ŚWIĘTOKRZYSKIE STOLICĄ POLSKIEGO BOKSU OLIMPIJSKIEGO

Województwo świętokrzyskie będzie w najbliższych dniach stolicą polskiego boksu olimpijskiego. W dniach od 31 sierpnia do 4 września w Staszowie odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów, zaś 4 września w Kielcach odbędzie się 7. edycja Suzuki Boxing Night, czyli projektu realizowanego z sukcesami przez Polski Związek Bokserski i Suzuki Motor Poland.

- Przed nami kolejne ważne wydarzenia w naszym pięściarstwie. Zakończyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Spale, natomiast przed nami Mistrzostwa Polski Juniorów, Suzuki Boxing Night 7, a następnie Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska Kobiet w Gliwicach - mówi Grzegorz Nowaczek, prezes Polskiego Związku Bokserskiego.

W MP Juniorów mogą startować zawodnicy urodzeni w latach 2003-2004.

- Turniej ma charakter otwarty, tzn. każdy pięściarz spełniający wymogi startowe ma prawo uczestniczyć w zawodach w Staszowie. Turniej odbędzie się w trzynastu nowych kategoriach wagowych - dodał szef PZB.

Wkrótce przedstawimy szczegóły siódmej gali cyklu Suzuki Boxing Night, tym razem "Pro" w Kielcach. W połowie września (17-25) reprezentanci Polski będą boksować w Wojskowych Mistrzostwach Świata (CISM) w Moskwie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.