JUTRO RUSZAJĄ MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW - STRASZEWSKI BRONI ZŁOTA

Sześciu z dziesięciu złotych medalistów ubiegłorocznych Mistrzostw Polski Juniorów wystąpi w turnieju tej rangi, które jutro rozpoczną w Staszowie. W tym gronie jest młodzieżowy wicemistrz świata Jakub Straszewski (Champion Włocławek), który we Włocławku zwyciężył w wadze 91 kg i został uznany najlepszym bokserem całego turnieju.

- Tytułów mistrzowskich w Staszowie bronić będą: 49 kg Jakub Krzpiet - obecnie startuje w wadze 51 kg, 52 kg Oliwier Rogiewicz - 54 kg, 56 kg Marcel Materla - 57 kg, 81 kg Sebastian Kusz - 80 kg, 91 kg Jakub Straszewski - 92 kg, +91 kg Mateusz Bielicki +92 kg. Wiek juniora skończyli już pozostali złoci medaliści - mówi Dariusz Kochanowski, trener kadry narodowej. Zawody w Staszowie odbędą się według nowego podziału limitów wagowych, w trzynastu kategoriach.

- To bardzo dobre rozwiązanie, bo wcześniej byłby zbyt duże różnice pomiędzy sąsiednimi wagami. Cieszę się, że wraca to co stare i dobre, na przykład waga 63,5 kg, w której sam kiedyś boksowałem, a także 67 kg, 71 kg. Dla nas to ważny turniej, sprawdzian przed Mistrzostwami Europy w Budvie - dodał szkoleniowiec juniorów.

Oczy kibiców będą z pewnością zwrócone na Kubę Straszewskiego, który w kwietniu w Kielcach wywalczył srebrny medal MMŚ w 91 kg. Teraz będzie boksował w wadze 92 kg.

- Cały czas jestem w treningu, pracowicie spędziłem zgrupowanie w Białymstoku. Moje cele na najbliższe tygodnie to obrona tytułu mistrza Polski, a następnie złoto w Mistrzostwach Europy w Czarnogórze - powiedział Straszewski.

Podczas MPJ 2020 w rodzinnym Włocławku Jakub Straszewski wygrał trzy walki przed czasem, a w finale pokonał jednogłośnie na punkty Michała Pankiewicza z Carbo Gliwice.

- Widziałem listę startową, jest nas ośmiu w wadze 92 kg, ale z nikim z przeciwników jeszcze nie rywalizowałem. Większej różnicy między limitem 91/92 kg nie odczuwam, bo nie mam problemów z wagą. Ale dobrze, że została dodana kategoria 86 kg. Zawsze jej brakowało pomiędzy 81 i 91 kg - dodał aktualny wicemistrz świata.

Losowanie i pierwsze walki eliminacyjne MPJ odbędą się we wtorek. Ciąg dalszy eliminacji w środę 1 września. W następne dni ćwierćfinały i półfinały, a walki finałowe w sobotę 4 września w Powiatowym Centrum Sportowym w Staszowie (woj. świętokrzyskie).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.