BELLEW: USYK JEST ZNAKOMITY, ALE SZYBKOŚĆ I SIŁA JOSHUY PRZEWAŻĄ

Tony Bellew (30-3-1, 20 KO) miał w latach 2015-2018 naprawdę piękny okres kariery - dwukrotnie zastopował Davida Haye'a, zdobył wymarzony pas mistrzowski w kategorii junior ciężkiej, szybko rozprawiając się z Ilungą Makabu. Wszystko dobiegło końca w listopadzie 2018 roku, gdy w ósmej odsłonie ściął go z nóg Aleksander Usyk (18-0, 13 KO).

TONY BELLEW: UWIERZCIE MI, USYK MOŻE ZRANIĆ JOSHUĘ >>>

"Bomber" już wielokrotnie zachwalał Ukraińca, sugerował nawet, iż ten 25 września może zranić Anthony'ego Joshuę (24-1, 22 KO). Reprezentant Liverpoolu nie zmienił zdania - dalej jest pod wrażeniem umiejętności Usyka, przekonuje, iż "AJ" w końcu dopadnie Usyka, niemniej nie widział dotąd na ringach nikogo o takim poziomie.

- To będzie najlepszy rywal, z którym Joshua boksował w swojej karierze. Czysto boksersko Usyk jest najlepszym dotychczasowym oponentem Joshuy. Jest niesamowity w tym, co robi. Biorąc to wszystko pod uwagę, nie jest prawdziwą wagą ciężką. Wszyscy powtarzają, że tak, jest zawodnikiem wagi cruiser, warto jednak dodać, że najlepszym w historii - stwierdził 40-latek z Liverpoolu.

- Do ringu wejdzie zatem pięściarz z olbrzymim zestawem umiejętności, ale podział na kategorie wagowe istnieje nie bez przyczyny. W siódmej, ósmej i dziewiątej rundzie dowie się, dlaczego nie jest prawdziwym ciężkim. Sądzę, iż szybkość, siła i wytrwałość Anthony'ego będą tymi, które dopadną Usyka - dodał.

Bellew, który oprócz mistrzostwa w dywizji junior ciężkiej, był jeszcze dwukrotnie pretendentem w kategorii do 175 funtów, postanowił także zażartować, mając na myśli zeszłoroczną wygraną Ukraińca z Dereckiem Chisorą. - Mam nadzieję, że przestanie walczyć z moimi przyjaciółmi, gdyż chciałbym mu kibicować! Jestem jego wielbicielem, mam do niego wiele szacunku, ale on ciągle walczy z moimi kolegami, nie ma więc mowy o wsparciu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Clevland
Data: 10-09-2021 15:00:50 
Bellew dał świetną walkę Usykowi.
Walczył na Unikach, kontrując Usyka.
Przecierałem oczy ze zdumienia.
Usyk do 6 rundy wyglądał na bezradnego aż do czasu jak Bellew wysiadł kondycyjnie.

Ale jak to powiedział Fury, jeżeli nie walczysz swoim stylem to nie starczy ci paliwa na 12 rund.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 10-09-2021 15:04:53 
Co do samej walki - Usyk do niedawna bazował na swomi zasięgu i pacankach.
W walce z A.J. traci ten atut.
Oczywiście Usyk walczył z bokserami o większym zasięgu, ale jeżeli nie ma bardzo dużej różnicy w umiejęnościach to on robi różnicę.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.