HEARN: JEŚLI FURY ZNÓW SIĘ WYCOFA, WBC POWINNA POZBAWIĆ GO PASA

Eddie Hearn - promotor Anthony'ego Joshuy i Dilliana Whyte'a (28-2, 19 KO), lobbuje w federacji WBC, by pozbawiła Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO) tytułu mistrzowskiego wagi ciężkiej, jeśli z jego powodu nie dojdzie do walki 9 października.

"Król Cyganów" chciał pominąć trzecią walkę z Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO), jednak został do tego zmuszony przez wyrok sądu arbitrażowego. Miało do niej dojść już w lipcu, jednak pozytywny wynik Anglika na covid-19 postawił wszystko na głowie. Za trzydzieści jeden dni powinniśmy dokończyć tę trylogię.

Tyson nie broni pasa World Boxing Council już od dziewiętnastu miesięcy. A Whyte czeka i czeka...

- Fury nie boksuje od lutego zeszłego roku, jeśli więc znów odwoła walkę, okaże się, że do pierwszej obrony podszedłby dwa lata po zdobyciu tytułu. A Dillian Whyte czeka z pasem tymczasowym, wręcz desperacko czeka na swoją szansę. Na pewno już dawno zasłużył sobie na potyczkę o mistrzostwo świata. Jeśli i tym razem Fury się "wysypie", powinien zostać pozbawiony pasa WBC, a do walki o niego wyznaczeni Wilder i właśnie Whyte - przekonuje szef grupy Matchroom, który wciąż liczy na unifikację Joshua vs Fury. Wszak na żadnej innej walce nie zarobiłby takich kroci...

- Jeśli AJ wygra 25 września, a Fury dwa tygodnie później znów pokona Wildera, wówczas mam nadzieję, że uda się ich w końcu skonfrontować w lutym przyszłego roku - zakończył Hearn.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 08-09-2021 16:43:27 
Zgadzam się z Hearnem zarówno w kwestii zabrania pasa gdyby Fury znów dał ciała, ale także w przypadku wyznaczenia Wilder i Whyte"a do pojedynku o wakat. Boję się jednak że Wilderowi zostanie zamiast Dilliana dokoptowany ktoś niezbyt groźny.. WBC i jego włodarz to nowotwór toczący boks..
 Autor komentarza: marcinm
Data: 08-09-2021 16:58:17 
pamietam jak pare lat temu byly nadzieje, ze mlody stulejman bedzie uprawial inna politek niz jego sp. ojciec - Jose, niestety widac ze nadzieja matka glupich :D bo to taki sam odjeb :D (zreszta wlodarze innych federacji nie lepsi)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.