JOSHUA: USYK JEST WSPANIAŁYM MISTRZEM, WALKA Z NIM TO PRZYJEMNOŚĆ

2021-09-14, Redakcja, Sky Sports

Już 25 września w Londynie na stadionie Tottenhamu Hotspur czeka nas walka mistrza świata IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej Anthony'ego Joshuy (24-1, 22 KO) z obowiązkowym pretendentem WBO Aleksandrem Usykiem (18-0, 13 KO), byłym królem kategorii cruiser. Brytyjczyk podkreśla klasę Ukraińca, nie zamierza jednak pękać pod presją.

WSZYSTKO O WALCE USYK vs JOSHUA >>>

- Usyk zdominował wagę cruiser, a teraz chce zrobić to samo z wagą ciężką, w przeszłości byli zresztą zawodnicy, którzy szli w górę nawet z wagi półciężkiej do ciężkiej i odnosili sukcesy, tacy jak Archie Moore. Usyk może być w wadze ciężkiej równie mocny jak w wadze cruiser. Staram się tak go postrzegać - powiedział Joshua.

- Mój rywal to wspaniały czempion, ale nie pękam pod presją. Dla mnie takie wyzwanie to przyjemność. Proszę Boga o siłę, która pozwoli mi podejmować największe wyzwania i zwyciężać. Bóg dał mi się sprawdzić w wielkich bitwach i chcę kolejnych. Modlę się o mądrość i odwagę, by toczyć wojny z najlepszymi - dodał jeden z najlepszych i najpopularniejszych brytyjskich sportowców w XXI wieku.

<< Powrót na stronę główną <<