TRENER BAKOLE: JOSHUA MOŻE W WALCE Z USYKIEM NIE WYTRZYMAĆ KONDYCYJNIE

Za tydzień czeka nas walka mistrza świata IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej Anthony'ego Joshuy (24-1, 22 KO) z obowiązkowym pretendentem WBO Aleksandrem Usykiem (18-0, 13 KO). Kongijczyk Martin Bakole (16-1, 12 KO) był regularnym sparingpartnerem AJ'a, a w ostatnich tygodniach przebywał na obozie Usyka. Teraz trener Martina, Billy Nelson podsumowuje sparingi z Ukraińcem i typuje przebieg walki Usyk vs Joshua.

BAKOLE O SPARINGACH Z USYKIEM PRZED JEGO WALKĄ Z JOSHUĄ >>>

- Martin sparował w Kijowie z Usykiem przez ponad dwa tygodnie. Powiedział, że Usyk jest gotowy na walkę mistrzowską w wadze ciężkiej. Ludzie mówią, że nie jest w stanie przyjąć mocnego ciosu prawdziwego "ciężkiego", ale to nie jest prawda. On jest bardzo, bardzo dobry, mocno komplementował też Martina. To były kapitalne sparingi - powiedział Nelson.

- Joshua to bestia, fantastyczny zawodnik. Bardzo silny, dysponujący świetnym lewym prostym i potężnym uderzeniem. Ale jeżeli ktoś góruje nad tobą boksersko i nie możesz go trafić, to niewiele można zrobić. Murat Gassijew bije niezwykle mocno, ale nie mógł w walce z Usykiem niczego osiągnąć. Moim zdaniem Joshua musi się skupić na atakach na korpus i dopiero potem przejść do ciosów na górę. W drugiej połowie walki wszystko się rozstrzygnie, wielką rolę odegra dyscyplina taktyczna i mentalna - dodał Szkot.

- Usyk może się zmęczyć, nie wytrzymać tempa i mocy Joshuy, ale Joshua również może nie wytrzymać kondycyjnie. Już to widzieliśmy. Stawiam na Joshuę, ale daję mu tylko minimalnie większe szanse niż Usykowi - podsumował temat charyzmatyczny trener.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: RedaktorNaczelny
Data: 18-09-2021 12:46:20 
Myślę że sztab Aj dobrze wie że trafić Usyka w głowę będzie bardzo ciężko, dlatego Anthony zacznie od obijania korpusu żeby wyłączyć nogi Ukraińca i dopiero jak przestanie kicać będzie próbował ulokować coś na górę. Większość myśli jak Ruiz dał radę to dlaczego nie Usyk? Tylko chyba zapominają o rewanżu w którym Joshua wygrał 12 do 0. Po za tym on zlekceważył grubaska i poszedł na niego bez żadnej obrony, Aleksandra nie zlekceważy na pewno i będzie skupiony przez całą walkę dla mnie Aj faworytem 70 do 30 bo Usyk jest fenomenalnym cruiserem ale wadze ciężkiej nie pokazał nic nadzwyczajnego a wręcz wypadł blado na tle Chisory.
 Autor komentarza: rocky86
Data: 18-09-2021 14:03:22 
Osobiście uważam, że w tej walce Usyk, żeby myśleć o wygranej musi nałapać rund w pierwszej połowie walki, póki będzie świeży i lotny. W późniejszej fazie walki będzie mu trudno utrzymać tempo, a AJ to nie Chisora, on nie wysiądzie po 5 rundach. W zmęczenie AJ nie wierzę, on mógłby wysiąść kondycyjnie, ale z przeciwnikiem, który walczyłby na pressingu od pierwszej rundy, a Usyk będzie robił z tego szachy
 Autor komentarza: Marduk
Data: 18-09-2021 14:04:58 
Ważna różnica między Usykiem a Ruizem jest taka, że Usyk nie ma tak mocnego ciosu jak Ruiz i Joshua będzie mógł częściej korzystać z półdystansu i tam sadzić ciosy na korpus, w drugiej walce z Ruizem, praktycznie bardzo mało walczył w półdystansie, bo bał się wyłapać tam jakiejś bomby, teraz będzie inaczej.
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 18-09-2021 15:27:12 
Joshua jest jak LL do pierwszej walki z Holyfieldem,bardzo niedoceniany
Na obu patrzono przez pryzmat ich dość przypadkowych porażek
Lennoxa z McCallem,Joshuy z Ruizem
Obaj zmienili się jako pięściarze po tych porażkach i weszli na wyższy poziom ale to było za mało
Joshua musi pokonać Furego wtedy „eksperci” przejza w końcu na oczy
Usyk jest tylko przeszkoda jaka był Davida Tua dla LL, teoretycznie groźna ale w praktyce okaże się łatwy do ogrania
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 18-09-2021 15:59:46 
Nie zgodzę się, że Usyk wypadł blado na tle Chisory. Wypykał go bardzo pewnie i miał nawet zranionego. Po prostu zrobił tyle, ile było trzeba, żeby wygrać. Gorsza rzecz jest taka, że układ okoliczności (sędziowie) w połączeniu z układem stylów jest dla Usyka wybitnie niekorzystny.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 18-09-2021 16:03:30 
Zgadzam się, że Joshua jest niedoceniany, a raczej przeceniana jest ta wpadka z Ruizem, ale Usyk to jest wielki kozak, też do niedawna niedoceniany, ale już się to zmienia i co ciekawe nie w wyniku walk, tylko pomiędzy nimi.
 Autor komentarza: stanoski
Data: 18-09-2021 16:17:10 
"Autor komentarza: rocky86Data: 18-09-2021 14:03:22
W zmęczenie AJ nie wierzę, on mógłby wysiąść kondycyjnie, ale z przeciwnikiem, który walczyłby na pressingu od pierwszej rundy"

Obejrzyj walkę Usyk Joyce.
 Autor komentarza: stanoski
Data: 18-09-2021 16:31:01 
Skoro Usyk wypadł blado na tle Chisory to jak wypadł na jego tle Witalij Kliczko np. który po walce padł w ramiona brata, prawie się wywrócił?
Jak wypadł na jego tle Parker który będzie słychować teraz toczył z Chisorą rewanż. Rewanżów się przecież nie toczy gdy wygrasz wyraźnie.

Z Chisorą jest ciężko wypaść dobrze, bo walczy brudno, spycha rywala, bije strasznie obszerne te ciosy, przytrzymuje w zwarciu, itd.

Co do walki Usyk Joshua to ciężko jest być tutaj czegoś pewnym. Wszystko wyjdzie w ringu. Do walki już tylko tydzień.
 Autor komentarza: tyler
Data: 18-09-2021 16:53:00 
Vitalij vs Chisora rok 2012
Chisora vs Parker 2021...
To jest prawie dekada, więc porównanie z księżyca, a Derek w tamtym okresie ustawał nie takie bomby, przyjął wtedy od Ukraińca tyle, że nie jednen by umarł w ringu. Chisora z tamtego okresu rozjeżdża Parkera,a Usykowi sprawiłby piekło w ringu. Mimo upływu czasu, Chisora nadal potrafi napsuć krwi swoim oponentom.

Stanoski, jak obstawiasz AJ vs AU?
 Autor komentarza: BOXER
Data: 18-09-2021 16:57:14 
Prawy podbródkowy Antka ustawi początek końca kicającego Usyka .
 Autor komentarza: MLJ
Data: 18-09-2021 17:07:12 
tyler

Rafał nie obstawia, on sprawdza wiedzę innych :)
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 18-09-2021 18:23:13 
Ile razy dyskusja na ten temat tej walki była poruszana.
 Autor komentarza: tyler
Data: 18-09-2021 19:40:54 
MLJ
To prawda hehe, lecz ja czekam na tą niemiłosierną weryfikację useròw po walce :-)..."akta już czekają", a jak jeszcze Usyk wydachuje w ringu to mamy gotowe tsunami postów.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 18-09-2021 20:06:57 
Ja jestem ciekaw jak Rafał by zareagował, gdyby Usyk wygrał z Joshuą, w podobnym stylu jak Joshua wygrał rewanż z Ruizem :)
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 18-09-2021 20:39:57 
@andrewsky

Świetny komentarz👍.
 Autor komentarza: Grzywa
Data: 19-09-2021 04:44:52 
Mysle ze Usyk wypuka zwyciestwo, koncowe rundy to bedzie zbieranie na twarz ciosow przez Antka I rozpaczliwa pogon by ustrzelic Sasze ktory oszukany przez sedziow wywiezie remis I bedzie rewanz.
 Autor komentarza: Grzywa
Data: 19-09-2021 04:46:43 
Mysle ze Usyk wypuka zwyciestwo, koncowe rundy to bedzie zbieranie na twarz ciosow przez Antka I rozpaczliwa pogon by ustrzelic Sasze ktory oszukany przez sedziow wywiezie remis I bedzie rewanz.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 20-09-2021 14:51:48 
@Ariosto
"w połączeniu z układem stylów jest dla Usyka wybitnie niekorzystny." - mozesz rozwinac ? Usyk to typowy out-side bokser, natomiast AJ blizej do sluggera, mimo ze jest dobrze wyszkolony i potrafi boksowac. Uklad stylow premiuje w tym pojedynku usyka, podobnie jak Aliego w starciu z Foremanem (porownanie celowe, bo klasa sportowa i gabaryty w miare zblizone, tylko hype jeszcze nie taki ;p).

wiele osob mowi, ze usyk slabo sobie poradzil z Chisora (w mojej opinii oddal moze 3 rundy, co ma w zwyczaji zwlaszca w poczatkowej walki), tutaj jednak zarowno ring (maly) jak i wlasnie zestawienie stylow (Chisora to typowy swarmer), byly na niekorzysc Ukra - dlatego walka z Chisora to moim zdaniem bardzo dobry wystep ukra - warto tez pamietac ze podlaczyl Chisore, a wbrew pozorom (porazki przed czasem) naruszyc tego bydlaka to nie prosta sprawa
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.