HEARN CHCE WALKI BUATSI vs BIWOŁ W PIERWSZYM KWARTALE 2022 ROKU

Brązowy medalista igrzysk w Rio Joshua Buatsi (15-0, 13 KO) pokonał w sobotę na gali Matchroom Fight Camp Ricardsa Bolotniksa w eliminatorze WBA wagi półciężkiej. Mistrzem tej federacji jest Dmitrij Biwoł (18-0, 11 KO) i promotor Buatsiego, Eddie Hearn planuje już na pierwszy kwartał przyszłego roku wielką walkę swojego podopiecznego z Rosjaninem.

BUATSI PRZEŁAMAŁ BOLOTNIKSA W ELIMINATORZE WBA (WIDEO) >>>

- Joshua potrzebuje małej przerwy, masę poświęcił podczas ostatnich przygotowań. W wadze półciężkiej nie ma łatwej drogi do mistrzostwa, czempionami są teraz Dmitrij Biwoł, Artur Beterbijew i Joe Smith Jr. Biorąc pod uwagę sytuację, Joshua Buatsi stoczy w listopadzie lub grudniu walkę w Ameryce, a w lutym lub marcu chcielibyśmy walki mistrzowskiej Buatsiego z Biwołem w Londynie, w hali O2. To byłoby fantastyczne wydarzenie, walka, która może z Joshuy zrobić wielką gwiazdę. Wierzę, że Wielka Brytania będzie w nim miała kolejnego mistrza świata - powiedział Hearn.

Biwoł stoczył w maju pierwszą walkę po kilkunastu miesiącach przerwy i pokonał na punkty Brytyjczyka Craiga Richardsa. Potem był przymierzany do walki z Saulem Alvarezem i deklarował, że jest na nią gotowy, ale obóz Canelo wznowił negocjacje z ludźmi Caleba Planta i temat tegorocznej walki Canelo vs Biwoł prawdopodobnie upadł.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: SpoconyAlfons
Data: 16-08-2021 19:32:26 
I Buatsi ma realne szansę ponieważ gość walczy naprawdę świetnie przy czym jest niedoceniany - może to trochę wina Hearna że wcześniej na niego nie stawiał ale to tylko moje przemyslenia.

Biwoł Bawół czy jak mu tam owszem jest zajebistym technicznie pięściarzem ale od około trzech lat stoi w miejscu, a stanie w miejscu oznacza regres i spadek formy, bo pięściarz musi się rozwijać zawyżając sobie poprzeczkę.

Buatsi jest w gazie, gość walczy na maksimum do końca co pokazała choćby walka z Bolotnikosem jak go ustrzelił wtedy w 11 rundzie przy linach aż Ricards pod narożnik poleciął - Buatsi bije pioekielnie mocno
Albo nokaut z poprzedniej walki z tym przeciętniakiem [nie pamietam nazwiska] to była masakra wręcz egzekucja.
Buatsi ogólnie wydaje się pięściarzem wszechstronnym, walczącym agresywnie ale też z dobrą defensywą

W Walce Bawół vs Buatsi faworytem dla mnie byłby właśnie Joshua Buatsi
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 16-08-2021 20:54:32 
Biwoł ma w rekordzie kilku gości z półki, z której Buatsi nie ma ani jednego. Co nie znaczy, że nie będzie miał. Ale na razie nie ma. Na poziomie, na którym Biwoł radzi sobie dobrze i pewnie, Buatsi nie był jeszcze sprawdzany. Patrząc na niego, to też sobie poradzi. Ale w starciach boksera sprawdzonego z niesprawdzonym zawsze stawiam na tego pierwszego.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 16-08-2021 21:51:50 
Buatsi wygląda naprawdę świetnie i potrafi pizgnąć ale Biwoł jest bardzo inteligentny w ringu i precyzyjny niczym chirurg, więc to właśnie w nim upatrywałbym faworyta w bezpośrednim starciu. Nawet jak od dłuższego czasu nie jest zmuszany do pokazania pełni umiejętności, to w takiej konfrontacji wreszcie będzie mógł się wykazać.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.