TOKIO: SENSACYJNY MISTRZ OLIMPIJSKI - SOUSA ZNOKAUTOWAŁ CHYŻNIAKA!

Szok! Sam wynik jest zaskakujący, ale jeszcze bardziej przebieg pojedynku. Wielki Aleksander Chyżniak (-75kg) znokautowany w finale olimpijskim w Tokio!

Świetny Ukrainiec kroczył pewnie po złoto. Po sześciu minutach prowadził u wszystkich sędziów 20:18. W ostatniej rundzie nie musiał robić nic, ale to nie w jego stylu. Atakował więc cały czas. W połowie trzeciego starcia Hebert Sousa huknął kapitalnym lewym sierpowym, trafił idealnie na brodę i było po wszystkim. Nokaut i sensacyjny mistrz olimpijski z Brazylii!

W drugim męskim finale Galal Yafai (Wielka Brytania) pokonał w limicie wagi muszej Filipińczyka Carlo Paalama (-52kg). Sędziowie punktowali w stosunku cztery do jednego - 28:29 i 4x 29:28.

Autor komentarza: HokusPokus
Data: 07-08-2021 09:40:49
I była ta walka pokazywana gdzieś w Najjaśniejszej?
Co nie wlazłem na transmisje to albo siata, albo gimnastyka, albo gadające głowy...
 Autor komentarza: Hugo
Data: 07-08-2021 09:41:01
Galal Yafai vs Carlo Paalam: Taktyka wściekłego ataku od pierwszej sekundy znowu doprowadziła Yafaia do zwycięstwa. Szedł do przodu, zbierając cięgi od Filipińczyka, ale... w połowie 1 rundy dopadł rywala przy linach i wpakował mu 3 ciosy, które rzuciły go na dechy. To był poważny nokdaun, po którym z Paalama jakby uszło powietrze. Nie tylko przegrał rundę 0:5, ale stracił swoją fantastyczną szybkość. Druga runda to ringowa wojna o wyrównanym przebiegu, ale sędziowie z rozpędu dali ją Yafaiowi 4:1 i było po zawodach. Trzecia wyraźnie wygrana przez Paalama niczego już nie mogła zmienić. Kapitalnie dotąd boksujący Filipińczyk, w finale wykazał się podejrzaną szczęką (nie został czysto trafiony „w punkt”, raczej w nos i w czoło), która zabrała mu nie tylko złoty medal, ale może i miano najlepszego boksera olimpiady, a także wizerunek możliwego następcy Manny'ego Pacquiao. Za to Galal pokazał, że ma więcej talentu od swoich starszych braci.

Hebert Sousa vs Ołeksandr Chyżniak: Walka olimpiady, nokaut roku w amatorskim boksie, ale być może i najbardziej kontrowersyjna decyzja sędziego ringowego w historii boksu na olimpiadach. Przez dwie i pół rundy boksujący jak cyborg Ukrainiec wywierał presję, nieustannie atakował, bił, tłamsił, a momentami wręcz poniewierał bardzo przecież solidnego Brazylijczyka. Chyżniak wygrał dwie pierwsze rundy tego jednostronnego pojedynku u wszystkich sędziów, a trzecia tez wyglądała podobnie. Nagle w połowie 3 rundy Sousa trafił kapitalnym sierpowym na szczękę dokładnie „w punkt”, po którym Chyżniak poleciał na plecy, a ringowy bez liczenia ogłosił wygraną Brazylijczyka przez nokaut. Wspaniałe zwycięstwo Sousy, ale budzi kontrowersje. Ukrainiec podniósł się bardzo szybko. Wprawdzie przez chwilę się chwiał, ale po paru sekundach wyglądał na gotowego do dalszej walki. W zawodowym boksie decyzja sędziego byłaby dość oczywista, ale w olimpijskim (rękawice) prawdopodobieństwo, że Chyżniak przetrwa pozostałe do końca walki półtorej minuty oceniłbym jako wysokie, a na punkty miał zagwarantowaną wygraną. Pewnie długo jeszcze będzie się o tej walce dyskutować. Jest jeszcze jedna zagadkowa sprawa. Po pierwszej rundzie trenowany przez ojca Chyżniak impulsywnie sygnalizował jakiś problem. Bełkotał przez ochraniacz, więc trudno było zrozumieć, ale chyba mówił, że mocno odczuł ciosy Sousy. A ojciec mu na to „Siedź cicho” i nawet odmówił wyjęcia ochraniacza, choć syn go o to prosił.
 Autor komentarza: garylinker
Data: 07-08-2021 10:04:39
Niesamowita historia! Wielki sukces Sousy, cóż za cios w finale olimpijskim !
Data: 07-08-2021 10:53:03
Wypowiedź Chyżniaka po dekoracji: «Я не розумію рішення судді, – сказав після нагородження Хижняк. – Він мав почати відлік, адже я готовий був одразу продовжити поєдинок. Не знаю, чому він так зробив. Але на все воля Божа. Треба продовжувати працювати і наступного разу виграти золоту нагороду».

Kto nie rozumie, niech sobie wrzuci w Googla.

Taka była wola nieba, z nią się zawsze godzić trzeba.
 Autor komentarza: heinz
Data: 07-08-2021 12:47:08
Bezmyślny bijok.
Miał złoto w garści i ani troche nie zmienił taktyki. Wszedł w wymianę i stracił wszystko.

Doholują go w zawodostwie do jakiejś walki o tytuł, ale każdy rywal z mocniejszym ciosem bedzie dla niego bardzo niebezpieczny. Szybko zdrowie straci z takim stylem.
 Autor komentarza: Dplus4
Data: 07-08-2021 15:30:31
Wielka niespodzianka,w ostatniej rundzie Sousa przyjął warunki Khyzniaka i poszedł na wymianę co mu się opłaciło,niespodziewana wygrana chyba wielu się z tym zgodzi.
Data: 07-08-2021 15:34:12
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 07-08-2021 16:47:37
Zaimponował mi reakcją. Wielu by skupiło się na kwestionowaniu werdyktu.