GOULAMIRIAN vs JEGOROW: PRZETARG DLA ROSJAN, WALKA W LISTOPADZIE

Arsen Goulamirian (26-0, 18 KO) ma przed sobą trudną obowiązkową obronę, w dodatku na zasadach Aleksieja Jegorowa (11-0, 7 KO).

Mistrz świata wagi junior ciężkiej pauzuje od końcówki 2019 roku. Teraz władze federacji WBA narzucają mu swojego challengera. Obie strony nie doszły do porozumienia, dlatego w nocy czasu polskiego odbył się przetarg.

Wygrała strona rosyjska. Z drugiej strony nie było żadnej konkurencji, bo grupa World Of Boxing była jedyną, która przystąpiła do przetargu. Stojący na jej czele Andriej Riabiński zaproponował w kopercie 210 tysięcy dolarów. Pieniądze będą dzielone - zgodnie z regułami World Boxing Association, w stosunku 65 do 35 na korzyść championa. Tak oto Goulamirian dostanie za ten pojedynek $136.500, a Jegorow $73.500.

Reprezentujący interesy Riabińskiego Maksim Michajłow poinformował, że walka odbędzie się 6 listopada w Moskwie bądź Paryżu, albo 20 listopada w Monte Carlo. Strona rosyjska ma dokładnie dwadzieścia dni na podpisanie umowy i podanie dokładnej daty oraz lokalizacji.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: hms
Data: 24-08-2021 20:33:03 
135k€ dla mistrza świata? Zapłaci podatki, trenerów, sparingpartnerów i zostanie mu mniej niż porządny specjalista zarabia w rok w Polsce
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 25-08-2021 01:02:36 
Oczywiście jeszcze ma 'kieszonkowe' od sponsorów, ale fakt że kwota nie powala. Dlatego każdy cruiser chce iść w górę.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.