ZAKAZANA SUBSTANCJA W ORGANIZMIE OSCARA VALDEZA - WALKA ZAGROŻONA

Oscar Valdez (29-0, 23 KO) złapany na zakazanej substancji, choć sprawa może nie być tak oczywista. Zaplanowana na 10 września walka z Robsonem Conceicao (16-0, 8 KO) mocno zagrożona.

Badanie przeprowadziła organizacja VADA, która ściśle współpracuje z federacją WBC. Sam Valdez nie przerywa obozu, a sprawą zajmują się już jego prawnicy.

Zakazana substancja, o której mowa, to fentermina, czyli dietetyczny anorektyk, zwykle stosowany jako środek tłumiący apetyt. Stężenie w organizmie było naprawdę małe, choć na tyle duże, by łapać się w ramki zakazanego środka.

Za sprawę zabrał się świetny specjalista, znany w świecie boksu adwokat Pat English. I jest już linia obrony - herbata ziołowa.

Co ciekawe fentermina nie jest na liście zakazanych środków światowej organizacji WADA, ale już VADA uznaje ją za substancją zakazaną. Reprezentujący interesy pięściarza Pat English przesłał już 13-stronnicowe pismo wyjaśniające do federacji WBC, organizacji VADA i grupy Top Rank, która promuje Valdeza.

Na ten moment program gali jest utrzymany. Valdez wierzy, że 10 września podejdzie do obrony tytułu mistrza świata federacji WBC kategorii super piórkowej, czy też jak kto woli junior lekkiej. VADA nie może zawiesić zawodnika. Decyzję o podtrzymaniu walki, bądź jej "skasowaniu", podejmie Komisja Sportowa Stanu Arizona.

Oscar to zawodnik trenowany przez Eddy'ego Reynoso, mentora Canelo, który również miał kiedyś problem z podobną wpadką. Wtedy tłumaczono się skażoną wołowiną. Dziś ziołową herbatą. I być może jest to prawda, ale tym sceptykom trudno będzie w to uwierzyć...

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Piesel
Data: 01-09-2021 08:38:07 
Czy „koksował” lub nie, to w tych czasach mają trudno zawodnicy cokolwiek brać bez przypału. Zawodnicy Reynoso to największe cwaniaczki :)
 Autor komentarza: MLJ
Data: 01-09-2021 10:30:05 
Kolejny z team canelo. Był jeszcze Luis Nery koksiarz z koguciej..
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 01-09-2021 13:05:46 
Ehe. Jasne. Ziołowa herbatka z Adipexu. Nie no, ja chłopa rozumiem, naprawdę. Bo ten środek, to czysta magia. Żreć nie chce się ani trochę, jak się połączy z kofeiną, to 5 - 6 godzinny trening staje się łatwizną. Więc jeżeli ktoś "chodzi" w junior lekkiej, to jest to właśnie to, czego mu trzeba. Tylko niech nie czaruje, że pije 10 litrów herbaty dziennie :P
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.