WOKÓŁ WAGI CIĘŻKIEJ - 10 WRZEŚNIA 2021

Redakcja, Informacja prasowa

2021-09-10

Nic tak nie pobudza Waszej wyobraźni jak informacje o tych największych i najmocniej bijących. Prezentujemy Wam skrót wiadomości z samej tylko wagi ciężkiej.

- Rozmawiałem wczoraj z Tysonem. Wszystko u niego w porządku i ta walka odbędzie się zgodnie z planem 9 października - zapewnia Bob Arum, odnosząc się oczywiście do trzeciego starcia Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO) z Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO).

Kash Ali (19-1, 10 KO) póki co najbardziej zasłynął z pogryzienia w klinczu Davida Price'a. Wrócił po dyskwalifikacji, wygrał parę walk i za osiem dni spotka się z Romanem Gorstem (7-1, 6 KO).

- Hej, Joseph, zapraszam cię do tańca - mówi Joe Joyce (13-0, 12 KO), który w roli partnera/partnerki do tańca widzi dla siebie Josepha Parkera (29-2, 21 KO). Tylko że... Nowozelandczyk negocjuje już warunki rewanżu z Dereckiem Chisorą.

- Ten klaun Fury mówi, że po Wilderze w październiku chce ze mną walczyć w grudniu. Przecież in już dwa razy miał ze mną się mierzyć w przeszłości. Miejmy nadzieję, że tym razem ten tchórz dotrzyma słowa - mówi Dillian Whyte (28-2, 19 KO).

Naieya Wilder - najstarsza córka byłego mistrza WBC, ma już szesnaście lat. To naprawdę ładna dziewczyna, ale tatuś odstrasza potencjalnych adoratorów. - Jeśli chłopak będzie chciał spotykać się z jedną z moich córek, najpierw musi przyjść do mnie i przejść przez minimum trzy rundy sparingu. Bo jeśli ktoś ma chodzić z moją córką, to musi umieć ją w razie czego obronić - ogłosił "Brązowy Bombardier".

Cedric Boswell (35-2, 26 KO) pozostaje na sportowej emeryturze od dekady. Należący swego czasu do szerokiej czołówki królewskiej kategorii "Szef" od teraz jest... promotorem. Już w zeszłym roku zadebiutował w tej roli, a 19 września zorganizuje drugą galę w swojej Atlancie.

Dwóch niepokonanych Kubańczyków na obczyźnie skrzyżuje rękawice 16 października w Clearwater. Mniej znany Geovany Bruzon (6-0, 5 KO), któremu zdarzyło się wejść do strefy medalowej krajowych mistrzostw, spotka się z dużo bardziej cenionym Lenierem Pero (5-0, 3 KO). Ich potyczkę zakontraktowano na osiem rund. Powinno być ciekawie...