TERENCE CRAWFORD vs SHAWN PORTER 20 LISTOPADA!

2021-09-14, Redakcja, Yahoo! Sports

Mamy walkę! Terence Crawford (37-0, 28 KO) w końcu zmierzy się z kimś z samego szczytu wagi półśredniej. Mistrz świata federacji WBO spotka się z Shawnem Porterem (31-3-1, 17 KO).

To władze World Boxing Organization narzuciły ten pojedynek, ale wydawało się, że współpracujący z grupą Top Rank champion znów poszuka innej walki. Bo tacy jak Porter, czyli ci promowani przez Ala Haymona i projekt PBC, dotąd nie walczyli z Terence'em.

Przetarg miał odbyć się już dwa tygodnie temu, lecz obie strony poprosiły federację o dodatkowy czas na negocjacje. Na kilka godzin przed ostatecznym terminem stajnie Top Rank i Premier Boxing Champions doszły do porozumienia, unikając w ten sposób przetargu. Zawodnicy zaakceptowali swoje gaże i skrzyżują rękawice 20 listopada w Mandalay Bay w Las Vegas.

- Porter bez wątpienia będzie najgroźniejszym rywalem Terence'a od czasu gdy ten przeniósł się do wagi półśredniej. To będzie świetna walka - powiedział Carl Moretti, wiceprezydent Top Rank.

Porter to były dwukrotny mistrz świata w limicie 66,7 kilograma. Ma na rozkładzie tak uznanych zawodników jak Devon Alexander, Paul Malignaggi, Adrien Broner, Andre Berto, Danny Garcia czy Yordenis Ugas.

<< Powrót na stronę główną <<