyszałbym, że to niemożliwe (...) - powiedział pełen emocji filipiński geniusz pięściarstwa.

-  Nikt ze współczesnej generacji zawodników nigdy nie powtórzy osiągnięć Pacquiao. Oni są zbyt zajęci chronieniem swojego bilansu walk, dbają o to, żeby nie przegrać i są uwikłani w różne interesy promotorów i telewizji. Manny walczył wszędzie i z każdym. Jest jednym z najlepszych zawodników wszech czasów, nikogo nie unikał i nie szukał wymówek. To synonim legendy w boksie, pamiętajmy o skali jego kariery i osiągnięć - tak w sierpniu podsumował osiągnięcia Manny'ego dziennikarz ESPN Bernardo Osuna.

Przypomnijmy, że Manny Pacquiao był mistrzem świata w sześciu kategoriach wagowych (według mniej surowych kryteriów w ośmiu), pierwszym bokserem, który zdobył tytuły w czterech (muszej, piórkowej, lekkiej i półśredniej) z ośmiu najważniejszych, klasycznych dywizji i jest jedynym zawodnikiem, który był mistrzem świata w czterech dekadach. 

Na liście pokonanych przez Pacquiao zawodników można znaleźć takich czempionów jak m.in. Juan Manuel Marquez, Marco Antonio Barrera, Erik Morales, Miguel Cotto, Oscar De La Hoya, Tim Bradley, Ricky Hatton, Keith Thurman, Shane Mosley, Adrien Broner czy Antonio Margarito.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: tyler
Data: 20-09-2021 18:46:17 
Zasłużona emerytura. Co jego to jego,ale walka z floydem odbyła się zbyt późno,bo pan nie unikający i nie szukający wymówek miał fobie na igły i nie mógł poddać się badaniu na doping heh
 Autor komentarza: shakal
Data: 20-09-2021 19:00:05 
@up nie tylko "pan nie unikający" miał swoje dziwne powody, by przedłużać. Oferty finansowe i podział, których domagał się swego czasu Floyd były nawet nie śmieszne, a wręcz żałosne w pewnym momencie, kiedy Manny niszczył wszystkich
 Autor komentarza: MLJ
Data: 20-09-2021 19:13:47 
Fantastyczny zawodnik, jeden z moich ulubionych od kiedy śledzę boks. Na walki Mann'eego zawsze wstawałem, bo wiedziałem że zwyczajnie się nie zawiodę. Cieszę się że miałem przyjemność oglądać takiego sportowca w akcji.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 20-09-2021 19:27:54 
Dobra decyzja, kapitalny pięściarz, taki Holyfield niższych kategorii, lepszy już by nie był, a sportowy zegar wybijał dwunastą. Powodzenia w polityce Panie prezydencie.
 Autor komentarza: rocky86
Data: 20-09-2021 19:52:56 
Jak dla mnie, pomimo porażki z Floydem jest najlepszym zawodnikiem swojej generacji. Dekada 2000-2010 to wręcz kosmiczny rekord. JMM, Morales, Barrera, Cotto, Margarito, Bradley, Mosley, Thurman... 8 kategorii wagowych, mistrzostwo w 6 (8), występy w czterech dekadach, mnóstwo wojen na najwyższym poziomie, synonim action fightera.
Na drugiego takiego karakana dlugo poczekamy, ale dobrze, że kończy.
 Autor komentarza: tyler
Data: 20-09-2021 19:59:10 
Shakal
Tam ogólnie to był pierdolnik z jednej i drugiej strony,ale te igły i inne powody aby tylko się nie poddać badaniu, to najbardziej mnie bawią, aha i jeszcze Arum też dosypał swoje bo stadion chciał budować na tak potężna walkę :-)
Niech sobie Pac teraz spokojnie żyje i mam nadzieję że nie przyjdzie mu do głowy występować w jakichś walkach z jupiterami.
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 20-09-2021 20:35:59 
Jeden z moich najbardziej ulubionych pięściarzy ever i z pewnością jeden z najlepszych ever. Kogoś takiego już nigdy nie zobaczymy. Dziękuję za emocje Mistrzu👏.
 Autor komentarza: Olimp85
Data: 20-09-2021 22:41:59 
Prawdziwy mistrz, legenda. Dzięki za wspaniałe walki i powodzenia w przyszłości. Jesteś Wielki
 Autor komentarza: marcinm
Data: 20-09-2021 23:16:15 
chyba pierwszy propagator chujowych umownych limitow, czasami nawet limitow wagowych w dniu walki, tak czy owak kawal boksera. Jego walki z JMM i z Moralesem to klasyka gatunku. Strach przed iglami to byla dobra parodia :D zwlaszcza, ze facet ma tatuaze :D
 Autor komentarza: ElTerrible
Data: 20-09-2021 23:16:35 
Ścisły TOP moich ulubieńców. Też na niego wstawałem w nocy, bo gwarantował emocje i jakość. Powodzenia… w polityce będzie potrzebne.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 20-09-2021 23:18:00 
hehe z tej calej szopki przed walka z FMJ (wieloletniej) tez w pamiec zapadly mi przekomiczne teksty teamu FMJ, jak to udawadniali ze Pacowi od sterydow urosla glowa :D
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 20-09-2021 23:34:03 
Wroci :)
 Autor komentarza: gerlach
Data: 20-09-2021 23:50:05 
LEGENDA. SZKODA. No ale nie ma sie co rozmieniac na drobnice.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.