BELLEW: USYK TO NAJLEPSZY BOKSER, Z JAKIM ZMIERZY SIĘ JOSHUA

Były mistrz świata wagi cruiser Tony Bellew zakończył karierę po porażce przed czasem z Aleksandrem Usykiem (18-0, 13 KO) w 2018 roku. 25 września Ukrainiec zmierzy się na stadionie londyńskiego Tottenhamu z rodakiem Tony'ego, mistrzem świata IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej Anthonym Joshuą (24-1, 22 KO). Bellew po raz kolejny podkreśla skalę wyzwania, przed którym stoi Joshua.

WSZYSTKO O WIELKIEJ WALCE USYK vs JOSHUA >>>

- Mówię to od dawna: Usyk jest najlepszym bokserem, z jakim kiedykolwiek zmierzy się Joshua. To czysto boksersko najlepszy zawodnik, z jakim walczy AJ. Największy naturalny talent. Najtrudniejszą walką dla Joshuy jest potencjalnie walka z Tysonem Furym, ale pod względem umiejętności bokserskich to Usyk jest rywalem numer jeden - powiedział Bellew.

- Ukrainiec jest tak dobry technicznie, ma taki arsenał ciosów, że... To absolutnie wybitny pięściarz - dodał "Bomber" z Liverpoolu.

Przypomnijmy na koniec, że były król wagi cruiser Usyk to złoty medalista olimpijski z Londynu. W 2012 roku zdobył na londyńskich igrzyskach złoto w wadze ciężkiej, a Joshua w super ciężkiej. Ciężar gatunkowy ich starcia jest więc ogromny, a w tle jest planowany na pierwszy kwartał przyszłego roku pojedynek Joshuy z Tysonem Furym - mistrzem WBC.

Fury również ma przed sobą trudne zadanie, bo 9 października stoczy trzecią walką z Deontayem Wilderem. Brytyjscy olbrzymi są więc o krok od konfrontacji o wszystkie pasy królewskiej dywizji, ale nie mogą być niczego pewni.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: gerlach
Data: 13-08-2021 21:03:06 
Bo dodajmy, ze Joshua z nikim poza 40letnim Powietkinem nie walczyl. Z Ruizem przegral.
 Autor komentarza: Galed12
Data: 13-08-2021 22:15:04 
Szczerze to Usyk obecnie słabiej walczy niż za czasów Cruiser. Ja w jego obecnym boksie nie widzę nic wybitnego, poza tym że zamęczą przeciwników swoją kondycją. Bo ani jakiejś super obrony nie ma (np początki walki z Chisorą) ani jakiś wybitny w ataku nie jest, bo już pomijając, że ma watę w ręce to kiedyś bił lepsze i bardziej odważne kombinacje.
Klitshko na bank był większym wyzwaniem. Ruiz prawdopodobnie też jest groźniejszym rywalem, przynajmniej dla AJ.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 13-08-2021 22:17:32 
"Bo dodajmy, ze Joshua z nikim poza 40letnim Powietkinem nie walczyl. Z Ruizem przegral."

??? tu bym poprosił o jakiś dopisek, komentarz, bo nie wiem, o co chodzi.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 13-08-2021 23:00:49 
Po co Ci dopisek. Gerlach to znany hejter AJ"a..
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 14-08-2021 09:24:06 
To fakt, że Usyk będzie największym wyzwaniem w karierze AJa, obok Kliczko. Dlatego szykuje się mega walka na szczycie HW. Najlepsze co można zorganizować, dopóki Fury z Wilderem się nie rozwiodą.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 14-08-2021 13:42:42 
Nie do końca tutaj wszystkich kojarzę. Ale nawet jeśli, to chyba nawet największego hejtra stać na coś więcej, niż taka absurdalna wypowiedź.

"Mike Tyson nie walczył z nikim poza 40-letnim Larrym Holmesem. Z Busterem przegrał".
 Autor komentarza: tezetwu
Data: 14-08-2021 22:52:23 
Zdecydowanie najwieksze wyzwanie dotychczas. Niepokonany mistrz, i to taki prawdziwy, a nie z przypadku jak Martin czy Parker.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.