ZWYCIĘSTWO UGASA NAD PACQUIAO: REAKCJE PO BOKSERSKIEJ UCZCIE

Wczorajsza walka mistrzowska Manny Pacquiao vs Yordenis Ugas o pas WBA wagi półśredniej była bez wątpienia jednym z największych bokserskich wydarzeń roku. Kubańczyk Ugas obronił pas, w przekonujący sposób pokonując genialnego, już 42-letniego Filipińczyka. Oto wybrane reakcje ludzi ze środowiska po wielkim pojedynku.

UGAS WYPUNKTOWAŁ PACQUIAO I OBRONIŁ PAS WBA! >>>

Andre Ward (były mistrz olimpijski i były zawodowy mistrz świata dwóch kategorii): sędziowie wydali słuszną decyzję! Cieszę się szczęściem Ugasa, miał trudne początki i jest rodzinnym człowiekiem. To wspaniały zawodnik, teraz mu zapłaćcie!

Damian Lillard (gwiazdor NBA): kocham obu zawodników... Ale Ugas wygrał ten pojedynek. Wielkie gratulacje.

Claressa Shields (była mistrzyni olimpijska, zawodowa mistrzyni świata trzech kategorii): Ugas trafiał bardziej znaczącymi ciosami! Decyzja jest jednogłośna! To moment, na który on czekał całe życie!

Rosie Perez (aktorka, miłośniczka boksu): Ugas wygrał, sędziowie wydali słuszny werdykt. Errol Spence Jr pewnie myśli sobie: cholera, to mogło być dzisiaj moje zwycięstwo nad legendą.

Stephen Espinoza (dyrektor telewizji Showtime Sports): do tych, którzy myślą, że walka Mayweathera z Pacquiao była nudna, bo Manny miał kontuzję ramienia. To nieprawda. Ugas zrobił prawie to samo, co Mayweather: zneutralizował Pacquiao. To nie była kontuzja, to była wyższość bokserskich umiejętności.

Teddy Atlas (słynny trener): timing może pokonać szybkość, a kontry mogą działać przeciwko agresywnym zawodnikom. Ugas był świetnie przygotowany i zrealizował swój plan w ringu.

Kacper Bartosiak (współpracownik m.in. TVP Sport i BOKSER.ORG): można być półbogiem jak Pacquiao, ale ponad dwa lata nieaktywności w wieku 40+ na elitarnym poziomie to coś nie do odpracowania w starciu z elitą. Ugas dźwignął wielkie wyzwanie i musi być numerem trzy w wadze półśredniej za Spence'emm i Crawfordem. Cieszy chłodny i sprawiedliwy werdykt.

Piotr Jagiełło (komentator TVP Sport, w przeszłości m.in. redaktor Bokser.org): smutny koniec Manny’ego Pacquiao. Wielka chwila dla Yordenisa Ugasa, dla wszystkich kubańskich uciekinierów. Nie lewy prosty, a prawa ręka Cubano zadecydowała. Pacman odchodzi w cieniu, po godnej walce, ale z rywalem bez topowego nazwiska. Ze Spence'em byłoby boleśniej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: abli
Data: 22-08-2021 12:07:36 
Oj słabi ci komentatorzy.Nie żebym tęsknił za Kostyrą.Gdzie Janusz Pindera?
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 22-08-2021 12:10:52 
Pacquiao - Ugas

1. 10-9
2. 9-10
3. 10-9
4. 9-10
5. 10-9
6. 10-9
7. 9-10
8. 9-10
9. 9-10
10. 9-10
11. 9-10
12. 9-10

116-112 Ugas

Szkoda dla Spence, że nie dostał wczorajszego Pacquiao, dobrze dla boksu, że Spence nie dostał wczorajszego Pacquiao. Chciałem coś pisać przed walką jak to late replacement zostało ogłoszone, ale w sumie w moich przemyśleniach od razu wyręczył mnie Hugo i tak było. Ugas to większy od Paca crafty fighter, który w odróżnieniu od większości Kubańczyków szuka walki, staje na wykrocznej nodze, szuka wymian, kontr i jest bardziej fizyczny. Pacman jest stary i niech odchodzi, bo szkoda by było go zobaczyć pobitym i znokautowanym jakby to miało miejsce ze Spencem.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 22-08-2021 12:19:16 
Tomek, jak widzisz szanse Ugasa ze Spcencem ? Ja myślę że Spence go wypyka tylko na pkt i sprawi Errolowu trochę problemów. Oczwyiście Spence w przeciwieństwie do kubano ma jebnięcie z obu rąk, ale biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności i sytuacji jakie miałw zyciu, obstawiam że skończy się jakimś bezpiecznym 116-112 dla Errola..
Gdyby to Pacman wygrał z Ugasem, to myślę że Spence by go jednak zastopował..
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 22-08-2021 12:30:31 
Ugas dostanie wpierdol ze Spencem. Ja Ugasa obserwuję od walki z moim niespełnionym prospektem "Young Master" Imamem, który się kurdę niesprawdził, ale też King jako jego promotor i walki raz na rok miały na to wpływ. Wówczas Ugas był Kubańczykiem, imigrantem, bioroącym walki z małym wyprzedzeniem i aspirującym do maks dobrego gatekeepera walczącego na ESPN FNF, które uwielbiałem. Potem się ludzie na nim pozanli, potem dostawał więcej czasu, potem zaliczył niezłą serię zwycięstw i potem był zwałowany z Porterem. Mimo wszystko Ugas pęknie pod jego naporem, bo nie będzie miał naprzeciw siebie lekkiego Pacmana walczącego zrywami tylko mocnego i dużego półśredniego potrafiącego robić presję i boksować, który to poradziłby sobie spokojnie fizycznie w 154 lbs. Spence jest dzieciakiem i idiotą przez co płaci za ten wypadek, z którego nie powinien wyjść żywy.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 22-08-2021 12:39:56 
Zgodzę się że Errol to koń w welter, ale myśle że Spence po tym wypadku, a teraz po tym problemie z okiem, może nie chcieć jakieś bitki, w której oczywiście miałby i tak przewagę, tylko wykorzysta warunki i bezpiecznie wypyka kubano. Co do 154 to jest to cholernie ciekawa waga, Nie ma w niej wyraźnego lidera. Niscy, agresywni zawodnicy jak Castano radzą sobie w niej świetnie, a wysocy jak Hurd dają dupy. Spence bez watpienia miałby tam szanse na pas, ale czekam na jego powrót i niech wreszcie Crawdorf spierdala od Aruma..
 Autor komentarza: puncher48
Data: 22-08-2021 12:49:13 
Ugas to dobry zawodnik, nawet dobry z plusem, ale w pełni formy Spence jr. to już Himalaje nawet dla Kubańczyka, choć ten zapewne nie da sobie krzywdy zrobić ale na jego sukces bym nie liczył, chyba że Errol znowu zapragnie być kaskaderem.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 22-08-2021 13:06:33 
Ja nie byłbym taki pewien wyniku walki Spence vs Ugas. Spence naturalnie bije znacznie silniej, ale technicznie to Kubańczyk jest lepszy. Jakby nie dał się mocno i celnie trafić, to miałby szanse wypunktować Spence'a na dystans.
 Autor komentarza: GeorgeForeman
Data: 22-08-2021 14:58:12 
Gdyby Crawford nie był medialnym kalafiorem to miał by już całą trojkę na liście i co najmniej dwóch znokautowanych. Zresztą myślę że Spenca też by znokautował bo Crawford to morderca tyle że sprzedawany w barze mlecznym.
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 22-08-2021 23:25:23 
Piotr Jagiełło był redaktorem naczelnym tego portalu ??? ten facet nie miał zielonego pojęcia o boksie jeszcze 3 lata temu. Ciekawe kto go wkręcił bo nie on sam...
 Autor komentarza: Grzywa
Data: 23-08-2021 00:28:19 
Spence ma budowe na srednia gdzie tez najmniejszym Nie bedzie. Pac-Man odkad wproadzono ostre kontrole oslabl bardzo, to juz Nie byl ten Sam piesciarz ktory zdeklasowal Margacheato I DeLaHoya. W welter byla kasa ale Many do 140 lbs byl maly. Czas zmian zas Ugas jest dobrym rzemieslnikiem ale do wirtuoza Crawwfordai fizola Spenca niech nie wychodzi
 Autor komentarza: falco555
Data: 23-08-2021 01:58:25 
Oczywista że Ugas wygrał, chociaż komentatorzy Polsatu mieli wątpliwości, ale Panie Jagiełło jaki smutny koniec!, fajna walka z obu stron a wygrany musi być jeden.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.