28 SIERPNIA W WALCE WIECZORU MASTERNAK vs BAYAT FARID

28 sierpnia w Mrągowie czeka nas gala Knockout Boxing Night 17. W walce wieczoru jeden z najlepszych pięściarzy świata w wadze cruiser, Mateusz Masternak (44-5, 29 KO) zmierzy się z Irańczykiem Mohammedem Ali Bayatem Faridem (17-2-1, 17 KO).

34-letni Masternak jest obecnie notowany na ósmym miejscu rankingu IBF i na siódmym miejscu rankingu WBO. W swojej ostatniej walce pokonał na punkty Adama Balskiego (15-1, 9 KO) na gali w Rzeszowie w maju tego roku. Notabene Balski również wystąpi na sierpniowej gali w Mrągowie. Zobaczymy tam także w akcji m.in. prospekta wagi super średniej Kamila Bednarka (8-0, 5 KO).

A co możemy powiedzieć o rywalu Masternaka? 31-letni Irańczyk przegrał na punkty z Jackiem Masseyem na gali w Wielkiej Brytanii w listopadzie zeszłego roku, a potem pokonał przed czasem Mussę Ajibu na gali w RPA w marcu 2021 roku. Ogólnie jednak na koncie Ali Bayata Farida próżno szukać naprawdę znaczących zwycięstw.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: DevonPL
Data: 09-08-2021 19:51:22 
Rywal Masternaka jest klasycznym przypadkiem bumobijca z nadmuchanym rekordem, który nie będzie dla Mastera stanowić najmniejszego wyzwania. Jedynie 4 walki z zawodnikami o dodatnim bilansie, których klasa jest mocno wątpliwa. Do tego punktowa porażka z Masseyem, który jest solidnym bokserem, jednak Masternak jest na wyższym poziomie niż Brytyjczyk i jeżeli Massey pokonał go bez większych problemów na punkty, to Master tym bardziej nie powinien mieć z tym najmniejszych problemów. Wstyd, że zamiast zestawiać naszego z kimś solidnym to dostaje kogoś takiego, tracąc przy tym kolejne lata kariery. Było światełko w tunelu, gdy brał w WBSS i walczył z Dorticosem, ale minęło blisko trzy lata od tamtej walki, co prawda Polak miał swój krótki epizod na amatorstwie i chciał starać się o kwalifikację olimpijską, ale teraz po tym zbędnie traci czas, który jest na wagę złota na takich rywali.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 09-08-2021 21:55:13 
To chyba jakiś żart?
 Autor komentarza: Callisto
Data: 09-08-2021 22:35:39 
Będzie się działo, będą iskry, ogień w szopie, nie ma bowiem mientkiej gry :)
 Autor komentarza: Clevland
Data: 09-08-2021 22:40:33 
Pandemia, mały budżet a i Master słabo się w mediach promuje.

Jakąś piosenkę z Liroyem by nagrał czy coś...
Gdyby był medialny jak Szpilka to inny budżet by był...
 Autor komentarza: Hugo
Data: 09-08-2021 23:29:51 
KBN = Kolejne Bumobicie Nudne
 Autor komentarza: marcinm
Data: 10-08-2021 01:04:36 
mam nadzieje, ze to ostatni krok od jakiejs powaznej walki. Masternak juz nie potrzebuje zadnych przecier, to zawodnik ulozony, swiadomy i najprawdopodobniej na ostatnim odcinku pelnej sprawnosci fizycznej. Wasyl niech tam dobrze kreci i latwi mu walke o pas bo obecnie w CW to ciezko mi wymienic zawodnika, z ktorym Masternak nie mialby szans. Mozna powiedziec, ze jest kompletny i wcale nie bylby underdogiem z zanym z mistrzow
 Autor komentarza: marcinm
Data: 10-08-2021 01:06:42 
@Clevland
Master akurat ma dobra medialonsc, bo TVP go tam zrobilo dobrym ojcem i żołnierzem (w sumie ja sam sobie cenie takie sprawy), to ze nie ma poklasku wsrod smieciowych kibicow z socialmediow i innych super-expresow, raczej mu nie szkodzi. Bilet kupi janusz a nie brajan :D
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 10-08-2021 23:47:47 
Ale "marcin" nie kupi. A "janusz" kupi dlatego, żeby zabrać Grażynę na największe wydarzenie tego miesiąca w Mrągowie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.